Skocz do zawartości

Witam po długiej przerwie. Jak się w tym odnaleźć ?

Polecane posty

Dobry wieczór, po długiej nieobecności, witam wszystkich nowych i starych użytkowników Sello.

Za miesiąc, dwa planuję wrócić na allegro, a ja kompletnie wypadłem z obiegu.

 

W związku z tym na sam początek mam w zasadzie kilka pytań. (później jak się wdrożę to może moja aktywność na forum wzrośnie) 😉

- Czy stare Sello jeszcze istnieje czy teraz to tylko NX ?

- Jeżeli istnieją dwie wersje to Sello 1 czy Sello NX, są jakieś różnice ? (startuję od nowa z nowym asortymentem, więc migracja danych mnie nie dotyczy)
- jakieś ograniczenia w synchronizacji między Sello NX a Subiektem w wersji GT (Mam Subiekta GT i muszę przy nim zostać gdyż mam integrację tego systemu z Prestashop).
- czy w sello jest już możliwość łączenia aukcji w oferty wielowariantowe (kolory, pojemności), czy dalej po wystawieniu trzeba je tworzyć i łączyć w serwisie Allegro ?
- podpinanie produktu pod katalog Allegro czy są w tym jakieś problemy ? (wszystkie moje produkty posiadają kod EAN)


I ostatnie luźne pytanko do Team Sello czy macie w planach integracją z OLX ? 😁 , a tak na poważnie to pytanie do użytkowników/sprzedawców czy korzystacie z OLX i czy macie jakieś sprawdzone integratory ułatwiające wystawianie ofert na bazie z subiekta czy też z Sello w tym serwisie?

  • Lubię to 1
Link to postu

Dotychczasowe Sello, nazywane teraz Sello1 w o odróżnieniu od SelloNX to raczej nadal najlepszy wybór...

 

Oba Sello są podłączalne do GT.

 

Różnice po 1. wynikają z innych możliwości Subiektów i po 2. - moim zdaniem - z tego, że Sello1 (mimo, że w pewnym momencie zatrzymano jego rozwój (poza niezbędnymi korektami wymaganiami do działania)) nadal jest lepszym wyborem dla spokojnej działalności. Sello NX jest dla odważniejszych i przekonanych do nowego. Gotowych na wyzwania. Ale idzie ku dobremu...

 

8 godzin temu, Alwin Kolano napisał:

czy w sello jest już możliwość łączenia aukcji w oferty wielowariantowe

Nie.

 

8 godzin temu, Alwin Kolano napisał:

podpinanie produktu pod katalog Allegro czy są w tym jakieś problemy ?

Można podłączyć do produktu / zmienić produkt - i to idzie w miarę sprawnie - w trakcie wystawiania oferty (AUKCJE>PRZYGOTOWANE); edycja trwającej i podłączanie do katalogu w allegro nadal.

 

Witam ponownie!

 

 

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 2.03.2024 o 00:07, Alwin Kolano napisał:

Dobry wieczór, po długiej nieobecności, witam wszystkich nowych i starych użytkowników Sello.

Witamy ponownie :) 

 

Tak jak napisał Marcin, Sello1 działa, aczkolwiek rozwijane nie jest, prócz poprawek krytycznych i serwisu Allegro.sk, który pojawi się w aktualizacji na dniach. 

Sello NX idzie nieco w innym kierunku, pluginowym oraz automatyzacji, wiec rozwijamy te części w większym stopniu. Części funkcji z Sello1 jeszcze w nim nie ma, ale staramy się je nadrobić, prócz rozwoju tych nowych kierunków. Zależy zatem co komu potrzebne, dobrego porównania 1:1 niestety nie ma, ale jest jeszcze kilka braków, które być muszą aby można było śmiało powiedzieć, że SNX to też ma i robi to lepiej :).

W dniu 2.03.2024 o 00:07, Alwin Kolano napisał:

I ostatnie luźne pytanko do Team Sello czy macie w planach integracją z OLX ? 😁

OLX nie ma API do zamówień, choć z tego co wiem to planują coś w tym temacie robić, a pluginowość do wystawiania i zarządzania ofertami mamy w planach zrealizować w drugiej kolejności. Najpierw skupimy się na zamówieniach z innych serwisów.

  • Dziękuję 1
Link to postu

@Bartosz Rosa dzięki za wyjaśnienie, NX wygląda na bardziej czytelniejsze i zachęcające ale jeżeli funkcjonalnością nie przewyższa Sello1 to skłaniam się do pozostania przy starszej wersji.

Trochę rozczarowany jestem, że tyle lat minęło i dalej po wystawieniu oferty będę zmuszony dłubać w serwisie Allegro aby łączyć wystawione oferty z Sello w oferty wielowariantowe.

No chyba, że funkcjonalność wielowariantowości i jest przewidziana w tym roku ;) w Sello NX ?

W dniu 4.03.2024 o 13:42, Bartosz Rosa napisał:

OLX nie ma API do zamówień, choć z tego co wiem to planują coś w tym temacie robić, a pluginowość do wystawiania i zarządzania ofertami mamy w planach zrealizować w drugiej kolejności. Najpierw skupimy się na zamówieniach z innych serwisów.

