Skocz do zawartości

Nowa baza , baza "archiwum", ten sam podmiot , jedna licencja .

Polecane posty

Działamy na MS SQL 2008 express edition . Nasza baza Sello dobija już powoli do wielości 8 GB .

Musze obrać jakś strategię aby nie przekroczyć 10 GB ( zakup wersji płatnej MS SQL póki co nie wchodzi w grę) .

Czy mogę po zakończeniu wszystkich aktualnych aukcji utworzyć czystą - nową bazę dla tego samego podmiotu w ramach jednej licencji

i pracować na nowej bazie ale nie rezygnowac z bazy dotychczasowej lecz traktowac ją tylko jako archiwum tj.

np.  1. wyłączyc klienta poczty w programie Sello - w "starej" bazie ,

     2.ograniczyć funkcjonalnośc w ramach starej bazy "do odczytu" aby program nie łączył się już z serwisem allegro ale był wgląd w stare aukcje , dane klientów itp ? Czy macie jakieś doświadczenia w takiej sytuacji ?

Z góry dziękuje za sugestie .

 

 

 

Link to postu

Ja we wcześniejszej firmie robiłem coś takiego. Starą bazę coraz rzadziej się używa, a z czasem zupełnie. Wystarczy w parametrach powyłączać jej różnego rodzaju pobierania.

Sprawa byłaby banalna gdyby Sello miało jedną funkcjonalność, której niestety nie ma  - mianowicie eksport wszystkich ustawień, parametrów, słowników, wydruków i szablonów i import do nowego podmiotu.

Łączenie z serwisem może nieraz Ci się przydać, np. wznowić aukcje, które wcześniej się zakończyły i są tylko w starej bazie, nową zaktualizujesz i starej wtedy już nie podepniesz do tego samego Sello bez zaktualizowania również. etc. - zatem jak wspominałem - tylko automatyczne synchronizacje trzeba wyłączyć. Ale roboty przy tym - nie zazdroszczę...

Aby odciągnąć w czasie wymianę bazy możesz np. pousuwać stare maile, przy czym jak w  Sello zaznaczysz np. sto tyś. maili to się zapewne wyłoży - pozostaje zatem bardziej żmudna praca na mniejszych partiach albo wykorzystanie poleceń SQL.

Link to postu

ja ostatnio także myślałem o założeniu nowej bazy, ponieważ baza dobijała do 9GB.

ostatecznie zdecydowałem się na (https://forum.sello.pl/index.php?topic=6335.0):

- Czyszczenie opisów aukcji starszych niż określona data

- usuwanie archiwalnych wiadomości

 

Następnie kompaktowanie z programu serwisowego i baza zmniejszona o 59%  :o

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...