Skocz do zawartości

Zmiana programu do fakturowania na Subiekt NEXO w trakcie roku

Polecane posty

Dzień dobry,
mam taką zagwozdkę, zmieniam program do fakturowania na Subiekt NEXO. Ponieważ mam wystawione faktury zaliczkowe cząstkowe, które czekają na końcowe rozliczenie, chciałam wprowadzić je do Subiekta, ale problem polega na tym, że generuje się też rozrachunek i wprowadzając wpłatę bankową do zaliczki (żeby nie było problemów z windykacją) również generuje się operacja bankowa. Nie mogę tych wpisów skasować, a firma jest na kasowym VAT, więc to ma znaczenie, bo wrzuci mi drugi raz do rozliczenia VAT-u te same faktury.

 

Czy istnieje jakiś sposób by wprowadzić uprzednio wystawione faktury i ominąć domyślną procedurę, która oczywiście będzie mi potrzebna do nowych faktur?

Link to postu

Jeśli wpisze Pani fry zaliczkowe i zapłaty do nich z okresu sprzed wdrożenia nexo, z rzeczywistymi datami (sprzed wdrożenia nexo), to dlaczego miałyby się drugi raz rozliczać?

Przecież nie będzie Pani przesyłała do księgowości danych z Subiekta za okresy sprzed jego wdrożenia!

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu
52 minuty temu, Andrzej Kubik napisał:

Jeśli wpisze Pani fry zaliczkowe i zapłaty do nich z okresu sprzed wdrożenia nexo, z rzeczywistymi datami (sprzed wdrożenia nexo), to dlaczego miałyby się drugi raz rozliczać?

Przecież nie będzie Pani przesyłała do księgowości danych z Subiekta za okresy sprzed jego wdrożenia!

Subiekta dopiero wdrażamy, ale Rachmistrz jest od kilku lat, może dlatego tak się dzieje. Niestety wskoczyły nowe zapisy, bez mojej aktywności - poza wprowadzeniem zapłaty do faktury, to akurat chę wprowadzić, żeby mi nierozliczona należność nie wisiała. Zarówno do rozrachunków jako należność, jak i do operacji bankowych utworzył się zapis. Program automatycznie przy powiązaniu tych dwóch dokumentów tworzy zapis w ewidencji VAT, a zostawienie takich "nierozliczonych" krzaków potem miesza mi w programie i nie wiadomo już co zapłacone a co nie. Za pięć lat kto to będzie pamiętał? Strasznie komplikujecie proste sprawy. Zamiast stworzyć coś dodatkowego jako np. dokumenty wystawione przed wdrożeniem i tam zostawić dokumenty bez powiązań, to wszystko dzieje się samo z automatu, a jak zadzieje się z automatu, to usunąć nie można z rozrachunków bez usunięcia wystawionej faktury. Jakim cudem potem w uproszczonej księgowości potwierdzić salada kontrahentom? Program do faktur powinien być prosty w obsłudze, intuicyjny. Korzystałam z wielu, także tańszych i takich problemów nie było. Chyba jednak wrócę do poprzedniego, szkoda czasu i nerwów. Wprowadzenie ręcznie do KPiR faktur z innego programu jest bardziej efektywne. Szkoda, bo wdrażamy magazyn i chcieliśmy żeby to wszystko fajnie współpracowało.

Link to postu
29 minut temu, Izabela Szpila napisał:

Strasznie komplikujecie proste sprawy.

Komu Pani odpowiada? Bo ja raczej niczego nie komplikuję.

30 minut temu, Izabela Szpila napisał:

wszystko dzieje się samo z automatu

No cóż, na podstawie takiego opisu problemu mogę tylko napisać że ani u mnie ani u moich klientów nic się samo z automatu nie dzieje, nie trzeba tworzyć specjalnych konstrukcji jak "dokumenty sprzed wdrożenia" itd.

33 minuty temu, Izabela Szpila napisał:

Wprowadzenie ręcznie do KPiR faktur z innego programu jest bardziej efektywne. Szkoda, bo wdrażamy magazyn i chcieliśmy żeby to wszystko fajnie współpracowało.

Jeśli porównuje Pani wprowadzanie ręczne dokumentów, do działania zupełnie po omacku to może tak być.

Wszystko by współpracowało, tak jak współpracuje w setkach innych miejsc, ale trzeba to po prostu zrobić jak należy.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...