Skocz do zawartości

Podwójne dokumenty w rozrachunkach

Polecane posty

Witam

Mam Subiekta GT i Rewizora GT na wspólnej bazie. 

W Subiekcie są wpisywane faktury zakupu i księgowane poprzez moduł "dokumenty do dekretacji". Czasami sie zdarza że wartość dokumentu z Subiekta się nie zgadza i księgowy księguje dokument z nowymi wartościami tworząc nowy rozrachunek. Wiem że jest rozwiązanie - wpisywać w Subiekcie GT dokumenty bez błędów, uzupełniając dokładnie zakładkę VAT. Nie zawsze się da i będą się zdarzały błędy. Czy jest jakaś możliwość że dekret będzie poprawiał kwotę w rozrachunku utworzonym w Subiekcie?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.03.2024 o 12:55, Grzegorz Borzyszkowski napisał:

Mam Subiekta GT i Rewizora GT na wspólnej bazie. 

W Subiekcie są wpisywane faktury zakupu i księgowane poprzez moduł "dokumenty do dekretacji". Czasami sie zdarza że wartość dokumentu z Subiekta się nie zgadza i księgowy księguje dokument z nowymi wartościami tworząc nowy rozrachunek. Wiem że jest rozwiązanie - wpisywać w Subiekcie GT dokumenty bez błędów, uzupełniając dokładnie zakładkę VAT. Nie zawsze się da i będą się zdarzały błędy.

Należy wprowadzić obieg dokumentów, w którym błędy nie będą się zdarzały, prawdopodobieństwo będzie bardzo, bardzo małe, a wystarczy, aby ktoś inny zweryfikował dokument po wprowadzeniu.

 

W dniu 14.03.2024 o 12:55, Grzegorz Borzyszkowski napisał:

Czy jest jakaś możliwość że dekret będzie poprawiał kwotę w rozrachunku utworzonym w Subiekcie?

Jak wyżej, jak miałby to zrobić Rewizor skoro nie umożliwia tego sam Subiekt. Poza tym sama wartość to mały problem, gorzej jeśli zostanie podany błędny kurs. Księgowy powinien też wiedzieć, że wszystkie zapisy na kontach można po prostu przeksięgować, więc w ostateczności można przeksięgować błędny rozrachunek na poprawny.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...