Skocz do zawartości

zmiany zbiorcze-kilka pól zmiany opisu - pola własne, dodatkowe tagi w aukcjach

Polecane posty

PanieBanBanie jako, że już się zagubiłem w tych opisach co pola własne bądą robić i jak

 

To czy będą coś robić i jak to nie wiem bo zależy jak Bartek to widzi i jak Team Sello to zrobi. Dlatego poświęcam dużo czasu żeby to dobrze widzieli, zrozumieli i zrobili :)

 

to się zapytam, czy będą coś robić:

-chodzi mi o to, czy da się z tym pod pachą zrobić prawdziwe szablony aukcji.

Przez "prawdziwe" rozumiem oddzielenie treści od wyglądu.

Bo teraz zrobiłem sobie nowy szablon aukcji...i każdy jeden produkt muszę Przepisywać do nowej wersji.....

A dane się nie zmieniają tylko wygląd i układ.

Tak, wiem, że Sello umie pobierać niektóre dane z Subiekta i je wstawiać, ale z tego pomocą można zrobić co najwyżej bardzo prosty szablon, składający się z obrazka i kupy niesformatowanego tekstu wziętej z Opisu produktu.

Z moich domysłów i minimalnego zrozumienia tego tematu, choć maksymalnego jak na moje możliwości, wynika, że chyba tak ?

 

1. Dokładnie tak jak zauważyłeś - obecnie też to można zrobić tylko całą treść zawierasz w jednym polu [towar::opis] i niestety jest to za mało i wychodzi bardzo prosty czyli badziewny, przestarzały szablon.

Ja i wielu użytkowników odkąd czytam to forum żaliło się co do małej ilości tagów w aukcjach - które jak dobrze pójdzie będą tworzone właśnie na podstawie pól własnych w towarach.

 

Całość sprowadza się do tego, że obecnie szablon może wyglądać co najwyżej tak:

 

Witamy na aukcji

[Towar::Opis]

[Towar::Zdjecie1-10]

 

Czyli kupa tekstu i pod nią kupa zdjęć i tyle - nic więcej się nie da zrobić bo jest za mało tagów w opisach. Jeśli obecnie ktoś (tak jak ja) chce żeby aukcja jakoś wyglądała to musi tworzyć do każdego towaru lub grupy towarów pojedyncze szablony i z nich wystawiać towary. I to jest w cholerę pracy, a do tego brak aktualizacji tagów powoduje, że siedzę dzień w dzień i w kółko coś poprawiam w aukcjach wystawianych ponownie lub tworzę kolejny szablon aukcji do nowych towarów. A niestety mam bardzo dużo towarów w których w kółko coś się zmienia i muszę aktualizować opisy i zdjęcia bo są to zbyt istotne różnice żebym mógł je przemilczeć w aukcjach.

 

No rzygać się chce.

a) Trochę pracy i mam wagę w Sello - zadanie wykonane, mogę się brać za inną pracę.

b) Z dwa miesiące dogrywania transformat i współpracy z pocztą polską i zadanie wykonane, mogę się brać za inną pracę.

c) W kółko ręczne ponowne wystawianie i zmienianie aukcji - syzyfowa praca, a im więcej aukcji tym więcej pracy - piekło na ziemi :( i brak czasu na naukę innych rzeczy i rozwijanie firmy :(

 

2. Obecnie można też szablony przypisać jako domyślne do towarów i można nawet zrobić szablon opisu, który wstawia się w szablon aukcji ale to uważam już za przerost pracy i nie ma takiej potrzeby wiązać wszystkiego ze wszystkim. No i pytanie po co - mimo, że opcji szablonów nie brakuje to co z tego jak w każdym szablonie można wykorzystać raptem parę tagów, które i tak się nie aktualizują przy ponownym wystawianiu.

Obecnie przydatne/mało kłopotliwe tagi to tylko:

-[Towar::Zdjecie1-10]

-[Towar::Symbol]

-[Towar::Opis]

-[Towar::Producent]

Pozostałe tagi tylko dodają pracy bo i tak nie ma ich aktualizacji więc jak ktoś je sobie wstawi i coś zmieni to potem musi pamiętać żeby wszystko ręcznie poprawiać przy ponownym wystawianiu. Nie da się też stworzyć w szablonie tekstu naprzemiennie ze zdjęciami bo za mało tagów.

