Skocz do zawartości

Błąd - NIP i VATIN - nie da się dodać nowa firma

Polecane posty

Program SELLO do prób pobraliśmy na podstawie wskazówki, zrobiliśmy rejestracje na https://konto.insert.com.pl/, ale pojawia się kolejny problem. Aplikacja jest chyba niedostosowana do firm zagranicznych z NIP UE. Co jest nasz przypadek. Nie da się, bo wiem  Dodać nową firmę   pojawia się błąd-NIP albo VATIN- widnieje zawsze> jest niepoprawny<. TU prawdopodobnie  jest weryfikacja NIP i VATIN tylko polskich firm i nie jest dostosowana rejestracja do firm zagranicznych. Bez rejestracji firmy nie da się testować programu. Chcemy testować program i integrację, ale SELLO się bez dodania firmy zamyka. Jak dodać firmę albo aktywować minimalnie na okres próbny SELLO? Prosimy o pomoc. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

Od razu pisze, ze temat udało mi się rozwiązać samemu. Należało wpisać do formularza >Moja firma<> Podstawowe< w prawej kolumnie kraj i VATIN. Później już system sam pobiera te dane i nie pojawia się błąd. 

Edytowane przez Jakub Cehlarik
Sprawa rozwiazana
Link to postu

Chodziło o Sello NX. Udało się później rozwiązać problem, ale testujemy i Sello 1 gdzie udało się odpalić i bez NIP no ten sam problem z NIP następuje w przypadku Subiekta-GT, który trzeba podłączyć do Sello 1. Nie da się Subiekta-GT aktywować, bo weryfikuje NIP nawet wtedy gdy zmienię kraj firmy, bo jak już wspominałem rejestrujemy na spółkę zagranicy s siedzibą na Słowacji. W przeciwieństwie do Subiekta-GT Subiekt-NX działa. 

Link to postu

No ale to już zupełnie inny problem i niezwiązany z rejestracją programu.

 

11 godzin temu, Jakub Cehlarik napisał:

Połączenie Sello z Subiektem GT mi nie dziala.

A na zrzucie ekranu widzę próbę powiązania Sello z Subiektem nexo a nie z Subiektem GT.

11 godzin temu, Jakub Cehlarik napisał:

poradniku jest napisane ze serwer subiekta gt działa na local\insertgt ale nie dziala

Taki jest domyślny instalowany wraz z Subiektem GT serwer SQL. Nie oznacza to, że na każdym systemie jest taki sam.

 

11 godzin temu, Jakub Cehlarik napisał:

W jaki sposob moge sprawdzic pod ktorym adresem dziala serwer subiekta gt albo subiekta nexo.

Przy uruchamianiu Subiekta proszę przytrzymać lewy klawisz ctrl, pojawią się kolejne okna wyboru serwera, bazy itp. Tam będzie widać do jakiego serwera łączy się Subiekt. Chyba nawet w belce głównej programu Subiekt na górze widać do jakiego serwera i jakiej bazy jest zalogowany.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...