Skocz do zawartości

Przeliczanie kursów przy wystawianiu faktury zaliczkowej do zamówienia


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Daniel Kozłowski,

Polecane posty

Dzień dobry, mam problem, na który nie wiem, czy są rozwiązania systemowe. Wystawiliśmy 16.02.2024 dla klienta zamówienie w EUR na podstawie którego wygenerowałam proformę. Klient zapłacił proformę 27.02.2024, przy wystawianiu faktury proformy wchodzi mi kurs z dnia 15.02, jak mogę zmienić na fakturze zaliczkowej kurs na 26.02? 

Link to postu
W dniu 5.03.2024 o 15:47, Agata Gołąbek napisał:

Wystawiliśmy 16.02.2024 dla klienta zamówienie w EUR na podstawie którego wygenerowałam proformę.

Zamówienie zwykłe, czy zamówienie zaliczkowe ?

 

W dniu 5.03.2024 o 15:47, Agata Gołąbek napisał:

jak mogę zmienić na fakturze zaliczkowej kurs na 26.02? 

Jaki kurs ustawia się na fakturze, że chce Pani go zmieniać ?

Link to postu
  • Rozwiązanie
12 godzin temu, Agata Gołąbek napisał:

Szanowny Panie Danielu, przepraszam ale niestety taka jest prawda.

Nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytania:

W dniu 7.03.2024 o 10:02, Daniel Kozłowski napisał:
W dniu 5.03.2024 o 15:47, Agata Gołąbek napisał:

Wystawiliśmy 16.02.2024 dla klienta zamówienie w EUR na podstawie którego wygenerowałam proformę.

Zamówienie zwykłe, czy zamówienie zaliczkowe ?

 

W dniu 5.03.2024 o 15:47, Agata Gołąbek napisał:

jak mogę zmienić na fakturze zaliczkowej kurs na 26.02? 

Jaki kurs ustawia się na fakturze, że chce Pani go zmieniać ?

--

12 godzin temu, Agata Gołąbek napisał:

Nie pojawia mi się żaden komunikat, pole jest wyszarzone 

Zamieszczony skrawek zrzutu ekranu potwierdza jednak moje podejrzenia i wyjaśnia przyczynę Pani problemów, przed rozpoczęciem tak specyficznej transakcji jak transakcja zaliczkowa należało dowiedzieć się jak ją zaewidencjonować w programie, należało skorzystać z tak zwanych nowych faktur zaliczkowych (nowe są tylko z nazwy, gdyż w programie istnieją od kilkunastu lat), które wystawia się na podstawie zamówień zaliczkowych.

 

Proszę usunąć tę fakturę zaliczkową, skonwertować zamówienie na zamówienie zaliczkowe, wystawić fakturę zaliczkową, tym razem utworzy się faktura zaliczkowa cząstkowa, która poprawnie obsługuje waluty, gdzie kurs waluty ustawi się na poprawny na podstawie daty otrzymania zapłaty:

image.png.d196d3419922cdd35f193bd05e0378d4.png

 

 

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...