 

3. Trzeba też pamiętać, że samo wprowadzenie pól własnych to dopiero początek, bez ich aktualizacji w aukcjach wystawianych ponownie i możliwości zbiorczych zmian zbiorczych to będzie tylko jeszcze więcej pracy. Może to być rzecz która wyniesie Sello ponad konkurencję i zrobi ze mnie dożywotniego użytkownika Sello z wieloma licencjami lub kompletny niewypał dodający tylko więcej pracy. Właśnie dlatego tracę tyle czasu sugerując różne opcje i pokazując czego my użytkownicy potrzebujemy i jak to będzie można wykorzystać. Całość może wysypać się przez brak lub niedopracowanie któregoś z elementów tej całości :(

 

4. Rozumiem jaką masz mordęgę z tym przepisywaniem każdego produktu do nowej wersji szablonu - też tak miałem jak raptem delikatnie zmieniłem szablon. To jest wtedy cała praca od nowa a nie powinno tak być. Ja już od dłuższego czasu szykuję nowy wypasiony szablon z własnymi panelami ale nie chciałbym go wprowadzać bez tych dodatkowych tagów bo wiem, że będę miał jeszcze więcej pracy z jego ręcznym poprawianiem. Czekam więc na te tagi jak na wybawienie od niekończącej się pracy którą najzwyczajniej rzygam :( No nie cierpię w kółko robić to samo wiedząc że można to zautomatyzować. Nie nadawałbym się też do pracy na linii montażowej i jak robot w kółko wykonywać to samo. Dlatego prowadzę własną firmę, w której jak się okazuje jestem robotem w kółko poprawiającym aukcje ::):(

Link to postu

Nie chcę za bardzo zawracać głowy moimi sugestiami ;) ale:

 

1. Im bardziej myślę nad zastosowaniem pól własnych to tym bardziej wychodzi na to, że ta akcja DOPISZ o której wspomniałem kilka postów wyżej będzie najważniejszą akcją jaką potrzebują użytkownicy Sello jeśli chodzi o zbiorczą zmianę pól własnych i późniejszą aktualizację aukcji. Z początku myślałem, że dobrze żeby było coś takiego ale wychodzi na to, że ta akcja będzie ważniejsza nawet niż dodaj czy usuń pole własne.

 

Kolejny przykład :)

Stworzymy szablon aukcji wykorzystujący tagi [opis.linia1][opis.linia2][opis.linia3] i wystawimy aukcję. Potem się okaże, że w opisach towarów trzeba coś zmienić ale każdy towar ma inną zawartość wykorzystanych w aukcjach pól własnych.

Dodać dodatkowego tagu do aukcji się nie da bo znowu trzeba by każdą aukcję wystawiać od nowa lub wpisywać do każdej aukcji nowy tag ręcznie więc dodanie dodatkowego pola własnego do tych towarów z nową zawartością będzie bezcelowe. Żeby więc do tysięcy produktów dopisać coś jednakowego w polu własnym np. [opis.linia1] trzeba będzie edytować każde pole własne ręcznie i to będzie mordęga. Można więc to załatwić akcją DOPISZ i na końcu zawartości wybranego pola własnego będzie dopisana nowa zawartość dla wszystkich zaznaczonych do zbiorczej zmiany towarów.

 

Podczas szykowania szablonu aukcji nawet jak się wstawi tagi kilku pól własnych celem rezerwy to może się po roku, dwóch okazać, że wykorzystaliśmy całą rezerwę, a cały sens tych pól własnych polega na tym, żeby nie trzeba było edytować aukcji ręcznie czy wystawiać ich od nowa. Mają służyć lata. Szablonów aukcji nie upiększa się tak często jak Allegro, że co rok to nowy wygląd ;)

