Skocz do zawartości

Problem z "Brak pobranej kategorii"

Polecane posty

Cześć.

Od dłuższego czasu wyskakuje mi komunikat na coraz to większej ilości aukcji:

 

"Brak pobranej kategorii
Nie udało się pobrać kategorii przy pobieraniu ofert z serwisu. Kategorii tej nie ma również zapisanej w bazie Sello. Nie można zapisać aukcji bez kategorii."

 

Wyczytałem w podobnym poście że potrzeba użyć programu serwisowego i podać skrypt, tylko nigdy wcześniej tego nie robiłem i mam obawy że coś pójdzie nie tak.

Jak to ogarnąć jako laik? Jest jakaś instrukcja krok po kroku?

Dzięki za pomoc.

Link to postu

Prosiłbym o włączenie logowania i pobrania jednej oferty trwającej z prawokliku i podesłania do nas.

Instrukcja poniżej.

 

Spoiler

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

 

Link to postu

Problem powoduje prawdopodobnie to, że zmiany w Allegro są wykonywane stopniowo. Czyli z drzewa kategorii znika jakaś gałąź kategorii, zostaje zmieniona na inną lub przeniesiona, w efekcie oferty, które były wystawione w takiej kategorii próbują ją pobrać a jej w serwisie nie ma. Sello nie pozwala takiej oferty zapisać niestety.

 

Allegro monitoruje swój serwis i w przypadku wystąpienia dużej liczby błędów jakiegoś określonego typu, podejmuje stosowne działania aby ten błąd wyeliminować - możliwe, że to też miało tutaj miejsce.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...