Skocz do zawartości

Zmiana formatu daty w plikach EPP/XML

Polecane posty

WItam 

 

Generujac pliki epp dla księgowości w pliku tym data generuje się w formacie rok/miesiąc/dzień – jak zmienić żeby była w formacje dzień/miesiąc/rok ?

 

Poniżej wycinek z pliku :

 

20240301000000

 

 

[INFO]

"1.11",0,1250,"Nexo","Nexo","firma. ","firma ","gdansk","83-031","ulica","5911697250","MAG","MAG","MAG",,1,20240301000000,20240331000000,"pracownik ",20240301000000,"Polska","PL",,0

 

 

Link to postu
10 minut temu, Marcin Monkiewicz napisał:

Generujac pliki epp dla księgowości w pliku tym data generuje się w formacie rok/miesiąc/dzień – jak zmienić żeby była w formacje dzień/miesiąc/rok ?

Nijak, format EPP nie przewiduje innych wariantów zapisu daty.

NB intryguje mnie w jakim celu chce Pan to zmieniać?

Link to postu
moja księgowość korzysta z Rewizora GT, jak próbują zaciągnąć dane z pliku EPP który wygenerujemy Subiektem Nexo wyskakują im błędy. w polu data widzą wpis "1999." i dalej już nie idzie 
Nie wiem co robicie źle, mam za mało danych, ale pomysł że zmianą formatu daty w pliku EPP możecie od razu odrzucić jako nietrafiony.
Link to postu
11 minut temu, Andrzej Kubik napisał:
7 godzin temu, Marcin Monkiewicz napisał:
moja księgowość korzysta z Rewizora GT, jak próbują zaciągnąć dane z pliku EPP który wygenerujemy Subiektem Nexo wyskakują im błędy. w polu data widzą wpis "1999." i dalej już nie idzie 

Nie wiem co robicie źle, mam za mało danych, ale pomysł że zmianą formatu daty w pliku EPP możecie od razu odrzucić jako nietrafiony.

Andrzej, nigdy nie mów nigdy, skoro ktoś doszedł do takiego wniosku to zakładam, że spreparował plik poprzez zmianę formatu daty, aby potwierdzić swoje podejrzenia, ale ponieważ nie ma pewności to spytałem - poczekajmy na odpowiedź na moje pytanie ;)

Link to postu

zamiast żartować byście podpowiedzieli co zrobić :). 

 

nie jest to jakaś skomplikowana operacja, wygenerowanie pliku EPP- przez wysłanie dokumentów do księgowości. poza wyborem wersji, nie widzę tu więcej możliwości ( przetestowane wszystkie i przy żadnej nie działa). 

 

Biuro rachunkowe ma problem tylko z naszymi plikami, od innych klientów zaciągają bez problemu. Fakt inni klienci korzystają z gestora a nie z gestora nexo. Jednak skoro pliki epp są ustandaryzowane to rodzaj programu nie powinien mieć znaczenia 

Link to postu
23 minuty temu, Marcin Monkiewicz napisał:

zamiast żartować byście podpowiedzieli co zrobić :). 

Ależ proszę bardzo, choć wiem że ryzykuję że moja porada zostanie uznana za wciskanie na siłę płatnych usług, ale co już przywykłem.

 

1. Należy skorzystać z wiedzy kogoś kto będzie w stanie określić co konkretnie robicie (wy albo biuro rachunkowe) źle i powie jak sobie z tym poradzić.

Trzeba to zrobić tam gdzie problem występuje, bo to nie jest normalne.

Wdrażam Rewizora GT od 2005 roku i nie miałem ani jednego przypadku w którym pliki EPP z Subiekta GT wymagałyby modyfikowanie formatu daty, a z plikami EPP mam naprawdę spore doświadczenie.

 

2. Zanim skorzysta Pan z takich usług proszę sprawdzić jeszcze jedno:

Czy przesyłał Pan pliki EPP jako załącznik do maila?

Jeśli tak to proszę przed wysłaniem je skompresować (normalnie Windowsowym Wyślij do -> Folder skompresowany) i mailem wysłać pliki .zip.

Jeśli tak przesłane pliki zostaną zaimportowane poprawnie to temat zakończony, jeśli nie to patrz pkt 1.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...