A możliwości tej akcji DOPISZ są nieograniczone i w znaczący sposób wpłynie na zmniejszenie liczby wykorzystywanych pól własnych - nie trzeba będzie wstawiać w aukcji dodatkowych rezerwowych tagów bo zawsze będzie można do obecnych dopisać nową treść nie tracąc już wpisanej treści. Nie powinno też to być trudne do wykonania - nie takie rzeczy robiliście w transformatach ;)

 

PS

Akcja dopisz nie jest też bajerem (gdy coś jest bajerem to szczerze piszę, że jest to bajerem) - tutaj jest koniecznością i naprawdę będzie bardzo ważną akcją w "zbiorczych zmianach zbiorczych" pól własnych w towarach, oczywiście jak je kiedyś wprowadzicie :)

 

2. I jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy odnośnie dopisania tagu do wystawianej ponownie aukcji. Obecnie jeśli aukcja jest wystawiana ponownie to wpisanie w niej dowolnego tagu nic nie da, np. [Towar::Opis] - taki tag nie zostanie zamieniony na jego wartość i zostanie w aukcji tekst [Towar::Opis]. A jak planujecie rozwiązać tą samą sprawę jeśli byłaby w zmianach zbiorczych aktualizacja tagów/pól własnych bo powinno być tak, że w takim przypadku wpisanie tagu i potem wykonanie w zmianach zbiorczych "aktualizacji tagów/pól własnych" powinno podmienić dopisany tag na jego wartość?

Link to postu

2. I jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy odnośnie dopisania tagu do wystawianej ponownie aukcji. Obecnie jeśli aukcja jest wystawiana ponownie to wpisanie w niej dowolnego tagu nic nie da, np. [Towar::Opis] - taki tag nie zostanie zamieniony na jego wartość i zostanie w aukcji tekst [Towar::Opis]. A jak planujecie rozwiązać tą samą sprawę jeśli byłaby w zmianach zbiorczych aktualizacja tagów/pól własnych bo powinno być tak, że w takim przypadku wpisanie tagu i potem wykonanie w zmianach zbiorczych "aktualizacji tagów/pól własnych" powinno podmienić dopisany tag na jego wartość?

 

Co do aktualizacji tagów to myślałem, że to będzie obligatoryjnie robione przez Sello przy każdym wystawieniu lub wznowieniu. Konieczność wykonywania tego ręcznie przez zmianę zbiorczą było by zmniejszeniem automatyzacji, i teraz nie przychodzi mi do głowy pomysł, dlaczego miałbym nie aktualizować pola własnego w aukcji, jeśli zmieniłem jego wartość  ???

 

Opcja "dopisz" jest jak najbardziej konieczna, oczywiście w polach specyficznych dla danego towaru bo we "wspólnych" takiej konieczności nie będzie, bo i tak będzie jedno miejsce, gdzie będą zmieniane, więc można sobie dopisać co się chce i i tak wszędzie się zaktualizuje.

 

Ale się rozpędzam, "będzie miejsce", a nawet nie wiem czy będzie jakiekolwiek miejsce :D :D :D :D :D

 

Bartek pewnie to wszystko czyta i puka się w czoło, co ci fantaści wymyślają  ;D ;D ;D ;D

Link to postu

Co do aktualizacji tagów to myślałem, że to będzie obligatoryjnie robione przez Sello przy każdym wystawieniu lub wznowieniu. Konieczność wykonywania tego ręcznie przez zmianę zbiorczą było by zmniejszeniem automatyzacji, i teraz nie przychodzi mi do głowy pomysł, dlaczego miałbym nie aktualizować pola własnego w aukcji, jeśli zmieniłem jego wartość  ???

 

Przy wystawianiu aukcji z szablonu powinny się uzupełnić tak jak obecne tagi, nie pomyślałem nawet że miałoby to wyglądać inaczej? Po co mieliby to zmieniać  :)

 

Ale jak chodzi o ponowne wystawianie to Bartek gdzieś już pisał, że coś mieliby kłopot żeby to wbudować w opcję ponownego wystawiania. Podobno prościej im to będzie wbudować w ten mechanizm zmian zbiorczych ale nie potwierdził też do końca, że będzie to robione przez zmiany zbiorcze. W sumie to w ogóle nie potwierdził że będzie taka aktualizacja tych tagów  :D :D :D No ale po coś te pola własne robią ? :)

