Skocz do zawartości

Likwidacja Strefy Sello

Polecane posty

Insert pisze:

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

W związku ze zmianami, które zostaną niebawem wprowadzone przez Allegro, Strefa Sello przestanie funkcjonować prawidłowo. Nie będzie możliwości utworzenia nowych stron ani wysłania klientom linków poprzez powiadomienia Allegro z wykorzystaniem EXT-linków.

 

Podjęliśmy długo odkładaną decyzję o wyłączeniu Strefy Sello, która nastąpi wraz z wprowadzeniem wspomnianych zmian przez Allegro pod koniec marca 2014 roku.

 

Z założenia Strefa Sello służyć miała klientom do wglądu w status transakcji oraz do modyfikacji adresów i dopisywania notatek. Funkcje te przejął na siebie sam serwis Allegro wraz z wprowadzeniem formularzy opcji dostaw oraz płatnościami PayU.

 

Rolę informowania klientów o statusie przesyłki mogą pełnić wiadomości automatyczne wysyłane przez Sello.

 

Prosimy zatem użytkowników korzystających ze Strefy Sello o jej wyłączenie w parametrach zarządzania kontami i licencjami. Obsługa Strefy Sello zostanie usunięta z kolejnej wersji Sello, która zostanie wydana jednak po planowanym wyłączeniu usługi. Pozostawienie synchronizacji ze Strefą Sello włączonej będzie skutkować pojawianiem się błędów w raporcie.

 

Za wszelkie niedogodności z tym związane przepraszamy.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 

 

Jak dobrze zrozumiałem moe teraz sello swobodnie wypier... do kosza. Chyba że ja czegoś nie kumam

 

 

Link to postu

Jak dobrze zrozumiałem moe teraz sello swobodnie wypier... do kosza. Chyba że ja czegoś nie kumam

 

Nie Sello, tylko Strefę Sello :) Po co wyrzucać Sello jak nadal działa :) i z każdą wersją ma się coraz lepiej :)

 

Niestety na zmianę ze Strefą Sello zanosiło się już od dłuższego czasu. Widać to było w kilku wypowiedziach Bartka na forum.

 

Główny powód to Allegro wprowadza nowe WebApi i stare niebawem przestanie funkcjonować więc nie jest to wina Sello tylko Allegro. No i niestety nie ma się co oszukiwać ale to rozwiązanie to "przeżytek". Kilka lat wstecz jak dostęp do maila nie był możliwy z dowolnych urządzeń jak obecnie to rzeczywiście wielu sprzedających i sklepów internetowych stosowało takie strony do sprawdzania statusów zamówień. Ilu klientów rzeczywiście na nie wchodziło - nie wiadomo. Obecnie tendencja jest taka żeby ułatwiać klientom życie na maxa i to sprzedawca informuje klientów w momencie gdy status zamówienia ulegnie zmianie. A Ci otrzymują go na bieżąco i nie muszą sami się wysilać.

 

Całą funkcjonalność Strefy Sello można osiągnąć poprzez maile automatyczne, które Sello sprawnie obsługuje. Ja od samego początku nie bawiłem się ze Strefą Sello tylko zrobiłem sobie kilka maili automatycznych i Sello samo je wysyła gdy zmieni się status transakcji. Klienci są zadowoleni bo dostają na bieżąco status swoich zamówień i nawet odpisują podziękowania z telefonów komórkowych.

 

Zresztą nawet sam jak kupuję w internecie (a robię to regularnie) to w ciągu ostatnich paru lat może raptem dwa razy spotkałem się z linkiem do czegoś w rodzaju Strefy Sello - nawet nie chciało mi się tam wejść ;) Widać, że większość sprzedawców odeszła już od tego rozwiązania.

Link to postu

Program Sello będzie działać bez zakłóceń, chodzi o likwidację stron internetowych generowanych przez Sello.

 

Strefa Sello przestała być rozwijana bardzo dawno temu i nie jest pod naszą (czytaj team Sello) opieką. Jeśli byśmy chcieli ją nadal utrzymywać musielibyśmy przejąć jej support, co nie byłoby łatwe ze względów organizacyjnych, no i czasowych. Niestety zmiana jaką wprowadzi Allegro naruszy dosyć ważny element, na którym opiera się działanie serwisu. Pomijam już fakt, że byłby to kolejny powód do narzekania na zajmowanie się przez nas rzeczami, z których korzysta kilka procent użytkowników. A i tak z tych kilku procent aktywnie korzysta naprawdę znikoma liczba.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...