Skocz do zawartości

Instynkt NEXO

Polecane posty

Czy nie można by było usprawnić metody wyszukiwania towarów po wciśnięciu F8? Mam towar o symbolu GP-06-01006, ale gdy chce wyszukać ten towar i wpiszę 06-01006 to instynkt tego nie znajduje. Zauważyłem, że znajduje frazy które są w całości np. CEDIN1000R a w ja mam ten towar o symbolu CED-CEDIN1000R. Wystarczy że jest w symbolu spacja lub znak minus to frazę trzeba wpisać w całości, dokładnie tak jak jest w bazie, ponieważ inaczej nie znajdzie.

Link to postu

Dzień dobry,

dziękujemy za zgłoszenie, temat jest nam znany.

Problem wynika z tego, że myślnik może mieć różny kod ASCII. Prawdopodobnie w Pańskim przypadku myślniki zostały skopiowane i wklejone do programu, przez co dochodzi do rozbieżności pomiędzy myślnikiem wprowadzonym w kartotece asortymentu a tym wprowadzanym w polu wyszukiwania.

Dla towaru o nazwie GP-06-01006 wprowadzonym ręcznie (czyli ze wpisanym ręcznie myślnikiem) wyszukiwarka pod F8 prawidłowo znajduje odpowiednią kartotekę.

Na ten moment obejściem problemu jest edycja kartotek asortymentu i zamiana myślników na wpisane ręcznie.

Edytowane przez Kacper Panek
  • Lubię to 1
Link to postu
9 godzin temu, Krzysztof Górnik napisał:

Czy nie można by było usprawnić metody wyszukiwania towarów po wciśnięciu F8? Mam towar o symbolu GP-06-01006, ale gdy chce wyszukać ten towar i wpiszę 06-01006 to instynkt tego nie znajduje.

Może Pan wprowadzić takie usprawnienie sam, wystarczy wprowadzić dodatkowo symbol towaru tak, jak chce Pan wyszukiwać.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...