Skocz do zawartości

Dwie firmy - jeden komputer - jak rozwiązać.

Polecane posty

Witam. Mam pytanie odnośnie sello i subiekta. Korzystam z obu, jednak od tygodnia mam drugą firmę (poprzednia na żonę). Teraz jak wystawiam fv to zmieniam tylko podmiot w subiekcie i jest git. Ale jak to rozwiązać z sello. W sello mam już sprzedaż na nowej firmie, jednak jak chce wystawic fv przez sello do subiekta, to nie widzi on tego podmiotu. Czy muszę co dziennie za każdym razem rozłączać bazę i podłączać inną? Czy czasem nie uszkodzi mi to powiązań?

Link to postu

Absolutnie nie można rozłączać. Rozłączanie Sello od Subiekta skutkuje utratą wszelkich powiązań pomiędzy towarami, dokumentami i kontrahentami.

 

Z punktu widzenia prawnego jest to sytuacja zdaje się nie do końca zgodna z prawem(przekazywanie danych osobowych innej firmie), więc proponuję to sprawdzić głębiej zanim zrobi to GIODO.

 

Osobne podmioty w Subiekcie muszą iść z dwiema osobnymi bazami Sello - nie ma tutaj możliwości podłączenia się pod dwie bazy Subiekta albo przełączania się między nimi. Pomiędzy bazami Sello można się również przełączać - każda może być spięta z inną bazą Subiekta.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Czyli najlepiej będzie drugi komputer?

W subiekcie jest oddzielna firma i oddzielna baza, czy taką tez bazę utworzyć dla sello? Dobrze rozumiem?

 

Komputer może być ten sam.

Trzeba utworzyć osobne bazy na każdy podmiot zarówno w Sello jak i Subiekcie/Rachmistrzu (przycisk "Nowy" przy logowaniu).

 

W programach można się przełączać pomiędzy bazami bez problemu na jednym komputerze.

Jeśli chcesz mieć synchronizację Sello na dwóch bazach w tym samym czasie, to można uruchomić 2x Sello w każdym z inną bazą.

Link to postu

Dla Allegro będą to dwa niezależne podmioty jak Ty i ja.

Więc pod tym względem nie powinno być problemów.

 

A co do komputera - to już zależy od komputera :)

Z pewnością na 2GB ramu nie pójdzie, bo każda z baz zeżre po 1GB przy SQL Expressie.

Proponowałbym 8GB i procesor 2 rdzeniowy lub więcej.

Link to postu

Serwer SQL Express będzie jeden i on ma łącznie do dyspozycji 1GB ramu z tego co wiem, niezależnie od tego ilu klientów łączy się do ilu baz jednocześnie. Dla niego są to tylko połączenia do bazy A lub B - nie robi mu to specjalnie różnicy. Różnica będzie tylko taka, że będzie 2x bardziej obciążony jak dwóch klientów zacznie pobierać dane jednocześnie, co przy jednej bazie w zasadzie się nie zdarza, bo synchronizacja jest blokowana do 1 stanowiska w obrębie tej samej bazy.

Link to postu
  • 9 lat później...

Prosiłbym o dokładniejsze opisanie problemu, podesłanie zrzutów ekranu na których widać problem (oraz wymazanie danych osobowych).

Co to znaczy za każdym razem trzeba ustawiać formy płatności? Gdzie, w którym miejscu?

 

Trochę to wygląda jak połączenie się ze złą bazą danych.

 

Link to postu

Na subiekcie mam dwie licencje (firma X oraz Y). Na sello dwa konta allegro (jedno na firmę X a drugie na Y). Przy przełączaniu bazy danych w sello z jednej firmy na drugą formy płatności wyświetlają się jako błędne pomimo ich ustawienia.  Podejrzewam, że będę musiał użyć drugiego komputera aby wszystko chodziło zgodnie z moimi założeniami.
Powieliłem aukcje z konta X na Y i wszystko zadziałało lecz cechy przypisane do produktów już nie powieliło. Na dodatek gabaryty na paczkomacie na koncie X zostały usunięte.

Link to postu

A czy te bazy Subiekta to są te same bazy (ewentualnie kopia jednej i drugiej)? 

W ten sposób nie należy zmieniać zupełnie różnych baz bo popsują się wszystkie powiązania towarów, kontrahentów, dokumentów. Sello pamięta w swojej bazie identyfikatory danych z bazy Subiekta a te w każdej bazie są inne. 

Link to postu

Przełączam bazy i restartuje sello. Wszystko jak na razie działa. Problemem jest tylko forma płatności, którą po przełączeniu bazy należy ustawić od nowa.
Docelowo (do końca października) pozostanie tylko jedna firma a dwa konta na allegro pozostaną, które będą obsługiwane z jednego konta/bazy subiekta.

image.thumb.png.783e23e5c407e998e81dc5a67605fd96.png

Link to postu

Jak wspomniałem, takiego scenariusza nie wspieramy bo co do zasady jest on błędny. Funkcja Zmień przy danych serwera służyć ma zmianie namiarów na serwer, nie do zmiany bazy z jednej na drugą. Nawet jeśli "wszystko działa" to ostrożnie bym do tego podchodził, bo w którymś momencie może się okazać, że pomieszają się klienci, towary czy wystawione dokumenty.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...