Skocz do zawartości

wyciąg bankowy w formacie pliku jpk

Polecane posty

W dniu 13.02.2024 o 11:56, RENATA HRYCUNIAK napisał:

Bank , z którego korzysta klient...

Proszę uchylić rąbka tajemnicy - jaki to bank i rachunek bankowy ?

 

W dniu 13.02.2024 o 11:56, RENATA HRYCUNIAK napisał:

...nie udostępnia plików mt940...

MT940 i wyciągi nie są wymagane, można je skutecznie zastąpić historią transakcji, posiadamy w ofercie wiele parserów historii transakcji.

 

W dniu 13.02.2024 o 11:56, RENATA HRYCUNIAK napisał:

...ale można wygenerować plik jpk.

Proszę przyjrzeć się formatowi JPK_WB, nie ma tam wielu informacji, w tym tak podstawowej jak rachunek bankowy operacji, aby można było korzystać z tego formatu, stąd nie doczekał się wsparcia.

Link to postu

Chodziło o bank spółdzielczy, do którego nie mam bezpośredniego dostępu. Klient uparcie twierdził,że nie da się takiego pliku wygenerować. Po moim drążeniu tematu okazało się ,że jednak można. Ale i tak chciałabym wiedzieć jak wykorzystać historię transakcji. Czy trzeba ją pobrać w jakimś określonym formacie?

Link to postu
28 minut temu, RENATA HRYCUNIAK napisał:

Ale i tak chciałabym wiedzieć jak wykorzystać historię transakcji.

Należy posiadać parser zgodny z wczytywanym formatem pliku, programy Insertu można rozszerzać również w tym zakresie, dodatkowy parser pojawi się w programie na liście wbudowanych parserów:

4 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

MT940 i wyciągi nie są wymagane, można je skutecznie zastąpić historią transakcji, posiadamy w ofercie wiele parserów historii transakcji.

 

Link to postu
3 godziny temu, RENATA HRYCUNIAK napisał:

Chodziło o bank spółdzielczy, do którego nie mam bezpośredniego dostępu. Klient uparcie twierdził,że nie da się takiego pliku wygenerować. Po moim drążeniu tematu okazało się ,że jednak można. Ale i tak chciałabym wiedzieć jak wykorzystać historię transakcji. Czy trzeba ją pobrać w jakimś określonym formacie?

To może proszę podrążyć jeszcze bardziej, bo mój bank spółdzielczy udostępnia pliki MT940... :-)

Link to postu
9 minut temu, RENATA HRYCUNIAK napisał:

Nie uzyskałam odpowiedzi w jak plik zastąpić historią transakcji. Na przykład PKO SA chce dodatkowej opłaty za pliki mt, więc historia transakcji byłaby przydatna.

Odpowiedziałem, ale najwyraźniej nie przeczytała Pani odpowiedzi, jeszcze raz:

W dniu 14.02.2024 o 18:12, Daniel Kozłowski napisał:
W dniu 14.02.2024 o 17:42, RENATA HRYCUNIAK napisał:

Ale i tak chciałabym wiedzieć jak wykorzystać historię transakcji.

Należy posiadać parser zgodny z wczytywanym formatem pliku, programy Insertu można rozszerzać również w tym zakresie, dodatkowy parser pojawi się w programie na liście wbudowanych parserów:

W dniu 14.02.2024 o 13:46, Daniel Kozłowski napisał:

MT940 i wyciągi nie są wymagane, można je skutecznie zastąpić historią transakcji, posiadamy w ofercie wiele parserów historii transakcji.

 

Link to postu
Godzinę temu, RENATA HRYCUNIAK napisał:

Ok, a w jaki sposób wchodzi się w posiadanie parseru zgodnego z wczytywanym formatem pliku? Może zadaję głupie pytanie, ale nie jestem informatykiem.

Polecam w takim razie korzystać z profesjonalnego wsparcia, my szkoląc użytkowników z obsługi modułu Homebankingu informujemy, że dostępne parsery nie obsługują wszystkich banków, że nie ma konieczności korzystania z wyciągów bankowych lub się to nie opłaca z powodu dodatkowych opłat w niektórych bankach, że można korzystać z historii transakcji, że programy posiadają w tym pełne wsparcie producenta programów do rozszerzania o dodatkowe parsery.

 

Godzinę temu, RENATA HRYCUNIAK napisał:

Rozszerzyć znaczy coś dokupić ?

W praktyce tak, należy zakpić, są to dość pracochłonne rozwiązania, nie znam nikogo kto udostępnia je za darmo.

 

1 godzinę temu, RENATA HRYCUNIAK napisał:

Sama chyba takiego parseru nie stworzę?

Nie oceniam umiejętności innych osób, każdy musi zdecydować sam, czy ma czas na tworzenie takich rozwiązań, podobnie jak na samodzielny serwis czy wdrożenie programu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...