Skocz do zawartości

wymiana online z subiekt 123 - kartoteki kontrahentów

Polecane posty

Dzień dobry,

 

od niedawna korzystam z wymiany online faktur sprzedaży pomiędzy subiekt 123 a rachmistrz nexo.

 

System sprawnie pobiera dokumenty, ale w kartotece kontrahentów pojawia się tylko nip i nazwa, bez danych adresowych, które później uzupełniam ręcznie.

Klient wystawiając faktury podaje całą nazwę swojego kontrahenta, a ja edytuję dane i skracam np zamiast spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wpisuję w kartotece klienta Sp. z o.o. Cały styczeń poprawiłam w ten sposób klientów w bazie, natomiast przy dekretacji rachmistrz i tak zaciąga pełną nazwę z dokumentu z subiekta.

W zawiązku z tym znów w trakcie dekretacji poprawiam kontrahenta na moją wersję skrócona z bazy. Dość to uciążliwe rozwiązanie i w ogóle nie przyspiesza pracy.

 

Ponadto w kolejnym miesiącu, kiedy pojawili się ci sami kontrahenci system zaktualizował bazę danych klientów do wersji pierwotnej i znów musiałam skracać nazwy kontrahentów i pobierać dane adresowe.

 

Czy jest jakiś sposób aby program nie aktualizował już zmienionych przeze mnie kontrahentów podczas wymiany dokumentów online?

Oraz czy dekretując dokumenty przez schemat po imporcie z subiekt 123 zawsze podpowie się kontrahent z oryginalnego dokumentu z baaardzo długą nazwą czy można jakoś to edytować i uprościć.

 

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...