 

Umieszczenie tego w zmianach zbiorczych nie jest takie złe. Opcja "wystaw ponownie" nie trwa długo - przy kilkuset aukcjach do kilkunastu minut. Domyślam się, że gdyby wbudować tutaj aktualizację tagów to by się ta operacja wydłużyła w zależności od ilości tych tagów wymagających sprawdzenia i aktualizacji do kilku godzin. Zmiany zbiorcze są niejako wykonywane oddzielnie więc użytkownik po jakimś czasie będzie wiedział ile mu to zajmuje. Dodatkowo może okazać się, że nie ma potrzeby aktualizować tagów we wszystkich aukcjach więc można będzie zaznaczyć tylko wybrane aukcje żeby szybciej wystawić aukcje.

 

Opcja "dopisz" jest jak najbardziej konieczna, oczywiście w polach specyficznych dla danego towaru bo we "wspólnych" takiej konieczności nie będzie, bo i tak będzie jedno miejsce, gdzie będą zmieniane, więc można sobie dopisać co się chce i i tak wszędzie się zaktualizuje.

 

Dokładnie widział bym to tak samo.

 

Ale się rozpędzam, "będzie miejsce", a nawet nie wiem czy będzie jakiekolwiek miejsce :D :D :D :D :D

Bartek pewnie to wszystko czyta i puka się w czoło, co ci fantaści wymyślają  ;D ;D ;D ;D

 

Pewnie tak sobie rzeczywiście myśli :D :D :D

 

A tak na poważnie to nie fantaści tylko użytkownicy programu - to brzmi dumnie ;)

Link to postu

Podejście mamy takie, że robimy po kolei małymi kroczkami. Na początek dodanie do towarów pól i ich obsługa. Już tutaj jest masa problemów, które trzeba rozwiązać - nie wystarczy dodać kilku pól tekstowych i już - pola same nie będą działać ;).

Potem ich aktualizacja i zmiana oraz aktualizacja przy wystawianiu aukcji z szablonu. Dopiero jak będzie zrobiony taki podstawowy scenariusz można zacząć myśleć o wodotryskach, bo będzie widać kolejne problemy, ograniczenia i możliwości. Zaplanować wszystko na początku jest bardzo trudno, bo nie tworzymy programu od nowa, tylko w wielu sytuacjach musimy się dostosować do istniejących w nim mechanizmów.

 

Mam jeszcze taką prośbę/sugestię do Użytkowników :). Cieszą mnie bardzo Wasze pomysły, że je podajecie i rozmawiacie o nich, ale czytanie takich bardzo długich postów jest bardzo ciężkie :). Proponuję zatem, aby z takich dialogów wynikała jakaś ściśle określona lista pomysłów itp. np w pierwszym poście w danym temacie, można go chyba modyfikować. Ewentualnie może założyć nowy wątek tylko z sugestiami (bez dialogów) i ewentualnie odnośnikami do szerszego opisu. Programiści zazwyczaj są umysłami ścisłymi a nie humanistami, dlatego lepiej przyswajają listę niż 3 tomy lektury :).

Link to postu

Mam jeszcze taką prośbę/sugestię do Użytkowników :). Cieszą mnie bardzo Wasze pomysły, że je podajecie i rozmawiacie o nich, ale czytanie takich bardzo długich postów jest bardzo ciężkie :). Proponuję zatem, aby z takich dialogów wynikała jakaś ściśle określona lista pomysłów itp. np w pierwszym poście w danym temacie, można go chyba modyfikować. Ewentualnie może założyć nowy wątek tylko z sugestiami (bez dialogów) i ewentualnie odnośnikami do szerszego opisu. Programiści zazwyczaj są umysłami ścisłymi a nie humanistami, dlatego lepiej przyswajają listę niż 3 tomy lektury :).

 

Mówisz i masz :)

 

Jako, że wszystkim zależy na tej funkcjonalności, a mi najbardziej :) to tutaj: https://forum.sello.pl/index.php?topic=6979.msg43036#msg43036 założyłem nowy wątek ze spisanymi sugestiami w postaci listy, a w obecnym wątku będziemy sobie kontynuować wymianę zdań.

