Skocz do zawartości

Błąd w powiązaniu towaru Subiekt - Sello

Polecane posty

Witam

 

Mam problem przy wystawianiu Dokumentu końcowego. Sytuacja wygląda tak że albo sello albo subiekt coś miesza w momencie wystawiania paragonu / faktury.

 

W sello mam np. towar z symbolem G.PC(112), kiedy klikam Dokument końcowy w subiekcie pokazuje się całkowicie inny towar np. o symbolu AK.PS3(23)

 

Poniżej zdjęcia jak to w rzeczywistości wygląda.

Dodam że sello pracuje na zewnętrznej bazie Subiekta ( o ile to ma jakieś znaczenie )

 

sello4.jpg

sello3.jpg

Link to postu

Proszę sprawdzić z jakim towarem powiązany jest towar sellowy G.PC(112) w kartotece towarów (pokaż w Subiekcie).

Dzieje się tak dla każdego towaru? Czy nie została podmieniona baza danych Subiekta na inną? Wtedy mógłby nastąpić rozjazd pomiędzy identyfikatorami produktów, które pamięta Sello a tymi w Subiekcie.

Link to postu

 z jakim towarem powiązany jest towar sellowy G.PC(112) w kartotece towarów (pokaż w Subiekcie)

 

Po kliknięciu "Pokaż w Subiekt GT" wyskakuje to samo złe powiązanie...

 

Ale ta druga Twoja uwaga dała mi do myślenia i zacząłem sprawdzać te towary w bazie towarowej Sello i tam jest coś skopane.

 

Około roku temu Sello pracowało na lokalnej bazie danych Subiekta i stamtąd pobierało towary. Teraz tak jak pisałem pracuje już na zdalnej bazie Subiekta i chyba tutaj jest problem.

 

Napisz jak można to rozwiązać. Czy najlepiej wejść w sello i usunąć wszystkie towary z kartoteki i włączyć synchronizację z Subiektem, później połączyć jeszcze raz aukcje z towarami ?

 

Link to postu

Problem polega na tym, że towary Sello pamiętają identyfikatory powiązanych towarów w bazie Subiekta. Jeśli ta baza zostanie podmieniona na inną to w niej identyfikatory te będą inne. Towary powiązane w Sello zaczną zatem wskazywać zupełnie inne towary w Subiekcie.

 

Jeśli są to inne towary to teoretycznie wystarczyło by po stronie Sello usunąć powiązania do towarów i zsynchronizować ponownie. Gdy wyskoczy okienko informujące, że znaleziono towary kiedyś powiązane i czy przywrócić powiązania należy dać nie, oraz wybrać opcję usunięcia powiązań. Niestety nie ma do tego operacji zbiorczej bo jest to raczej dość rzadki scenariusz. Najszybciej można to osiągnąć poprzez modyfikację bazy danych ale też na szybko nie podam rozwiązania, bo nie sprawdzaliśmy nigdy w praktyce takiego podejścia.

 

Oczywiście najprostszym w realizacji rozwiązaniem jest utworzenie nowej bazy Sello i zsynchronizowanie towarów z Subiektem, ale to może nie być dobre rozwiązanie jeśli ktoś potrzebuje dostęp do danych zapisanych w poprzedniej bazie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...