Skocz do zawartości

FOD - informacja o fakturze

Polecane posty

Witajcie,

 

Nowe Sello to rzeczywiście wiele usprawnień. Podoba mi się automatyczna wiadomość o przesyłce pobraniowej (zgłaszałem to już kilka lat temu ;)

Ale nie o tym chcę pisać..

 

Już od dłuższego czasu mamy automatyczne FOD-y. Jest to świetne usprawnienie i oszczędność czasu. Niestety (być może jestem niedoinformowany) łyżką dziegciu są cały czas informacje o fakturze. Co z tego, że FOD automatycznie zrobi porządek z danymi, jeśli i tak w każdą transakcję muszę wejść, żeby sprawdzić czy klient nie zaznaczył, że prosi o f-rę Vat. Dopiero wrzucam takie info w notatki i dzięki temu mam to na opisie po wydrukowaniu etykiety.. (czy tam listu przewozowego).

 

Jak to rozwiązujecie? Co robicie, żeby wychwycić kto chce f-rę bez wchodzenia w transakcję?

 

 

 

 

Link to postu

Jak to rozwiązujecie? Co robicie, żeby wychwycić kto chce f-rę bez wchodzenia w transakcję?

 

To może napisz dlaczego musisz mieć to jakoś oznaczone i w jakim celu?

 

U nas wygląda to chyba normalnie czyli jak klient wybierze w FOD fakturę to automatycznie/ręcznie (w zależności od ustawienia sello) przenosimy wypełnionego FOD'a w tym informację o fakturze.

A w praktyce wygląda to tak:

Paczka jest pakowana na podstawie listy magazynowej, po spakowaniu jest sprawdzana merytorycznie - jak wszystko ok. drukowany jest dokument końcowy, następnie zaklejenie paczki i wysłanie.

Link to postu
Ale nie o tym chcę pisać..

Ależ pisz :), dobrze czasami usłyszeć, że nasza praca komuś ułatwia pracę :).

 

A tak wracając do tematu, to sytuacja którą opisują koledzy dotyczy Sello połączonego z Subiektem. Nie wiem czy posiadasz Subiekta, bo wtedy faktycznie informacja o fakturze pojawia się tylko w formularzu.

 

 

 

Link to postu

Bartek, ja wolę napisać o ciągle nie księgujących się FODach przy płatności na raty :)) Wybacz uszczypliwość ;)

 

Zgadza się.. Nie mam Subiekta i info o fakturze mam jedynie w formularzu. Dlatego, jak wspomniałem muszę i tak zajrzeć do środka. Czy nie można by temu jakoś zaradzić poprzez prostą poprawkę?

 

U mnie działa to tak, że na etykiecie czy liście przewozowym w miejscu "opis" zaciągają mi się informacje "nazwa towaru" i "notatki". Gdyby zaznaczenie f-ry generowało automatycznie prostą notatkę - byłoby to dla mnie wystarczające rozwiązanie.

 

pozdrawiam!

Link to postu

Paczka jest pakowana na podstawie listy magazynowej, po spakowaniu jest sprawdzana merytorycznie - jak wszystko ok. drukowany jest dokument końcowy, następnie zaklejenie paczki i wysłanie.

 

Ano właśnie..

A u mnie pakuję paczkę po prostu na podstawie wydrukowanej etykiety. Tam mam wszystko napisane. Gdyby była również informacja o fakturze, miałbym problem z głowy..

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

@Alwin, bardzo dziękuję, ale SQL to dla mnie "chińszczyzna" i nie chcę się w tym grzebać. Wolałbym, żeby Sello dorzuciło taką funkcjonalność, która jak widać przydatna byłaby nie tylko mnie. Skoro amatorom SQL-a udało się to załatwić w kilka minut, nie wiem co stoi na przeszkodzie, żeby wrzucić to w środowisko produkcyjne?

 

Bartku? To aż tak poważna robota dla Was?

Link to postu
oj nie do końca czyt. jest przewidziana, a to duża różnica  Chichot

Kiedyś pisałem "będzie w nowej wersji", ale bywa różnie i niektóre przewidziane poprawki musimy przesunąć aby dotrzymać terminów. Potem były pretensję, że obiecałem, a nie ma. Dlatego z ostrożności piszę teraz "jest przewidziane do tej wersji" ;).

 

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

"Siadłem" właśnie do tej funkcji i z tego co widzę da się taką sytuację zrealizować już teraz. Kliknięcie w formularzu przeniesienia danych, w szczególności informacji o fakturze powoduje, że w transakcji ustawia się pole informujące o typie dokumentu końcowego. Nie ma do niego bezpośrednio dostępu - wybór bezpośredni pojawia się tylko jeśli Sello jest spięte z Subiektem.

 

Jednak na gridzie transakcji jeśli włączy się kolumnę Typ dokumentu końcowego to pojawia się wtedy w tej kolumnie FS. Dalej, na wydruku paczki również można wydrukować tą informację posługując się tagiem Paczka_TransakcjaFakturaVAT. Domyślnie po przeciągnięciu tego pola z listy dostępnych pól na wzorzec wydruku pojawia się pole typu Checkbox, wystarczy zmienić nazwę wyświetlaną obok na Faktura VAT.

 

Czy to rozwiązanie jest wystarczające, czy czegoś tutaj jeszcze brakuje?

Link to postu

Jej... Bartek.. nie wiem co napisać :)

Przez moment chciałem użyć translatora google, żeby rozszyfrować Twoją wiadomość :)

 

A na poważnie.

Przepraszam Cię, ale chociaż staram się to jestem tylko zwykłym użytkownikiem Sello i stoję daleko w tyle z terminami, których używasz.

Co to znaczy, że mam na gridzie transakcji włączyć kolumnę Typ dokumentu końcowego?

Z resztą pozostałych kwestii też nie bardzo rozumiem.

 

Napiszę po swojemu ;)

Czy to o czym napisałeś spowoduje, że w "opisie" na liście przewozowym (czy w moim wypadku na etykiecie) oprócz komentarza czy uwag pojawi się informacja FV? Czy w transakcjach np. w momencie kiedy znajdują się one w "do paczek" pojawi się coś co odróżni te fakturowe od innych? Te dwie kwestie załatwiłyby w moim przypadku problem..

Link to postu

Sorry :). Na listy takie "excelowe" zwykło się mówić gridy z angielskiego. Chodzi o to, że na liście transakcji można włączyć kolumnę z typem dokumentu końcowego (Ctrl+Shift+K). Wtedy będzie widać, czy klient wybrał fakturę czy nie - pod warunkiem skopiowania danych z formularza do transakcji.

 

Jeśli chodzi o wydruki, to trzeba po pierwsze uruchomić edytor wydruku który chcesz zmienić - w module Słowniki > Wydruki, jest tam link do edytora wydruków.

 

Po jego otwarciu po prawej stronie będzie zakładka Lista pól z której można przeciągnąć na wzorzec wydruku pole o nazwie Paczk_TransakcjaFakturaVAT i ewentualnie zmienić temu polu nazwę na jakąś inną niż XrCheckbox1 poprzez dwuklik na tym polu. W tym miejscu będzie się pojawiać informacja czy w transakcji jest wybrana faktura czy nie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...