 

Nawet sobie nie wyobrażasz jaki to wysiłek napisać w jednym punkcie krótkim zdaniem o co chodzi - ale jak coś będzie cięższe do skrócenia to będziemy tutaj linkować.

 

Zobacz jaka to długa lista wyszła, a jak jeszcze inni coś dopiszą... Lepiej chyba jednak było jak wszystko było ukryte w „tomach lektury” ;) bo tak długa lista uzmysławia ile czeka Was pracy, a to potrafi nas przygnębić :( Nigdy się nie doczekamy tego wszystkiego :( a to tylko jedna rozbudowana funkcjonalność :'( :'( :'(

 

Link to postu

No ale walczymy dalej i piszemy kolejne sugestie :)

Bo co chwilkę w trakcie pracy wychodzą problemy jakie mogą być związane z tą funkcjonalnością :)

 

1. Powielanie pól własnych pomiędzy towarami bo nawet „zbiorcze zmiany zbiorcze” nie wystarczą . Powinna być jeszcze opcja powielania pól własnych pomiędzy towarami – jeśli byłoby to trudne to wystarczyłoby ewentualnie jakieś zapytanie SQL:

1a) proste – powiel wszystkie pola i ich zawartość z towaru o symbolu do towarów o symbolach,

1b) bajer- to wybór pól które chcemy powielić na inne towary ale zazwyczaj chodzi o powielenie wszystkich pól pomiędzy towarami z jednej grupy towarowej więc byłby to prawdziwy bajer

 

2. Triggery do pól własnych jak w SGT - czy pola własne będzie można dodawać jako kolumny w listach wyboru w Sello bo na pierwszy rzut oka nie ma takiej potrzeby, ale udostępnienie takiej opcji dla raptem 10 jakoś oznaczonych pól pozwoliłoby na znaczne rozszerzenie funkcjonalności Sello. Jak w Subiekcie. Każdy zainteresowany mógłby dorobić sobie lub zlecić dorobienie triggerów do tych pól własnych i wyświetlać w nich potrzebne mu dane w kolumnach w dowolnym module Sello, a Wy nie musielibyście dodawać kolejnych kolumn do Sello na stałe.

Można by wyświetlać

-ilość sprzedanych towarów,

-ilość towarów na wybranych magazynach,

-sprzedaż z zadanego okresu,

-no masę danych których obecnie Sello nie wyświetla - ograniczeniem jest tylko wyobraźnia użytkowników

 

Link to postu

Kolejny problem do zwrócenia uwagi to jak w aukcji wstawi się pole własne wielo-linijkowe, np. [Wymiary] które będzie miała taką zawartość:

Wymiary:
-długość=15cm
-szerokość=15cm
-wysokość=15cm

 

1. Czy w kodzie html linie będą rozdzielone znacznikiem <p> bo wtedy trzeba uważać z jego ewentualną stylizacją.

2. A może również dla tagu tekstowego będzie można wprowadzić w jego obrębie zmienne tak jak dla zdjęć, o których Bartek w wspomniał tutaj: https://forum.sello.pl/index.php?topic=6913.msg42746#msg42746

Link to postu

Rozszerzenia docelowo miałby działać na każdym tagu. Nie doszliśmy jeszcze do etapu implementacji tagów więc w tej chwili nie powiem czy tak się będzie dało.

 

p.s. Pozwolisz PanBanBanie, że będę oznaczał w Twoim nowym wątku co zrobiliśmy a co odłożyliśmy itp.

Link to postu

Rozszerzenia docelowo miałby działać na każdym tagu. Nie doszliśmy jeszcze do etapu implementacji tagów więc w tej chwili nie powiem czy tak się będzie dało.

 

p.s. Pozwolisz PanBanBanie, że będę oznaczał w Twoim nowym wątku co zrobiliśmy a co odłożyliśmy itp.

 

Oczywiście :)

 

Nawet będziemy bardzo wdzięczni bo na bieżąco będziemy widzieć w którą stronę zmierza ta grupa funkcjonalności (w sumie można to tak nazwać) i ja np. będę mógł się na bieżąco dostosowywać żeby móc jak najwcześniej zacząć korzystać z tych pól własnych.

