Skocz do zawartości

zapytanie o moduł Kurier dla f proform , faktur vat, ofert gestor dla linii nexo pro

Polecane posty

witam

to nie są jakieś wygórowane oczekiwania tylko standard bo każda firma e commerce czy "handlowa" wysyła coś kurierem - klient wysyła e-maila , robimy ofertę w gestor nexo pro, akceptuje  wystawiamy zlecenie magazynowe lub zamówienie potem f-vat sprzedaży lub proformę pdf i jak tu wypisać list jak z oferty się nie da , z proformy też tylko i wyłącznie jest jedna jedyna opcja nie logiczne dla mnie w 21 wieku aby listy dpd , inpost wypisywać tylko i wyłącznie z Zamówienie ZD zamówienie od klienta bo raczej procedura jest wszedzie taka sama niezależnie od branży że ktoś o coś pyta lub zamawia wystawia sie proformę lub fakturę wtedy i generuje list kurierski.

 

  • Sugeruje też dodać GLS , DHL oraz Geodis lub jasfbg bo to też ważne firmy nie tylko inpost i dpd. 

Ogólnie używałem insert od 2011-2015 rok potem miałem przerwę zakupiłem w grudniu 2023 roku ponownie oprogramanie pełne linii nexo pro ale braki są tak oczywiste że aż mnie to dziwi przecież to są standardy. Każdy kupuje jakieś dziwne dodatki jakiś nie szczególnie uczciwych informatyków a przecież wy możecie coś zrobić i sprzedać dodatkowo pod marką insert.  po co płacić jakiś baselinker czy jakieś integracje zewnętrznych firm skoro wypisanie listu to prosta sprawa po api. każda firma to ma.

 

Link to postu
W dniu 29.02.2024 o 08:47, Piotr Cichocki napisał:

to nie są jakieś wygórowane oczekiwania tylko standard bo każda firma e commerce czy "handlowa" wysyła coś kurierem

Oczywiście, że nie są wygórowane, ale do ich realizacji potrzebujemy jednak trochę czasu :)

 

W dniu 29.02.2024 o 08:47, Piotr Cichocki napisał:

tylko i wyłącznie jest jedna jedyna opcja nie logiczne dla mnie w 21 wieku aby listy dpd , inpost wypisywać tylko i wyłącznie z Zamówienie ZD

Jest taka opcja na początek, nikt nie powiedział, że na tym poprzestaniemy. Proszę dać nam działać :). Realizacja wysyłek dla pozostałych dokumentów jest zaplanowana. 

W dniu 29.02.2024 o 08:47, Piotr Cichocki napisał:

Sugeruje też dodać GLS , DHL oraz Geodis lub jasfbg bo to też ważne firmy nie tylko inpost i dpd. 

Jak dotąd w każdej kolejnej wersji wypuszczamy nową integrację. W planach na najbliższy czas mamy Pocztę Polska/Pocztex oraz DHL. Więcej na temat integracji kurierskich napisałem tutaj:

 

 

 

W dniu 29.02.2024 o 08:47, Piotr Cichocki napisał:

Ogólnie używałem insert od 2011-2015 rok potem miałem przerwę zakupiłem w grudniu 2023 roku ponownie oprogramanie pełne linii nexo pro ale braki są tak oczywiste że aż mnie to dziwi przecież to są standardy.

Zważywszy na to, że Sello NX, które jest po to aby te braki właśnie uzupełnić, wyszło na świat niespełna pół roku temu to dość niewiele czasu aby zapewnić każdą współpracę z każdym kurierem. Będziemy te braki niwelować, ale stopniowo.

Link to postu

@Bartosz Rosa

Nie używamy Sello ale ze względu na kwestie integracji z kurierami, chętnie bysmy rozpoczeli. 

 

1. Jak to obecnie w uproszczeniu działa?

Rozumiem, że obecnie można nadać przesyłkę z poziomu ZK? (to by nam wystarczylo). Czyli klikam na ZK, dane o przesylce lecą do firmy kurierskiej a etykieta drukuje się na drukarce. Dobrze rozumiem?

 

2. Tak, integracje z Shenker, Raben, Geodis mile widziane!

 

3. Jak znam życie zrobicie to za rok czy 2, jeśli w ogóle. Czy zatem zrobienie takiej integracji można zlecić komuś (liczac ze zrobi to w tydzien) a następnie używać tego z poziomu ZK, analogicznie jak działa już np. INPOST, czyli integracja ktora zaimplementowwliscie?

 

4. Stworzenie danej  integracji (aby dzialala z poziomu ZK) to raczej kilka godzin dla kogoś, kto tym sie zajmuje? Czy moze kilkadziesiąt? (sąduje oplacalnosc).

