Skocz do zawartości

Filtry na Allegro czyli jak zdenerwować klienta

Polecane posty

 

Dzisiaj chciałem sobie kupić koszulę na Allegro.

Elegancką, białą, długi rękaw.

 

Wchodzę na koszule......milion ofert...

No dobra, to sobie ułatwię i wybiorę filtr "Kolor:Biel".

....milion ofert.....

 

Cieszę się - jest z czego wybierać!

 

Patrzę....a tu wszystkie kolory, a białego najmniej!!

 

Niektórzy sprzedawcy zaznaczają wszystkie kolory w tagach w swoich aukcjach !!! >:( >:(>:(

 

Powiedzcie mi jaki to ma sens - SZUKAM BIAŁEJ !

Nie kupię turkusowej, niebieskiej ani w wielbłądy !!

 

 

Ok, rozwiązanie jest jedno - kupię w zwykłym sklepie, bo tam jeszcze nie robią z klienta idioty i jak się powie, że chce się białą, to dają białą.

 

Link to postu

Nie wchodziłem bo na zdjęciu był inny kolor  ;D

 

Być może faktycznie, ktoś ma ten sam fason ale w różnych kolorach....hmmm.....

No trudno, kupuję to co widzę, przecież nie będę czytał  ;D ;D

 

 

A swoją drogą to wczoraj chciałem kupić folię bąbelkową.

Wchodzę na aukcję gdzie pisze 50/100

czyli 50cm x 100 m.

 

A tam w opisie tekstem napisane, wręcz ukryte w opisie folii, że kupuje się osiemdziesiąt metrów. :(

 

Też się zdenerwowałem.

 

Link to postu

A w ofercie nie było możliwości wyboru koloru? W sumie ja rzadko korzystam z filtrów (nie tylko na Allegro) z obawy przed tym, że umknie mi jakiś wynik wyszukiwania bo element został źle oznaczony ;)

 

1. Robię tak samo ale tylko gdy mam czas. Jak go nie mam to muszę korzystać z filtrów żeby zawęzić wybór. Czyli kupuję u sprzedawców, którym chciało się prawidłowo wypełnić specyficzne. Pozostali strzelają sobie w stopę :)

 

Bo cała dyskusja sprowadza się właśnie do tego że sprzedawcy mając dużo aukcji nie są w stanie upilnować aby nie wdarł się jakiś błąd lub co gorzej nie wypełniają wszystkich pól.

 

I dlatego jak wystawiam aukcje z Sello to staram się pilnować aby wszystkie specyficzne były wypełnione prawidłowo.

 

2. Co do przekrętów ze złym/ukrytym opisem to dużo jest takich "cfaniaczków" na Allegro i też trzeba uważać.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj chciałem sobie wystawić trochę odzieży na Allegro

 

Odpaliłem Sello i każdy dodawany i opisywany towar towar przypisałem do szablonu aukcji.

Rodzajów towarów na aukcjach w grupie odzież jest 1500 szt.

Sklep to kolejne 1500 szt - razem 3000 szablonów

3000 szablonów x nowe i używane = 6000 szablonów

6000 x 30 różnych marek = 180000 szablonów

180000 x 2 rodzaje rękawów = 360000 szablonów

360000 x 13 kolorów = 4680000 szablonów

4680000 x 14 rozmiarów = 65520000 szablonów

 

Tak więc utworzyłem sobie ręcznie 65 milionów szablonów, żeby szanowni Kupujący mogli sobie filtrować po stanie, producencie, rękawie i kolorze.

A co !

 

Rozwiązanie jest jedno - w Sello parametry towaru w towarze a nie w szablonie.

To już koniec mojej historii... więcej nie dam rady pisać...  ręka boli od klikania przy tworzeniu 65 mil...

 

Link to postu

;D

Masz rację, konieczne są pola własne możliwe do wsadzenia do tagów specyficznych dla kategorii.

 

Miejmy nadzieję, że już niedługo coś takiego będzie.

 

Nie wiem tylko jak Bartek koncepcyjnie rozwiąże pole "Stan" (nowe/używane), które jest listą rozwijaną.

 

Myślę, że trzebaby zamienić to na listę Combo - z możliwością wpisywania nazwy pola własnego.

Ewentualnie z boku przycisk wybierający pole własne.

 

A w polu własnym każdy użytkownik musiałby we własnym zakresie zadbać, aby wpisany tam tekst odpowiadał temu, czego oczekuje Allegro.

Link to postu

Nie wiem tylko jak Bartek koncepcyjnie rozwiąże pole "Stan" (nowe/używane), które jest listą rozwijaną.

to ostatecznie można pominąć, bo zazwyczaj albo ktoś handluje towarem albo nowym albo używanym,

a nawet jakby sprzedawał oba rodzaje - to tylko 2x zwiększy mu ilość potrzebnych szablonów a nie 13 x jak np kolory

Link to postu

Prawdopodobnie dopasowanie będzie poprzez nazwę. Wszelkie inne sposoby (przez identyfikatory) prawdopodobnie prędzej niż później się rozjadą. Pobieranie atrybutów specyficznych z aukcji jak i zmiany zbiorcze też opierają się o porównywanie tekstów. Jest to mało wydajna metoda, ale w tych przypadkach sprawdza się najlepiej.

 

Czyli będzie pole własne o nazwie Stan w które trzeba będzie wpisać dokładną wartość tego pola ze specyficznych. Zapewne będzie jakiś wspomagacz w stylu list rozwijanych - póki się za to nie zabraliśmy trudno przewidzieć wszystkie problemy i dokładne rozwiązanie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...