Skocz do zawartości

Data ostatniego rachunku/Data ostatniej wypłaty

Polecane posty

Zakładam, że chodzi o sprawdzenie czy została już naliczona wypłata.

 

W GT ta data sugerowała, że wynagrodzenie zostało już naliczone, ale też, że wszystkie poprzednie wynagrodzenia także są - GT pilnowało bardzo mocno ciągłości. W nexo taka ciągłość nie jest wymagana, więc ta data miałaby mniejsze znaczenie.


Zachęcam kadrowe do zapoznania się z modułem Infoserwis i kaflem System wynagrodzeń - realizacja. Wydaje się, że dużo lepiej pomaga zorientować się w sytuacji niż pojedyncza data na umowie.

 

Chyba, że potrzeba wynika z czegoś innego...

Link to postu

Po prostu, tak działa mózg (przynajmniej mój). Widzę datę przy umowie i od razu mam skojarzenie z tą osobą, z jej pracą, kiedy się rozliczała ostatnio itp.

Może Infoserwis jest fajny w fabryce, gdzie jest 2000 pracowników i trzeba pilnować ogólnej sytuacji, a nie pojedynczych osób. A w małym podmiocie jest inaczej.

Link to postu

Nie, w moim podmiocie nie jest tak. Oczywiście na uop wszyscy są ostatecznie rozliczani do 10-go następnego miesiąca, ale w rozmaitych "falach" wynikających i z realizowanych projektów, i z płynności finansowej.
Natomiast myśląc z tęsknota o kolumnie "data ostatniego rachunku" miałem na myśli umowy c-p. I tam to dopiero różne osoby są rozliczane różnie.

Link to postu

No właśnie takie daty nie są znane z góry.

 

Proszę zwrócić uwagę, że tak naprawdę rachunek do umowy zlecenia formalnie wystawia zleceniobiorca.

Teoretycznie mógłby przynieść rachunek wystawiony długopisem na papierze w kratkę. W pewnym sensie robię mu grzeczność, że generuję mu rachunek w swoim własnym programie (ale dzięki temu mam też porządek, naliczone podatki i ZUSy, więc ta grzeczność się opłaca obu stronom).
Ale nie bardzo mogę powiedzieć zleceniobiorcy: "ja wpisałem wcześniej do harmonogramu umowy, że rachunek będzie na koniec miesiąca, więc sorry, nieważne że wykonałeś swoje zadanie 2 tygodnie wcześniej, czekaj teraz do końca miesiąca aż zrobię dla Ciebie (za Ciebie!) rachunek".
(oczywiście teoretycznie można by takie rzeczy regulować umową, ale to nie o to chodzi jeśli się chce mieć dobre relacje ze specjalistami w swojej dziedzinie, i każdemu zależy żeby prace były wykonywane terminowo)
Więc ktoś rozlicza się z umowy wtedy, kiedy skończy.
I w takiej sytuacji fajnie jest widzieć "na pierwszy rzut oka", czyli na liście umów, kiedy rozliczał się ostatnio.

Oczywiście, tak jak napisałem, można żyć bez tego.
 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...