 

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
18 minut temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

1. Jak to obecnie w uproszczeniu działa?

Rozumiem, że obecnie można nadać przesyłkę z poziomu ZK? (to by nam wystarczylo). Czyli klikam na ZK, dane o przesylce lecą do firmy kurierskiej a etykieta drukuje się na drukarce. Dobrze rozumiem?

Do obsługi wysyłek służy zamówienie wysyłkowe (EZ), które jest fragmentem Sello NX. Zamówienia takie mają dwa przeznaczenia:

  • odzwierciedlają zamówienia z serwisu internetowego, źródłem ich są pluginy integracji
    • allegro - integracja z serwisem
    • Sello - wbudowana integracja umożliwiająca dodawanie takich zamówień ręcznie lub z Subiekta nexo
  • umożliwiają pakowanie, tworzenie i śledzenie wysyłek u kurierów

Korzystając zatem z Sello NX dołączonego do Subiekta nexo można (obecnie) z ZK utworzyć takie EZ, spakować i nadać w formie przesyłki poprzez pluginy integracji z kurierami dostępne w Sello NX. Efektem jest pobranie i wydrukowanie etykiety nadawczej z wybranej firmy kurierskiej.

25 minut temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

2. Tak, integracje z Shenker, Raben, Geodis mile widziane!

25 minut temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

3. Jak znam życie zrobicie to za rok czy 2, jeśli w ogóle. Czy zatem zrobienie takiej integracji można zlecić komuś (liczac ze zrobi to w tydzien) a następnie używać tego z poziomu ZK, analogicznie jak działa już np. INPOST, czyli integracja ktora zaimplementowwliscie?

W pierwszej kolejności skupiamy się na najczęściej używanych kurierach ale w e-handlu, głównie B2C. Wspomniani kurierzy raczej są popularni ale wśród B2B. Póki co nie ruszamy tych integracji, pozostawiając je niejako firmom zewnętrznym. Oczywiście, jeśli będzie większe zainteresowanie i na rynku nie pojawi się żaden plugin do Sello do obsługi danego kuriera to jest szansa, że zrobimy go my. Ale nie jest to obecnie w obszarze naszego zainteresowania na najbliższy czas. 

 

I tak, można zlecić zrobienie takiej integracji i szczerze liczymy, że takie integracje zaczną się wkrótce pojawiać. Na potrzeby pojedynczej firmy, która korzysta z określonych usług kurierskich, czy sposobu nadania, gdzie nie ma potrzeby robienia obsługi wszystkich usług itp. to zrobienie takiego plugina powinno zająć nie więcej niż 7 dni - po odrobinie wprawy 2 dni powinny wystarczyć. Wszystko zależy od zakresu realizacji - ekstremalnie, to w kilka godzin da radę przesyłkę utworzyć zaczynając od zera - lub od naszego przykładu, który udostępniliśmy.

Natomiast pluginy, które my udostępniamy nie są sprecyzowane pod konkretne potrzeby firmy, co oznacza, że są bardziej uniwersalne, rozbudowane, mają więcej usług, sposobów nadania, możliwości konfiguracji itp. Stąd ich czas realizacji i testowania jest dłuższy.

Link to postu

chodzi o prostą sprawę żeby tylko dodać EZ do proform, faktur vat i innych dokumentów przecież chodzi tylko o pobranie danych teleadresowych z kontrahenta i tyle. Kupiłem Sello NX pro i nie mam tej funkcji listy Tworzy tylko i wyłącznie przewozowe do ZK których nie używamy w ogóle.

Jakie rozwiązanie polecacie Państwo co mamy dokupić ? zrobić ? 

Screenshot_1146.jpg

Screenshot_1147.jpg

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.03.2024 o 17:19, Piotr Cichocki napisał:

Jakie rozwiązanie polecacie Państwo co mamy dokupić ? zrobić ? 

Zaczekać aż dodamy takie funkcje. Dla ZK zostało to dodane jako pierwsze, kolejne dokumenty będą dodane w kolejnych wersjach.

Ja wiem, że to jest "tylko" przepisanie danych adresowych (przynajmniej tak to wygląda z punktu widzenia użytkownika programu), ale każde "tylko" zajmuje jednak trochę czasu na opisanie, analizę, realizację, przetestowanie, poprawki ewentualnych problemów a takich "tylko" mamy obecnie do realizacji setki :). Sugestie mamy zapisane i przewidziane do realizacji w jednej z najbliższych wersji. O ich realizacji powiadomi nasz @Infobot nexo w tym temacie, więc można zaobserwować na górze po prawej ten temat aby taką informację otrzymać.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...