Skocz do zawartości

InPost - paczkomaty

Polecane posty

Witam,

Zastanawiamy się nad paczkomatami.

Jak to jest z nadawaniem przesyłek ? Trzeba dostarczać je do oddziału/paczkomatu InPost czy istnieje może opcja żeby InPost odbierał przesyłki z siedziby firmy ?

Pytam, bo najbliższy paczkomat mamy oddalony o ok. 20km i jeśli musielibyśmy dostarczać przesyłki sami, to średnio się to kalkuluje.

 

Druga sprawa, paczkomaty rzeczywiście są już tak popularne ? Tzn. czy klienci decydują się na wybór tej formy dostawy kosztem Poczty Polskiej ? (jak to wygląda u Was % ?)

Link to postu

Zdaje się, że jak masz umowę z paczkomatami to może je odbierać kurier od Ciebie z firmy.

Ja nadaję w paczkomacie, bo mam go blisko, a poza tym nadaję przez Sendit.

 

Co do procentowych udziałów w przesyłkach, to nie liczyłem, ale jakieś 30% z pewnością jest.

Choć to oczywiście zależy od rodzaju asortymentu.

Wiadomo, że firmy raczej nie zamawiają na paczkomat.

Ludzie z małych miejscowości też nie.

 

Druga sprawa to wielkość przesyłki, a dokładnie wysokość.

Opłacalny jest Gab. A, czyli w wysokości do 8 cm.

Niestety jest problem z pudełkami do takich rozmiarów.

Większość ma min. 10 cm wysokości.

Choć na Allegro są kartony specjalnie pod paczkomaty, jednak nie są zbyt opłacalne.

A do koperty bąbelkowej nie wszystko wejdzie.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

No to mam problem, bo jak w managerze zaznaczę paczkę, to znika mi możliwość drukowania potwierdzenia nadania przesyłek.

 

A jak żadna przesyłka nie jest zaznaczona, to mogę naciśnąć 'drukuj potwierdzenia nadania' ale wyskakuje komunikat brak zaznaczonych przesyłek.

 

Screen :

http://iv.pl/images/83241040864514908524.png

 

Link to postu

No to mam problem, bo jak w managerze zaznaczę paczkę, to znika mi możliwość drukowania potwierdzenia nadania przesyłek.

 

A jak żadna przesyłka nie jest zaznaczona, to mogę naciśnąć 'drukuj potwierdzenia nadania' ale wyskakuje komunikat brak zaznaczonych przesyłek.

 

Screen :

http://iv.pl/images/83241040864514908524.png

 

 

Tak się dzieje, bo masz paczkę 'do nadania w paczkomacie' - wtedy nie potrzebujesz potwierdzenia nadania. Musisz wcześniej nie zaznaczać, że nadasz w paczkomacie.

Link to postu

Podczas tworzenia etykiety zaznaczyłem nadanie w POK i tak też mam na etykiecie, więc ten status 'do nadania w paczkomacie' jest pewnie przypisany automatycznie do nadawania w paczkomacie i w POK i wprowadza trochę w błąd...

 

Zresztą na screenie też widać, że zaznaczyłem POK.

 

Rzeczywiście... A co na to InPost? Dzwoniłeś do swojego handlowca z inpostu?

Link to postu

Przesyłkę zostawiłem w oddziale InPostu i z tego co wiem, została już zabrana do kolejnego, większego oddziału. Kurier, który ją odbierał mówił, że potwierdzenia nie są potrzebne, i wystarcza etykieta na przesyłce, jednak mnie to do końca nie przekonuje.

 

Póki co poczekam, czy np. za kilka godzin nie zmieni się status przesyłki ...

 

 

Link to postu

Potwierdzenia nadania warto drukować dla siebie :) a jak kurier zabierze droga paczkę i zginie ? a potwierdzenia niema?

 

 

 

Pewnie, że warto. W tym jednak problem, że dziś nie mogłem wygenerować potwierdzenia, nie wiem czy to były jakieś chwilowe problemy ze stroną InPostu czy tak będzie ciągle.

Jak będę miał kolejną paczkę dla InPostu to spróbuję ponownie i odświeżę temat.

Link to postu

No tak, tyle że jak zaznaczę 'nie' to chyba będę musiał wezwać kuriera, a przy 1-2 paczkach średnio się to opłaca.

 

Napisałem też do InPostu, zobaczymy co odpiszą.

 

Ja zaznaczam 'nie' i jak nie ma wymaganej kwoty do wezwania kuriera to z takim potwierdzeniem jadę do oddziału inpostu. Nie robią problemu.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Jeszcze jedna sprawa, czasami zdarza się, że kupujący kilka razy wypełni formularz dostawy.

Wówczas manager importuje wszystkie formularze, z jednego utworzymy paczkę, ale pozostałe zostają w zakładce 'importuj z Allegro' i po jakimś czasie robi nam się 'bałagan' bo mamy kilkadziesiąt pozycji do paczek. Da się jakoś usunąć te niechciane/zdublowane pozycje ? 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...