Skocz do zawartości

Zwroty pieniędzy

Polecane posty

Zwrócić można tylko wtedy jeżeli ich nie wypłaciłeś, chyba że piszesz o jakiejś nowości.

 

W pomocy masz napisane że:

Kupujący dostanie zwrot środków:

 

na swoje saldo PayU w Allegro - jeśli płacił za pomocą rat PayU czy przez Płacę przelewem tradycyjnym,

na konto bankowe, z którego wykonał przelew lub na rachunek karty, którą płacił.

 

Źródło: http://pomoc.allegro.pl/artykul/28947/jak-zwrocic-wplate-kupujacemu

Link to postu

Hmmm.....

Czyli to było od dawna ?  :P

 

Z tego wniosek, że jeśli mamy dużo zwrotów to trzeba ustawić automatyczne wypłaty na raz w miesiącu, a najlepiej raz w roku  ;D ;D

 

Jeszcze tylko dodam, że jako pismo rzecze, od 25 grudnia należy zwracać pieniądze w ten sam sposób w który się otrzymało, więc albo Allegro zmodyfikuje ten system tak aby można było zwracać środki niezależnie od ich wypłaty, albo każdy będzie musiał rzeczywiście wypłacać nie częściej niż 14 dni po odebraniu przez klienta przesyłki, a w zasadzie nie częściej niż 14 dni + czas na dotarcie do nas paczki z informacją o chęci zwrotu, bo przecież klient nie musi wcześniej nas informować innymi środkami o planowanym zwrocie. Może to zrobić informacją zawartą w paczce wraz ze zwracanym towarem.

Inaczej mówiąc 1 miesiąc od odbioru może nie wystarczyć.

Link to postu

Jeszcze tylko dodam, że jako pismo rzecze, od 25 grudnia należy zwracać pieniądze w ten sam sposób w który się otrzymało...

Klient wpłacił przez PayU i pasuje mu oddać przez PayU ale przelewem na konto bankowe to też chyba nikt nie będzie robił problemów :)

 

Najgorzej będzie jak klient wybierze pobranie i zażyczy sobie zwrot środków przekazem pieniężnym. Przekaz na poczcie to chyba z 5zł teraz kosztuje plus stracony czas pracownika czekając w okienku, no chyba że poczta udostępniła jakąś możliwość zlecania przekazów pieniężnych z konta bankowego? Ktoś coś słyszał o tym?

 

Te nowe przepisy umożliwiają takie naciąganie sprzedawców internetowych, że się w pale nie mieści. Duży sobie poradzi, a mały może przez nie paść...

Link to postu

Jeszcze tylko dodam, że jako pismo rzecze, od 25 grudnia należy zwracać pieniądze w ten sam sposób w który się otrzymało...

Klient wpłacił przez PayU i pasuje mu oddać przez PayU ale przelewem na konto bankowe to też chyba nikt nie będzie robił problemów :)

 

Najgorzej będzie jak klient wybierze pobranie i zażyczy sobie zwrot środków przekazem pieniężnym. Przekaz na poczcie to chyba z 5zł teraz kosztuje plus stracony czas pracownika czekając w okienku, no chyba że poczta udostępniła jakąś możliwość zlecania przekazów pieniężnych z konta bankowego? Ktoś coś słyszał o tym?

 

Te nowe przepisy umożliwiają takie naciąganie sprzedawców internetowych, że się w pale nie mieści. Duży sobie poradzi, a mały może przez nie paść...

 

https://www.pzw.poczta-polska.pl/MKPWWW/NadawaniePrzekazow.aspx

Sprawdzone / działa.

Link to postu

Niektóre banki sprawdzają czy konta nie są przypadkiem wykorzystywane do działalności gospodarczej i wypowiadają umowy.

Z tym się nie spotkałem ale wydaje mi się, że to byłby dla banku strzał w stopę  :)

 

Nie rozumuje tego, że dla fizycznych jest wszystko za darmo a dla firmowych wszystko płatne....

Bo na kimś banki muszą zarabiać ;)

A tak serio to fizycznych jest więcej więc więcej kasy dla banków do robienia jeszcze większej kasy. Przecież to 40 milionów obywateli. Poza tym firmy na bieżąco mielą kasę i mało która firma trzyma pieniądze na rachunkach bankowych tak jak fizyczni, a na pieniądzach nie trzymanych w banku bank nie może zarobić więc na takich klientach musi zarobić w inny sposób :)

 

Nie wszędzie i nie wszystko jest płatne. W ofercie dla firm banki też konkurują i można znaleźć oferty darmowego konta i tanich czy nawet darmowych przelewów. Ale trzeba dobrze poszukać i przestudiować ofertę - czy czasem nie są to promocyjne ceny np.:

-na 1 rok przy umowie na 10 lat ;) a potem przelewy po 6zł,

-darmowe przelewy z gwiazdką, czyli na rachunki w tym samym banku ;)

-przelewy gratis ale autoryzacja przelewu sms'em za 2zł ;)

 

No i trzeba uważać na wpłaty na konta firmowe w kasach banku - prowizje po 1-2% od wartości wpłaty na własne konto firmowe >:(

Link to postu

Jak dla mnie dawny Alior Sync a teraz Tmobile Usługi Bankowe to jedyne konto warte uwagi.

