Skocz do zawartości

Korekta kosztu dostaw: rozbicie na liczbę sztuk

Polecane posty

Nie.

 

Dostępne jest:

  1. Równo na każdą
  2. Proporcjonalnie do wartości
  3. Ręcznie ustawione
  4. Wdrożeniowo napisanie pluginu, który wykona odpowiednie operacje (np. z pliku excel, lub właśnie wg ilości).

 

Moja opinia:

  • Jako, że ilość jest bardzo bazową wartością - takie rozbijanie powinno mogłoby być wbudowane (do InsERTu).
  • Natomiast nie zgodzę się z tym:
    13 minut temu, Robert Chwałowski napisał:

    Często właśnie taki sposób doliczenia kosztów ma największy sens.

    ...bo większy sens ma proporcjonalnie do wartości. Natomiast największy sens ma po gabarycie i wadze, ale do tego trzeba rozwiązania własnego.

Edytowane przez Ernest Sadowski
  • Lubię to 1
Link to postu

Następujący scenariusz: na dokumencie mam 1 jabłko za 100,- i 10 gruszek po 10,-. Koszt transportu to 10,-. Po doliczeniu kosztów transportu proporcjonalnie jedno jabłko będzie kosztować 105,- jedna gruszka 10,50. A chciałbym doliczyć do ceny każdej sztuki transportowanego przedmiotu koszt transportu niezależnie od tego ile kosztuje przedmiot. Czyli żeby kosztował po korekcie odpowiednio 100,91 i 10,91. Wagę czy objętość pomińmy.

Edytowane przez Robert Chwałowski
Link to postu
2 godziny temu, Kacper Panek napisał:

Dzień dobry,

dodam, że gdyby zdecydował się Pan na napisanie własnego plugina do rozpisywania kosztów, to w SDK zamieszczono przykład.

SDK można pobrać tutaj.

Przykład znajduje się w folderze nexoSDK_49.0.1.7256\Przyklady\RozpisywanieKosztuKKDPlugins\RozpisywanieKosztuKKDPlugins

Dziękuję za informację. Wygląda, że jest to właśnie funkcjonalność o którą mi chodzi. Pozostaje mi tylko nauczyć się wdrażać własne pluginy.

Link to postu
W dniu 4.03.2024 o 15:30, Ernest Sadowski napisał:
  • Natomiast nie zgodzę się z tym:
    W dniu 4.03.2024 o 15:21, Robert Chwałowski napisał:

    Często właśnie taki sposób doliczenia kosztów ma największy sens.

    ...bo większy sens ma proporcjonalnie do wartości. Natomiast największy sens ma po gabarycie i wadze, ale do tego trzeba rozwiązania własnego.

Nie zgodzę się z niezgodą. Pisząc, że »często właśnie taki sposób doliczenia kosztów ma największy sens« miałem na przykład na myśli scenariusze, kiedy dostawa dotyczy podobnych wagowo i gabarytowo towarów o zróżnicowanych cenach. Doliczenie do ceny każdej sztuki towaru kosztów transportu rozdzielonych po równo ma takie uzasadnienie, że jest to rzeczywisty koszt transportu każdej sztuki.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...