Skocz do zawartości

Połączenie z systemem sprzedaży Subiekt Nexo

Polecane posty

Witam

Próbuje się połączyć z nexo za pomocą sello, wszystko jest poprawnie wpisane

wersja sello aktualna jak i nexo

Błąd który wyskakuje

 

InsERT_nexo_Driver: Nieudane łączenie z systemem Subiekt nexo:

 

Wyjątek: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.

 

Coś zle zorbiłem ?

Status licencji testowa jeśli chodzi o sello

Link to postu

Fajnie, że nexo w parę miesięcy przeszło na 2 wersje :P

Sello też tak powinno mieć.

Od czasów wprowadzenia pól własnych powinno być 2.0  ;D

 

Nexo ma inny format numeracji - za dwa lata to już będzie pewnie nexo 20.0 

Ale swoją drogą to zawsze mnie ciekawiło co w Subiekcie GT lub Sello musiałoby się zmienić żeby nazwać je 2.0?

Link to postu

W wersji 1.17, która pojawi się niebawem są poprawki umożliwiające pracę z najnowszą wersją Subiekta nexo (2.0+) - aktualnie jest testowana. Wersja publiczna Sello 1.16 współpracuje tylko z wersją nexo 1.0.

 

Dzieki za odpowiedz, obkupiłem się programów a tu nic nie działa :)

Na kiedy ta ver jest planowana ? bo w święta nie damy rady hihi

Link to postu
Ale swoją drogą to zawsze mnie ciekawiło co w Subiekcie GT lub Sello musiałoby się zmienić żeby nazwać je 2.0?

Numerację 1.12.3. można rozpatrywać tak:

1 - wersja główna programu, jeśli to jest ciągle ten sam program to ma tą samą wersję, napisany od nowa lub ze zmienioną znacznie obsługą mógłby być mianowany numerem 2.

12 - podwersja, czyli kolejne wydanie do wersji głównej

3 - poprawka/servicepack do podwersji.

 

Nie widzimy potrzeby aby zmieniać numerację na pierwszym miejscu, choć obecnie taka moda panuje. Myślę, że niedługo się skończy, jak firefox osiągnie wersję 40 (aktualnie 31) ;).

 

Datę w sygnaturce staram się aktualizować na bieżąco i faktycznie przesunęliśmy ją o kolejny tydzień ze względu na małe lagi po stronie działu testów ;).

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Jak bym wiedział to bym subiekta zakupił :)

 

Po odpięciu systemu sprzedaży i ponownym podpięciu, wyskakuje taki oto kwiatek.

 

Dodam że wcześniej wszystko działało ok, i nagle przestało... ;)

 

InsERT_nexo_Driver: Nieudane łączenie z systemem Subiekt nexo:

 

Wyjątek: Nie można rzutować obiektu modelu COM typu 'System.__ComObject' na typ interfejsu 'InsERT.Sello.DSIInterop.DSIRegistration'. Ta operacja nie powiodła się, ponieważ wywołanie metody QueryInterface dla składnika modelu COM w celu uzyskania interfejsu o identyfikatorze IID '{98574A39-B714-4E68-814B-9E2569537E41}' nie powiodło się z powodu następującego błędu: Taki interfejs nie jest obsługiwany. (Wyjątek od HRESULT: 0x80004002 (E_NOINTERFACE)).

Link to postu

W obecnym etapie współpraca Sello z Subiektem nexo ma jeszcze swoje ograniczenia - zwłaszcza w kwestii wyświetlania okien Subiekta zdalnie. Objawia się to komunikatem o niezaimplementowanej operacji. Możliwość taka pojawiać się będzie w najbliższych wersjach Sello i Subiekta (zmiany są konieczne po stronie obu programów). Oba programy oparte są na zupełnie innych technologiach i współpraca między tymi technologiami wymaga jeszcze zmian.

 

Drugi kwiatek, związany jest ze specyfiką obsługi nexo przez Sello (nexo ładowane jest jako fragment Sello, nie jako osobny proces jak Subiekt GT). Przy odłączeniu i ponownym połączeniu może pojawić się problem związany z załadowanymi wcześniej modułami. Nexo uruchamiane jest na podstawie bazy danych, możliwe jest posiadanie kilku różnych wersji nexo. Dlatego też przy powiązaniu i następnym odłączeniu bazy konieczne będzie wykonanie restartu Sello.

 

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Jedyny błąd

 

Jak sprawdzić błędy bardziej szczegółowo ?

"Teraz tym cieńszym, bardziej szczegółowo ?" ;)

 

InsERT_nexo_Driver: Nieudane łączenie z systemem Subiekt nexo:

 

Wyjątek: Nie można rzutować obiektu modelu COM typu 'System.__ComObject' na typ interfejsu 'InsERT.Sello.DSIInterop.DSIRegistration'. Ta operacja nie powiodła się, ponieważ wywołanie metody QueryInterface dla składnika modelu COM w celu uzyskania interfejsu o identyfikatorze IID '{98574A39-B714-4E68-814B-9E2569537E41}' nie powiodło się z powodu następującego błędu: Taki interfejs nie jest obsługiwany. (Wyjątek od HRESULT: 0x80004002 (E_NOINTERFACE)).

Link to postu

Po restarcie już niby działa, niby ponieważ nadal nie da się powiązać towarów z NEXO wyskakują błędy

 

Towar "mój towar" nie jest powiązany z zewnętrznym systemem sprzedaży

 

oraz

 

InsERT_nexo_Driver: Tworzenie dokumentu zakończone błędem:

 

Dotyczy:mój towar (nr aukcji)

Wyjątek: Nie wygenerowano żadnej pozycji na dokumencie. Żaden z towarów transakcji nie jest powiązany z systemem sprzedaży

 

Nie mogę powiązać towarów ponieważ wyskakuje błąd

index.php?action=dlattach;topic=7264.0;attach=1799;image

 

Przypominam że wcześniej wszystko działało poprawnie, i dało się powiązać towar z nexo, po reinstalacji oprogramowania (oba programy najnowsze) nie da się nic zrobić.

 

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Muszę cię zdziwić ponieważ przed aktualizacją sello powiązałem towar klikając w programie sello "prawym powiąż towar", wyskoczyło okienko z listą towarów z nexo i w danym towarze wyświetlało się że  jest on powiązany, teraz niestety to nie działa.

 

Jeszcze jedna sprawa, dlaczego klientów ściąga mi tylko wybranych np 30 na 200 ?

 

 

Proszę napisać co daje powiązanie z systemem nexo jak nic nie działa, co można wykonać przy pomocy przycisku połącz z systemem sprzedaży ?

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...