Skocz do zawartości

Sello + Subiekt GT + osc GT

Polecane posty

Witam,

Używamy na kilku stanowiskach Subiekt GT oraz Sello, na serwerze działa dodatkowo oscGT.

Od ponad 2 miesięcy sello nie pobiera nowych produktów z bazy Subiekta.

Zbiegło się to z importem towarów do Subiekt GT z Excela za pośrednictwem Sfery GT (własny skrypt VB).

Obecnie sprawa wygląda tak, że aktualizuje te same produkty w kółko, co mogło by oznaczać, że po aktualizacji nie zmienia jego stanu jako już  zaktualizowanego.

Połączenie z zewnętrznym systemem sprzedaży sprawdzone - prawidłowe.

Ponadto dla testu stworzyłem nową bazę w Sello i połączyłem z tym samym podmiotem w Subiekt GT i niestety w tym przypadku również Sello nie zaimportowało "nowych produktów".

 

Co decyduje o tym, że Sello pobiera dany produkt bądź nie?

W jaki sposób w bazie Sello odznacza zaktualizowane produkty, lub gdzie przechowuje produkty do zaktualizowania w Sello Subiekt, jak je rozróżnić?

 

Być może problem jest znany?

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ ja już wyczerpałem swoje pomysły na naprawienie importu z Subiekt GT.

 

Pozdrawiam

Michał

Link to postu

Sello pamięta po swojej stronie tylko datę ostatniej synchronizacji w ep__Registration.pr_ItemSynch. Zmiana w towarach po stronie Subiekta powinna pociągać za sobą zmianę daty w odpowiednim polu w tw_Zmiana. Wtedy Sello porównując te daty stwierdza, że w Subiekcie nastąpiła zmiana w towarze i synchronizuje towar.

Link to postu

Witam

 

Przepraszam, wyraziłem się nie jasno w poprzednim poście.

 

Data, która nie ulega zmianie to data w bazie Sello ep__Registration.pr_ItemSynch. Daty w bazie Subiekta działają poprawnie. Obecnie ustawiłem datę na 2014-01-16 10:03:10.000, a zapytanie:

SELECT count([zt_Id]) as ilosc

 

  FROM [TRWillowa].[dbo].[tw_Zmiana]

  where [zt_ZmianaSymbol]> '2014-01-16 10:03:10.000'

daje 149 wyników w tym produkty, które nie chcą mi się zaimportować do Sello.

 

Ponad to cały czas Sello tworzy jakieś dokumenty początkowe. Mam wrażenie, że za każdym razem wykonuje dokładnie te same operacje. Towary w każdym razie wysyła te same i nie wysyła tych, na których mi zależy, a przynajmniej nie ma ich w logu.

W Sello mam obecnie 4600 produktów.

Co może być tego przyczyną?

Link to postu

Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, aby data ta nie była w Sello zmieniana. Może się zdarzyć niezapisanie tej daty jeśli wystąpi błąd przy synchronizacji, ale powinien on być odnotowany w raporcie. Czy sytuacja wygląda tak samo jeśli się wybierze opcję Synchronizuj towary z modułu Towarów w Sello?

Link to postu

Witam,

 

Uporałem się z problemem czasu na powrót wiążąc towary z Sello z Subiekt GT notabene jednym zapytaniem, z czym Sello nie potrafiło sobie poradzić automatycznie. Możliwe było jedynie przypisywanie towarów pojedynczo.

Datę ręcznie bez problemu zmieniam. Obecnie zmieniłem czas na bierzący i mimo to znajduje jakieś towary do aktualizacji, ale występuje błąd, nie mogę zablokować produktów. Ale świadczy to o tym, że nie tylko na podstawie czasu sello wybiera produkty do aktualizacji?

Niestety nie mogę zmusić sello w żaden sposób aby dodało kolejny produkt.

Ręcznie dodaje drugi raz w sello towar i przywiązuję do subiekta i to jest obecnie jedyny sposób.

 

Pytanie: Czy w jakikolwiek inny sposób niż przypisanie w tabeli it_Item id z subiekta Sello odróznia towary nowe od towarów do aktualizacji? (Insert od Update)?

Update działa, insert nie.

 

 

Link to postu

Witam,

 

Niestety nic nie pomaga. Nie mam już pomysłów.

Po wykonaniu zapytania:

UPDATE [ep__Registration] SET pr_ItemSynch=GETDATE();

System rzeczywiście nie chce aktualizować towarów, ale proszę zwrócić uwagę na loga.

Rozpoczęto synchronizację towarów

Data ostatniej synchronizacji: (brak)

Parametry bazy danych zewnętrznego systemu:

Serwer: server\InsertGT, baza danych: TRWillowa

Użytkownik serwera bazy danych sa

Użytkownik zewnętrznego systemu: Szef

Poziom cen: Detaliczna

Magazyn: MAG - Główny

 

Dodam, że odinstalowałem Sello, zainstalowałem ponownie.

Usunąłem wszelkie błędy synchronizacji i data nadal się nie zmienia.

Jak widać, nie odczytuje tej daty poprawnie.

 

Link to postu

Witam,

No niestety zapytanie zwraca poprawną wartość i to zarówno w management studio jak i w programie serwisowym Sello.

 

wynik zapytania

pr_ItemSynch
2014-02-27 10:32:51.000

Serwer pracuje na Windows 8.1 Pro

SELECT @@VERSION

wynik (No column name)

Microsoft SQL Server 2008 R2 (SP1) - 10.50.2500.0 (X64)

Jun 17 2011 00:54:03

Copyright © Microsoft Corporation

Express Edition (64-bit) on Windows NT 6.2 <X64> (Build 9200: )

 

Dziś pobawię się WireSharkiem, mam nadzieję coś znaleźć ;)

 

Pozdrawiam mam nadzieję, że coś razem wymyślimy, mamy właśnie duże dostawy nowości :/

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...