Skocz do zawartości

Import dyspozycji bankowej do bnp

Polecane posty

Dzień dobry

To może ja opiszę w liści płac wybieram pracownika prawym generuj dyspozycje bankową następnie  bankowość elektroniczna wyślij do pliku rodzaj wysyłki BNP Paribas (Elixir -0) strona kodowa IBM OEM domyślna. Następnie loguję sie do banku i robię import pliku wybieram szablon EX TXT przelewy krajowe wybieram zapisany wcześniej plik import i pojawia się błąd niepoprawny plik błąd linii nr 1. Próbowałem w Gratyfikancie zmieniać stronę kodową przy tworzeniu dyspozycji, ale to nie rozwiązuje problemu.  załączam poszczególne kroki w zrzutach

Tworzenie dyspozycji nr 3.JPG

tworzenie dyspozycji nr 2.JPG

tworzenie dyspozycji nr1.JPG

Tworzenie dyspozycji nr 5.JPG

Tworzenie dyspozycji nr 4.JPG

Link to postu
2 godziny temu, Krzysztof Sabat napisał:

zawierają możliwe do wyboru szablony tu wybieram EB txt

Dlaczego wybiera Pan format niegodny z formatem, w którym tworzy Pan paczkę przelewów:

W dniu 6.03.2024 o 08:58, Krzysztof Sabat napisał:

Plik jest generowany jak BNP Paribas (Elixir-0).

?

 

Pierwszy wynik wyszukiwania w Google frazy "bnp paribas import przelewów" zwraca dokument "Import Eksport w BiznesPlanet", gdzie znajduje się informacja:

Cytat

6. Predefiniowany szablon importu – MultiCash PLI Informacje ogólne dotyczące pliku płatności krajowych. Format pliku przesyłki jest zgodny ze standardem obowiązującym w polskim systemie rozliczeniowym ELIXIR opracowanym przez KIR SA.

Proszę sprawdzić.

Link to postu

Dzień dobry

Używałem formatu EB TXT, gdyż zasugerowałem sie tym, że plik dyspozycji generuje się z rozszerzeniem txt ani pli. (w Enovie na której też pracujemy od razu jest generowany w pli pewnie stąd to zasugerowanie.)

 

Po zastosowaniu porad Pana Daniela czyli export do pliku Elixir 0 strona kodowa 852 (domyślna) i w banku użycie szablonu Multicash pli import działa.

Dziękuje za pomoc

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...