Skocz do zawartości

Sprzedaż tych samych ilości towaru z kilku kont – jak poradzić sobie ?

Polecane posty

Chciałem Was zapytać jak poradzić sobie lub jak Wy radzicie sobie ze sprzedażą tego samego towaru z kilku kont.

 

Główne zalety są takie:

-na każdym koncie można wykorzystać inny szablon aukcji,

-każdy przedmiot jest wystawiony po dwa razy więc większe prawdopodobieństwo, że klient trafi na naszą aukcję na jednym czy drugim koncie

 

Oczywiste wady to:

-Sello Team do końca tego roku raczej nie zdąży z opcją automatycznego zmniejszania/zakańczania aukcji ze względu na niewystarczającą ilość więc trzeba ręcznie pilnować stany towarowe,

-nie zawsze uda się ręcznie upilnować stanów – gdy dwie osoby kupią np. przez weekend lub w nocy – jedna na jednym koncie a druga na drugim ten sam przedmiot co jest bardzo niebezpieczne przy ostatnich sztukach towaru (brak towaru = negatyw, a nie wszystko da się domówić u dostawcy),

 

Jak są większe ilości towaru to można też go podzielić i wystawić część na jednym, a część na drugim koncie ale łatwiej jest wystawiać całą dostępną ilość na obu kontach.

 

Będę wdzięczny za wszelkie przemyślenia na ten temat.

Link to postu

Chciałem Was zapytać jak poradzić sobie lub jak Wy radzicie sobie ze sprzedażą tego samego towaru z kilku kont.

 

Główne zalety są takie:

-na każdym koncie można wykorzystać inny szablon aukcji,

-każdy przedmiot jest wystawiony po dwa razy więc większe prawdopodobieństwo, że klient trafi na naszą aukcję na jednym czy drugim koncie

 

 

 

No właśnie, zawsze się zastanawiałem po co ludzie sprzedają na kilku kontach i doszedłem do wniosku, że ma to sens gdy:

-mamy na jednym koncie dużo negatywów i ludzie nas już omijają, więc zakładamy drugie konto, no ale że nie ma żadnej reputacji, to jednak prowadzimy sprzedaż na tym pierwszym koncie także

 

-chcemy zmniejszyć ryzyko blokady jednego konta przez konkurencję i zakupy dla negatywu, więc sprzedajemy na kilku kontach aby mieć kilka kont z dobrą reputacją w razie czego

 

-zmieniamy nazwę sklepu i korzystamy czasowo z dwóch kont, z powodu braku reputacji nowego konta.

 

-no i są sprzedający zarabiający na przesyłce, kilka razy się na takich natknąłem co to niby każdy produkt do osobnej paczki, bo już mają popakowane, więc aby uniemożliwić ludziom kupowanie wielu przedmiotów i pakowania ich do jednej paczki, dają promocję na jedno konto, a resztę na inne. Klient nie będzie nawet świadomy, że kupił to wszystko u jednego sprzedawcy i zapłaci kilka razy za przesyłkę.

 

Są jakieś inne powody ?

 

Szablony różne wykorzystuję obecnie na jednym koncie.

I towary też mam wystawione po wiele razy na jednym koncie.

Więc tutaj zysku żadnego nie widzę.

 

A problemy są choćby logistyczne:

-dzwoni telefon i nie wiesz jak się przedstawić

-chcesz coś wyjaśnić z klientem i musisz sprawdzać, z jakiej nazwy to szło

-wiele adresów email do obsłużenia

-wiele przelewów z payU do rozksięgowania

-wiele licencji Sello do opłacenia

-rozmycie marki, no chyba, że mamy konta typu FirmaKrzak1, FirmaKrzak2,....

-wiele abonamentów za sklep Allegro

-pensje dla pracowników za 2 etaty lub więcej :P

Link to postu

Szablony różne wykorzystuję obecnie na jednym koncie.

I towary też mam wystawione po wiele razy na jednym koncie.

Więc tutaj zysku żadnego nie widzę.

 

Ja też wystawiam po dwa razy z tego samego konta ale tylko wybrane przedmioty.

 

Stosuję tylko jeden szablon żeby wszystkie aukcje wyglądały tak samo natomiast przez stosowanie różnych szablonów mam na myśli kompletnie inny układ, inną kolorystykę, inne logo, itp., np.:

a) Dla jednego klienta czytelniejszy będzie układ z danymi sprzedawcy w lewej kolumnie i opisem przedmiotu w prawej, a dla innego klienta z menu górnym i dolnym bez lewej kolumny,

b) Jednemu spodoba się niebieska strona, a drugiemu zielona,

c) W jednym zastosuję zdjęcia skąpo ubranych pań, a w drugim zdjęcia kotków i piesków ;)

 

A problemy są choćby logistyczne:

-dzwoni telefon i nie wiesz jak się przedstawić

Allegro, słucham ;)

 

