Skocz do zawartości

Problem z serwerem SQL

Polecane posty

Witam,

zainstalowałem od nowa Sello, bo padł nam w firmie komputer i był reinstalowany Windows. Teraz jak włączam Sello to wyskakuje mi taki oto komunikat:

 

http://wstaw.org/w/2JNM/

 

Nie mam w ogóle do tego serwera dostępu, ale i tak nie chcę z niego  korzystać, więc to nie jest główny problem. Mianowicie jak mam stworzyć nowy serwer, bo do tego nie mam jak się dostać, nie wiem skąd on się w ogóle zaimportował.

 

Proszę o pomoc.

Link to postu

Pytanie, czy serwer SQL był wcześniej na tym komputerze czy na innym zainstalowany? Przy uruchamianiu Sello proszę trzymać klawisz Ctrl i wybrać lokalizację serwera. Jeśli takiego nie ma, to należy instalując Sello wybrać opcję instalacji serwerowej, wtedy instalator pobierze z sieci serwer SQL i zainstaluje go na tej maszynie.

Link to postu

Proszę sprawdzić czy jest uruchomiony na komputerze proces sqlservr.exe.

Jeśli nie, to sprawdzić czy jest zainstalowany (dodaj usuń programy).

Czy podczas instalacji serwerowej pobierał się serwer SQL?

Czy trzymając przy uruchamianiu Sello klawisz Ctrl i po wyborze komputera lokalnego pojawia się lista baz czy powyższy komunikat?

Link to postu

Być może serwer jest tylko ta instancja nie może się uruchomić.

 

W systemie powinien się zainstalować w menu start SQL Server Configuration Manager

Spróbuj to uruchomić i zobacz czy instancja INSERTGT jest uruchomiona.

 

Swego czasu miałem problem z brakiem możliwości uruchomienia instancji.

I to na nowym systemie.

 

Nie mam pojęcia co było nie tak, bo nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi w internecie.

 

Skończyło się na usunięciu wszystkich wpisów z rejestru ręcznie, reinstalacji SQL Servera, utworzeniu instancji INSERTGT i wgraniu bazy z kopii.

 

 

Możesz też spróbować zrobić inaczej - wejść w odinstalowywanie SQL Servera i wybrać dodanie instancji.

Zrobić nową instancję, np. InsertGT2, i korzystać z niej.

Oczywiście bazę trzeba będzie wgrać z kopii i tak.

 

Link to postu

Z tego co widzę w oknie zainstalowanych programów, to nie ma tam serwera SQL, są tylko dodatki do niego. Prosiłbym o podesłanie do nas kolejnych zrzutów ekranu z instalacji Sello (istniejące należy odinstalować i zainstalować ponownie) - porównamy je z prawidłową instalacją serwerową. Podesłać można na sello@insert.com.pl.

 

Ewentualnie można pobrać SQL Server 2008 R2 Express lub 2012 Express i zainstalować samodzielnie - uprzedzam jednak, że "instalka" serwera SQL nie należy do najprostszych "dalej, dalej, dalej, zamknij".

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...