Skocz do zawartości

Problem z płatnością PAYU przy podwójnym zakupie.

Polecane posty

Witam

Dopiero zaczynam korzystanie z Sello i już na starcie pojawił się pierwszy błąd przy rejestrowaniu wpłaty z PAYU do transakcji.

 

Użytkownik (niezarejestrowany) dokonał zakupu, wypełnił formularz dostawy, jednak z jakiegoś powodu nie udało mu się dokonać wpłaty. Zaczął wszystko od początku, ponowny zakup na tej samej aukcji, kolejny FOD, i wpłata PAYU która teraz przeszła.

Ostatecznie w sello mam dwie transakcje na tą samą osobę, czyli prawidłowo, ale do obydwóch zatwierdziło mi automatycznie wpłatę z PAYu, gdzie faktycznie została dokonana tylko jedna.

O ile udało mi się to teraz wykryć, to co zrobić by w przyszłości takie akcje nie miały miejsca?

Z góry dzięki za odpowiedź

Link to postu

Ostatecznie w sello mam dwie transakcje na tą samą osobę, czyli prawidłowo, ale do obydwóch zatwierdziło mi automatycznie wpłatę z PAYu, gdzie faktycznie została dokonana tylko jedna.

 

Czy potwierdziłeś, że w obydwu transakcjach masz tą samą wpłatę?

Może jednak klient zapłacił 2x - sprawdź na wszelki wypadek w PayU.

Możesz też kliknąć w mailu na numer płatności żeby sprawdzić jej status.

 

Bo jeśli zaksięgowało Ci jedną wpłatę do dwóch transakcji to będzie błąd w Sello.

Link to postu
  • 2 lata później...

Witam,

mam problem - od kilku dni pojawiają się u Panie zdublowane platnosci.

Klient kupuje dwie rzeczy , płaci za jedną a zielone dolary mam przy obu transakcjach.

Prosze o pomoc.

Ale tutaj nie ma Ci jak pomóc bo to jest znany problem z Sello. Trzeba być świadomym tego błędu w Sello, uważać i pilnować sobie tego. Przy dobrej organizacji pracy i dodatkowym opieraniu się na mailach od Allegro takie coś widać jak na dłoni.

 

Sprawdź sobie listę porad - pkt 2.4.

Link to postu

Wystarczy wyłączyć automatyczne księgowanie wpłat i korzystać z grupowania transakcji.

 

W innym wypadku kontrolować, zwracać uwagę na daty i maile.

 

Alwinie, a na jakiej zasadzie księgujesz wpłaty ?

 

Bo ja mailom nie wierzę, zbyt łatwo spreparować.

 

Sprawdzasz każdą wpłatę w Allegro ?

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Dopiero zaczynam korzystanie z Sello i już na starcie pojawił się pierwszy błąd przy rejestrowaniu wpłaty z PAYU do transakcji.

 

Użytkownik (niezarejestrowany) dokonał zakupu, wypełnił formularz dostawy, jednak z jakiegoś powodu nie udało mu się dokonać wpłaty. Zaczął wszystko od początku, ponowny zakup na tej samej aukcji, kolejny FOD, i wpłata PAYU która teraz przeszła.

Ostatecznie w sello mam dwie transakcje na tą samą osobę, czyli prawidłowo, ale do obydwóch zatwierdziło mi automatycznie wpłatę z PAYu, gdzie faktycznie została dokonana tylko jedna.

O ile udało mi się to teraz wykryć, to co zrobić by w przyszłości takie akcje nie miały miejsca?

Z góry dzięki za odpowiedź

 

 

Też tak czasem mam, póki co nie mam pomysłu jak to weryfikować aby natychmiast znajdować taki błąd. Zwykle wychodzą one po tygodniu jak księgowa sprawdza płatności to brakuje.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...