Skocz do zawartości

Konsolidowanie pozycji z WZ na FS (usługa jednorazowa)

Polecane posty

Konsolidowanie pozycji usługi jednorazowej nie działa pomimo opcji:
image.png.676c3aecfc2b9778af0f5f32ae8c2302.png

Scenariusz:
1) ZK z usługa jednorazową: "Usługa wykonania elementu XYZ" cena: 15,00zł, ilość: 500
2) ZK realizuję do wielu WZ (gdy klient odbiera cześć towaru)
3) zaznaczam wszystkie WZ i realizuję jak FS z opcją "Konsoliduj wszystkie pozycje"
4) na fakturze każda pozycja z WZ jest jako osobna pozycja (nie konsoliduje)

Czy konsolidacja nie działa dla usług jednorazowej?

Link to postu

Zgadza się, usługi jednorazowe się nie konsolidują. Z naszej strony możemy zaproponować wystawienie dokumentów wydań z samymi towarami, zbiorczo je zafakturować, a na fakturze sprzedaży dodać jedną pozycję usługi jednorazowej i w jej kosztorysie zbiorczo podpiąć do niej pozycje przeniesione i skonsolidowane z dokumentów wydań jako materiały.

Link to postu
20 minut temu, Marek K napisał:

Praktycznie wszystko co robimy jest inne, indywidualne. Klienci chcą aby w danej pozycji był np. ich nr rysunku. Nie chcę tworzyć miesięcznie kilkuset pozycji w magazynie, których nigdy nie "wykorzystam" ponownie.

To proszę rozważyć RW i podpinanie jako koszt pod usługę na FS.

 

21 minut temu, Marek K napisał:

Usługa jednorazowa wydaje mi się najlepszą opcją dla mnie.

To proszę ją wdrożyć, dosłownie, zamawiając rozwiązanie dodatkowe, które to zrealizuje. Polecam porozmawiać z wybranym dostawcą programów o możliwościach rozszerzania funkcjonalności programów.

Link to postu
38 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

To proszę ją wdrożyć, dosłownie, zamawiając rozwiązanie dodatkowe, które to zrealizuje. Polecam porozmawiać z wybranym dostawcą programów o możliwościach rozszerzania funkcjonalności programów.

Co mam wdrażać? Usługa jednorazowa jest w programie oraz mi odpowiada. Pytałem w pierwszym poście czy pozycje usługa jednorazowej się konsolidują, otrzymałem odpowiedź, że nie. Nie potrzebuję, żeby się konsolidowała "automatycznie".

 

Ponawiam pytanie:

Cytat

Na ZK mam tylko pozycje usługi jednorazowej. Na wystawionych wielu WZ też tylko pozycje usługi jednorazowej. W jaki sposób za fakturować aby wszystko było w jednej pozycji?

 

FS na podstawie jednej WZ, zmienić ilość szt, podpiąć resztę WZ ręcznie do FS?

 

Ręcznie podpina się w sekcji dokumenty skojarzone?

Czy ręczne skojarzenie WZ z FS spowoduje, że WZ zniknie z zakładki niezafakturowanych WZ?

 

 

P.S. Czytając forum ciekawe są odpowiedzi typu: "skontaktuj się z serwisantem/partnerem aby rozwijać nasz program" w "co drugim" temacie. 😉

P.S.2. Nie wymagam aby Insert dodał możliwość konsolidacji usług jednorazowej.

Link to postu
19 minut temu, Marek K napisał:

Co mam wdrażać?

Funkcjonalności, których Panu brakuje w programie.

 

19 minut temu, Marek K napisał:

Usługa jednorazowa jest w programie oraz mi odpowiada. Pytałem w pierwszym poście czy pozycje usługa jednorazowej się konsolidują, otrzymałem odpowiedź, że nie. Nie potrzebuję, żeby się konsolidowała "automatycznie".

W takim razie nie zrozumiałem problemu, zrozumiałem, że chciał Pan usprawnić sobie pracę.

 

21 minut temu, Marek K napisał:

Czy ręczne skojarzenie WZ z FS spowoduje, że WZ zniknie z zakładki niezafakturowanych WZ?

Z podstaw obsługi programu - WZ zniknie z niezafakturowanych WZ kiedy zostanie zafakturowane lub oznaczone, że nie podlega fakturowaniu, żadne inne powiązania dokumentów nie zmieniają statusu zafakturowania.

 

23 minuty temu, Marek K napisał:

P.S. Czytając forum ciekawe są odpowiedzi typu: "skontaktuj się z serwisantem/partnerem aby rozwijać nasz program" w "co drugim" temacie. 😉

Nie wyjaśnił Pan co Pana ciekawi, proszę doprecyzować to postaramy się wyjaśnić. Ogólnie wielu użytkowników porusza na forum tematy wykraczające poza pomoc na forum.

24 minuty temu, Marek K napisał:

P.S.2. Nie wymagam aby Insert dodał możliwość konsolidacji usług jednorazowej.

Nawet gdyby Pan to robił, to i tak nie zmieniłoby to funkcjonalności programu, możemy co najwyżej zgłosić sugestię i poprzeć ją argumentami.

Link to postu

 

1 godzinę temu, Marek K napisał:

Praktycznie wszystko co robimy jest inne, indywidualne. Klienci chcą aby w danej pozycji był np. ich nr rysunku. Nie chcę tworzyć miesięcznie kilkuset pozycji w magazynie, których nigdy nie "wykorzystam" ponownie. Usługa jednorazowa wydaje mi się najlepszą opcją dla mnie.

Więc usługi jednorazowe nie są identyczne, jak miałyby być konsolidowane, skoro są różne?

33 minuty temu, Marek K napisał:

P.S. Czytając forum ciekawe są odpowiedzi typu: "skontaktuj się z serwisantem/partnerem aby rozwijać nasz program" w "co drugim" temacie. 😉

Jeśli potrzeba wychodzi poza ramy programu, zalecamy kontakt z serwisantem. Staramy się tworzyć oprogramowanie dostosowane do potrzeb większości firm z możliwością rozbudowy o indywidualne zapotrzebowanie. Wszystkie zgłaszane sugestie są analizowane i na ich podstawie staramy się dostosować program do oczekiwań klientów.

 

Link to postu
32 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

W takim razie nie zrozumiałem problemu, zrozumiałem, że chciał Pan usprawnić sobie pracę.

Chcę rozwiązać ten mój aktualny problem. A w przyszłości nie będę rozbijał usługi jednorazowej na kilka WZ.

 

32 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Z podstaw obsługi programu - WZ zniknie z niezafakturowanych WZ kiedy zostanie zafakturowane lub oznaczone, że nie podlega fakturowaniu, żadne inne powiązania dokumentów nie zmieniają statusu zafakturowania.

Dziękuję.

 

28 minut temu, Dariusz Nowak napisał:

Więc usługi jednorazowe nie są identyczne, jak miałyby być konsolidowane, skoro są różne?

Jasne, że różne usługi jednorazowe nie mają być konsolidowane. To nie podlega dyskusji.

Jak czyta Pan w moim pierwszym poście chodziło o konsolidowane usługi, która jest identyczna i pochodzi z tej samej pozycji z ZK.


Dziękuję za odpowiedzi.
Z mojej strony temat się wyczerpał, można zamknąć.
Nie oczekuję żadnych odpowiedzi, wskazówek, itp. (nawet tych o kontakcie z serwisantem/partnerem 😉 )
 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...