 

Dopisuj, zmieniaj, układaj dowolnie - sam nawet nie wiedziałem za bardzo jak to pogrupować.

 

Jak ktoś coś zasugeruje to dopiszę to do listy i podam w nawiasie datę dopisania żebyś od razu widział zmiany.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Widzę, że pola własne już w pierwszej odsłonie zapowiadają się ciekawie.

 

I mam pytanie do Sello Team/Bartka - co będzie łatwiej dla Sello Team wdrożyć:

 

1. aktualizację pól własnych w aukcjach wystawianych ponownie

czy

2. wykorzystanie jednego pola własnego w nazwie towaru - oczywiście jak pole byłoby za długie to automatyczne skrócenie do 50 znaków.

 

Pytam bo aktualizacji i tak nie będzie w pierwszej odsłonie ale z moich wstępnych ustaleń wygląda na to, że na upartego aktualizacja tagów nie byłaby taka pilna gdyż można by ją obejść wystawiając towary za każdym razem od nowa wg domyślnego szablonu aukcji. Ale brakuje tego pola własnego w tytule aukcji żeby nie trzeba było go za każdym razem wpisywać ręcznie.

 

Aktualizację można by obejść w następujący sposób:

a. Tworzymy tylko jeden szablon opisu aukcji z polami własnymi.

b. Podpinam go do szablonów aukcji - po jednym/kilka szablonów aukcji na każdą grupę produktów - czyli bardzo proste bo zmienia się w nim tylko kategorię +specyficzne dla tej kategorii i przypisuje wybrany cennik. Reszta zostaje taka sama.

c. Podpinamy szablony aukcji do każdego towaru wg grupy - co też idzie szybko.

Po wykonaniu tej całej roboty nie trzeba będzie zaglądać do szablonów aukcji, chyba że Allegro zmieni kategorię bo cenniki same się aktualizują, a zawartość opisu aukcji będzie uzupełniania za każdym razem z pól własnych. Czyli byłaby to tylko jednorazowa praca.

 

I podczas wystawiania z listy towarowej - filtry: o statusie niewystawione i o stanie niezerowym można wystawić wg domyślnego szablonu aukcji. I w ten sposób obejść aktualizację pól własnych i wstępnie już w pierwszej odsłonie pól własnych można by zrealizować co by się chciało jeszcze bez tej aktualizacji pól własnych.

 

Wprawdzie obecnie można wykorzystać w tytule aukcji:

-symbol

-nazwę towaru

-opis

 

No ale opisy mamy porobione w Subiekcie więc są zajęte. Symbole są za krótkie i też już zajęte. A nazwa towaru w tytule nie wchodzi w grę bo tytuł aukcji, a nazwa towaru to dwie odmienne sprawy. No i brakuje tutaj możliwości wstawienia pola własnego z towaru w którym ten tytuł aukcji byłby przechowywany.

 

Podejrzewam, że dodanie jednego pola własnego w tytule aukcji będzie prostsze?

Link to postu

1. może być to trudne w realizacji

2. będzie w 1.16, można wpisać dowolną liczbę tagów w pole z tytułem i z dodatkowymi informacjami o przesyłce i płatności.

 

b) planujemy aby pola własne dało się wykorzystać również w polu kategorii oraz w atrybutach specyficznych ale to dopiero w wersji 1.17 najwcześniej. Teoretycznie zatem można by posiadać nawet 1 szablon aukcji dla wszystkich produktów (i jeszcze jeden na święta ;) ).

 

 

 

Link to postu

1. może być to trudne w realizacji

2. będzie w 1.16, można wpisać dowolną liczbę tagów w pole z tytułem i z dodatkowymi informacjami o przesyłce i płatności.

 

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź - nie będę w takim razie tracił czasu na czekanie na aktualizację tagów tylko od razu biorę się do roboty z tym obejściem.

 

b) planujemy aby pola własne dało się wykorzystać również w polu kategorii oraz w atrybutach specyficznych ale to dopiero w wersji 1.17 najwcześniej.