Bartek jakiś API musi być bo są internetowe serwisy integrujące, które umożliwiają wystawianie ofert na OLX.

Link to postu
16 godzin temu, Alwin Kolano napisał:

No chyba, że funkcjonalność wielowariantowości i jest przewidziana w tym roku ;) w Sello NX ?

W tym nie. Ale cokolwiek przewidujemy, to już tylko w SNX.

 

16 godzin temu, Alwin Kolano napisał:

Bartek jakiś API musi być bo są internetowe serwisy integrujące, które umożliwiają wystawianie ofert na OLX.

API do OLX jest ale do wystawiania ofert, do zamówień nie ma, bo nie ma takiego stricte modułu zamówień w OLX. Natomiast wiem, że jest API, które po prostu wykonuje czynności przez stronę udając klikanie użytkownika.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Kiedy Sello NX będzie miało to samo co stare Sello ? Tak 1:1. Przed instalacją NX wstrzymuje mnie brak importowania zamówień ZK z Subiekta GT (szukałam i nie mogę znaleźć odpowiedzi, czy już to jest czy nie, bez przekopywania wszystkich postów). Do Subiekta GT przez integrator ładują się mi zamówienia sklepowe z ShopGold-a. No chyba, że planujecie skrócić tą drogę i ładować te zamówienia sklepowe bezpośrednio z ShopGold-a do Sello NX.

Pomijam już dalsze ułatwienia, na które chyba każdy czeka z utęsknieniem, np. Empik i inne marketplace-y, integracje z Pocztą Polską, apaczką, fugonetką. 

Nie mam kompletnie motywacji do przejścia z Subiekta GT do Nexo, więc GT zostaje. 

Proszę o jakąś bardzo orientacyjną datę (lato, jesień, zima i rok 😉), by nie wchodzić tu co miesiąc i nie przeszukiwać wszystkiego z nadzieją.

Link to postu
9 godzin temu, Anna Smolarska napisał:

Kiedy Sello NX będzie miało to samo co stare Sello ? Tak 1:1.

Tak dokładnie 1:1 raczej nigdy, bo oba programy różnią się delikatnie co do założeń. Natomiast chcemy osiągnąć jako taki cel aby można było w większości przypadków powiedzieć, że SNX już jest w stanie zastąpić Sello1 w tym roku, raczej na jesień.

 

9 godzin temu, Anna Smolarska napisał:

Przed instalacją NX wstrzymuje mnie brak importowania zamówień ZK z Subiekta GT (szukałam i nie mogę znaleźć odpowiedzi, czy już to jest czy nie, bez przekopywania wszystkich postów).

Nie, tej funkcji jeszcze nie ma. Obecnie jest dodana funkcja wystawiania zamówień wysyłkowych w Sello NX dla ZK z Subiekta nexo. Import ZK z Subiekta GT jest zaplanowany na jedną z najbliższych wersji.

 

9 godzin temu, Anna Smolarska napisał:

No chyba, że planujecie skrócić tą drogę i ładować te zamówienia sklepowe bezpośrednio z ShopGold-a do Sello NX.

W pierwszej kolejności nie mamy na liście ShopGolda, natomiast przygotowujemy się do udostępnienia możliwości tworzenia pluginów dla sklepów internetowych - więc będzie szansa, że taka integracja powstanie przy udziale Partnera/firmy zewnętrznej.

 

9 godzin temu, Anna Smolarska napisał:

Pomijam już dalsze ułatwienia, na które chyba każdy czeka z utęsknieniem, np. Empik i inne marketplace-y, integracje z Pocztą Polską, apaczką, fugonetką. 

W najbliższej wersji będzie Poczta Polska/Pocztex 2.0. Staramy się w każdej wersji dodawać kolejną integrację - póki co nam się to udaje :)

9 godzin temu, Anna Smolarska napisał:

Nie mam kompletnie motywacji do przejścia z Subiekta GT do Nexo, więc GT zostaje. 

Rozumiemy takie podejście, dlatego Subiekt GT będzie wspierany - możliwe, że nie na poziomie takim jak Subiekt nexo z racji naturalnych przeszkód, że jest to po prostu inny system, inna baza danych, inny program, ale funkcje znane z Sello1 postaramy się systematycznie uzupełniać.

 

9 godzin temu, Anna Smolarska napisał:

Proszę o jakąś bardzo orientacyjną datę (lato, jesień, zima i rok 😉), by nie wchodzić tu co miesiąc i nie przeszukiwać wszystkiego z nadzieją.

Polecam zaobserwować tematy na forum, w których jest zgłoszona jakaś sugestia. Nasz @Infobot nexo w takich tematach informuje o realizacji danego zgłoszenia - a powiadomienia można dostawać na maila (zależnie od konfiguracji powiadomień na forum). Przy czym najlepiej zgłoszenia zgłaszać pojedynczo w nowych tematach i koniecznie na forum nexo => Sello NX a nie na Sello.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...