-chcesz coś wyjaśnić z klientem i musisz sprawdzać, z jakiej nazwy to szło

U nas podają numer aukcji. Będą to te same przedmioty, a w Sello filtr pokaż "wszystkie konta"

 

-wiele adresów email do obsłużenia

I tak mamy kilka adresów

 

-wiele przelewów z payU do rozksięgowania

PayU księguje się automatycznie, a tradycyjne przelewy - co za różnica

 

-wiele licencji Sello do opłacenia

Kolejna licencja Sello to faktycznie koszt ale jakby konto na siebie zarobiło i rzeczywiście zwiększyło sprzedaż to czemu nie - niech Sello też coś z tego ma

 

-rozmycie marki, no chyba, że mamy konta typu FirmaKrzak1, FirmaKrzak2,....

Rozmycie marki na Allegro jak tam wszyscy sprzedają te same produkty ;)

 

-wiele abonamentów za sklep Allegro

Też koszt ale to tylko 9,99zł

 

-pensje dla pracowników za 2 etaty lub więcej :P

Pracownicy zarabiają za pakowanie paczek, a nie liczbę kont na Allegro. Przyznaj - że tu to się już czepiasz  ;):D

 

Akurat powyższe kwestie nie stanowią dla mnie problemu, a dodatkowo wymieniłeś kilka zalet - więcej kont to większe zabezpieczenie przed negatywem i konkurencją. Do kolejnych zalet można też zaliczyć to że na innym koncie można by sprzedawać ten sam produkt w innej cenie - gdyby Sello na to pozwalało.

 

Dla mnie jedyny faktyczny problem to kwestia upilnowania ilości - jak już napisałem - gdyby Sello obsługiwało auto-zamknięcie aukcji przy niewystarczającej liczbie przedmiotów to nie byłoby tego problemu ale na razie jest i chciałbym wykombinować jak go obejść.

 

PS

Inni jakoś radzą sobie z kilkoma kontami, trzeba tylko sobie to zorganizować...

 

Pytanie do Sello Team:

Czy będzie w Sello możliwość żeby ustawić inne ceny sprzedaży dla każdego konta?

Link to postu

 

Pytanie do Sello Team:

Czy będzie w Sello możliwość żeby ustawić inne ceny sprzedaży dla każdego konta?

 

 

 

Hmm...teraz się zaciekawiłem...mógłbym sobie zrobić drugie konto i tam mieć większe ceny na przesyłce, a niższe na produkty.....i być może to by zaskutkowało większym zyskiem....

Bo teraz boję się tego zrobić.

 

Wystarczyłoby aby Sello umiało dla każdego konta przypisać osobną cenę z Subiekta.

Wówczas możnabyt worzyć dodatkowe poziomy cen dla dodatkowych kont Allegro.

 

A co do rozksięgowywania PayU to miałem na myśli rozksięgowywanie w Subiekcie, bo mam wszystko wrzucane w płatności z kart kredytowych.

 

 

Link to postu

Dopisuję do sugestii, czas pokaże.

 

I znowu - można to obejść polami własnymi. Wystarczyłoby dać możliwość wstawienia pola własnego przynajmniej w polu "Cena Kup Teraz".

 

Potem każdy mógłby w tym polu własnym wpisać ręcznie dowolną cenę lub sam sobie zrobić triggera, który do tego pola własnego zaciągałby wybraną ceną z Subiekta. I gotowe :)

 

Nie jest to pilne, a domyślam się, że łatwiejsze do wprowadzenia niż przebudowa modułu odpowiedzialnego za synchronizację cen z Subiekta.

Link to postu

jeżeli chodzi o różne ceny to czy nie lepiej zrobić to na zasadzie konfiguracyjnej (w słownikach):

np.

konto x = cena podstawowa

konto y = cena podstawowa + X PLN

itp.

 

Też dobry pomysł ale nie uwzględnia Subiekta. Jak ktoś korzysta z Subiekta to ceny wylicza w Subiekcie (tam są marża i zysk). Czyli tak jak piszesz w słowniku mogłoby być Twoje rozwiązanie plus jeszcze ceny zaciągane z Subiekta.

 

Pytanie co będzie łatwiej/szybciej wdrożyć - ja i tak się postaram dostosować :)

Link to postu

jeżeli chodzi o różne ceny to czy nie lepiej zrobić to na zasadzie konfiguracyjnej (w słownikach):

np.

konto x = cena podstawowa

konto y = cena podstawowa + X PLN

itp.

 

No tak, ale wówczas trzebaby dodać jeszcze "Cena podstawowa * x% + cena podstawowa"

Łatwiej jednak obliczenia robić w subiekcie. Zwłaszcza, że po każdej dostawie z innymi cenami można w jednym okienku wyliczyć i poprawić zaokrąglenia wszystkich cen.

Wiem, że tam jest ograniczenie do 10 cen. No ale może większość by się zmieściła w tej ilości.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...