 

Wow - to będzie super sprawa - pełne zarządzanie aukcją danego przedmiotu z poziomu towaru. Super, mam nadzieję że uda się Wam to bezproblemowo wdrożyć.

 

Teoretycznie zatem można by posiadać nawet 1 szablon aukcji dla wszystkich produktów (i jeszcze jeden na święta ;) ).

 

Dobrze, że wspomniałeś o tych świętach bo mogłem zapomnieć. I właśnie przyszedł mi do głowy super pomysł żeby też to uwzględnić już w jednym szablonie - wystarczy kilka dodatkowych pól własnych jako rezerwa świąteczna i kilka obrazków do podmiany w święta.

Link to postu

W takim razie trzeba jeszcze pamiętać o oficjalnych żałobach i zamianie wszystkiego na czarno białe

;D ;D ;D ;D ;D

 

Nic nie stoi na przeszkodzie aby w polu własnym była przechowywana zmienna odpowiedzialna za kolor aukcji, czy jakakolwiek inna zmienna i przy wystawianiu można osiągnąć dowolną kolorystykę aukcji. Nieograniczone możliwości. Nie mogę się już doczekać żeby przetestować czy wszystkie moje pomysły będzie się dało zrealizować tak jak planuję :)

 

Czy pamiętacie?

Czy ktoś pamięta jak wyglądał handel na Allegro zaraz po katastrofie rządowego samolotu 10 kwietnia? Handel zmalał prawie do zera, zwłaszcza dla towarów rozrywkowych i trzeba było jakiś 3-ech miesięcy żeby wróciło do normy. Więc żałoby raczej nie sprzyjają handlu...

 

Link to postu

Teoretycznie tak, wystarczy trzymać tam nazwę klasy css w której znajduje się opis i można "przełączać" kolory aukcji mając odpowiednio napisane style. Chociaż wśród pojęć używanych w dziedzinie programowania (i kodowania) używa się pojęcia MVC (Model View Controller), które oznacza w dużym skrócie oddzielenie warstwy prezentacji od danych. W przypadku Sello, dane są zawarte w towarze a o ich wyglądzie powinien decydować widok - czyli szablon. Daje to większą elastyczność przy późniejszych modyfikacjach - przynajmniej w teorii ;).

Link to postu

Teoretycznie tak, wystarczy trzymać tam nazwę klasy css w której znajduje się opis i można "przełączać" kolory aukcji mając odpowiednio napisane style. Chociaż wśród pojęć używanych w dziedzinie programowania (i kodowania) używa się pojęcia MVC (Model View Controller), które oznacza w dużym skrócie oddzielenie warstwy prezentacji od danych. W przypadku Sello, dane są zawarte w towarze a o ich wyglądzie powinien decydować widok - czyli szablon. Daje to większą elastyczność przy późniejszych modyfikacjach - przynajmniej w teorii ;).

 

Tak, wiem że tak powinno być ale ten program (Sello) i to forum nauczyło mnie żeby:

1. Po pierwsze szanować programistów, od problemu/sugestii klienta do rozwiązania jest bardzo długa droga i nie wszystko da się zrobić dlatego trzeba

2. Wyjść poza ustalone reguły i wynajdywać rozwiązania o których nikt nawet nie pomyślałby. Wszystko tylko po to żeby zrealizować zaplanowany cel i maksymalnie ułatwić sobie pracę. Nawet jeśli wymagałoby to wpisania numeru placówki poczty polskiej w polu NIP w adresie do wysyłki :)

 

Lub wpisania nazwy klasy css w polu własnym towaru :) Chociaż to rozwiązanie nie jest dobre bo wydłuża kod aukcji, a zmiana automatyczna mogłaby nastąpić dopiero po jej zakończeniu i ponownym wystawianiu. Dlatego takie rozwiązanie trzeba zrobić wstawiając kolor jako obrazek (gif) i zmieniać ten obrazek na serwerze w zależności od święta. Na przykład jako obramowanie aukcji.

 

Przy dobrych wiatrach i przede wszystkim z pomocą pól własnych mam zamiar właśnie coś takiego osiągnąć i nie musieć już nigdy poprawiać ręcznie aukcji :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...