 

Wszystko za darmo, do tego nie mają opcji konta firmowego więc też się nie mają do czego przyczepić :D

 

I to jest właśnie ten bank, który najwięcej umów wypowiedział  ;D

 

Poczytaj sobie umowę. 8)

 

Swoją drogą zastanawiam się który bank ma najgorszy system internetowy.

mBank czy TMobile.

 

Bo bardzo podobne, wręcz tak samo denerwujące.

 

Dobry jest w BZ WBK i Getin też ma fajny.

Ale konta firmowe są tam nieopłacalne.

 

 

Link to postu

Dobry jest w BZ WBK i Getin też ma fajny.

Getin mi się nie podoba bo jest zrobiony pod ekrany dotykowe (kafelki) bez względu na to czy loguję się przez komputer czy smartfona. W kompie to ja chcę mieć normalne skondensowane listy, a nie to co oni polecają.

 

Pekao dla firm ma bardzo rozbudowany system ale takich błędów jak u nich to w żadnym innym banku nie widziałem. Po pierwsze to czcionka jest tak mała, że trzeba okulary zakładać ;) Na jednej stronie wyciągu mieści się tylko 6-8 przelewów (w innych bankach po 20-30) i nie ma jak tego zmienić. Ale najgorsze - to po wykonaniu przelewu system cały czas pokazuje, że pieniądze co poszły na ten przelew są dostępne. Trzeba przejść na stronę startową i odświeżyć listę rachunków żeby pokazywało się prawidłowe saldo - porażka(!). Tak duży bank, a taka żenada. Ich programistów to bym rzucił krokodylom na pożarcie - byłby z nich większy pożytek ;) A do tego autoryzacja plikiem co trzeba trzymać na kompie i stałym hasłem. Bo niby ma to być najbezpieczniejsze, a wg mnie jest to najmniej bezpieczne. W każdym kompie z którego chcę wykonać przelew muszę trzymać ten plik :( Plik dla bezpieczeństwa, a kopii tego pliku to mam tyle, że nie zliczę ;)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

w mBanku bardzo odpowiadał mi stary system.

Wszystko było jasne i logiczne.

 

Ale teraz mi go wyłączyli więc muszę kombinować na nowym.

 

Przeszkadza mi w nim wiele, np. to, że jest kompletnie niedostosowany do mojego ekranu (tylko do mniejszego), nie widać tytułu przelewu od razu tylko trzeba kliknąć albo najechać myszą i pojawi się podgląd.

Nie widać wszystkich rachunków tylko jest podział na firmowe i osobiste.

 

Jako, że nie mam wyjścia to testuję ten nowy system, jak dam radę się w nim odnaleźć to zostanę, a jak nie, to poszukam czegoś innego.

Link to postu

Przegapiłem ten guzik :P

 

A się właśnie zastanawiałem jak zrobić niestandardowy widok historii, bo ten "niestandardowy" dostępny przy ikonce kalendarzyka jest raczej pomyleniem pojęć.

A nie - może właśnie dobrze - tylko, że "niestandardowy" został przez mBank zrozumiany jako "nieprzydatny". ;D

 

Kto by pomyślał, że zakres historii zmienia się w "zmień widok", a ikonka kalendarzyka jest tylko po to aby była.

 

Zastanawiam się kto projektował ten system, ale z pewnością nie pytał użytkowników o opinię. ::)

Link to postu

Zgadzam się co do starej szaty mBanku. Była bardzo prosta i intuicyjna no i bardzo się do niej przywiązałem. Teraz przeniosłem się do T-mobile Usługi Bankowe (stary Alior Sync) bo ma - przelewy SEPA za darmo (nie tak jak w mBank 5zł)

- brak opłaty miesięcznej za kartę debetową (4zł na miesiąc w mBank jeśli się nie wyda 100zł płatnością kartą)

 

Teraz coś o czym chciałem napisać dotyczy właśnie zwrotów pieniędzy. Zwroty przez PayU są ok ale właśnie nie da się zwrócić kasy jak już ją wypłacisz.

 

Myślę więc jak sobie usprawnić takie zwroty. Kojarzycie jak PayU robi przekierowania do banku z wypełnionym już formularzem przelewu jak kupujecie coś na Allegro? Nie wiecie jak takie coś uzyskać? Mógłbym wtedy sobie napisać formularz dla klientów. Oni by mi ten formularz wypełniali a ja miałbym gotowy jakiś link który przekierowałby mnie do swojego banku i miałbym już wpisane imię i nazwisko, adres, nr banku, tytuł dla przelewu aby zwrócić kasę klientowi.

Ktoś coś wie?

Link to postu

Zgadzam się co do starej szaty mBanku. Była bardzo prosta i intuicyjna no i bardzo się do niej przywiązałem. Teraz przeniosłem się do T-mobile Usługi Bankowe (stary Alior Sync) bo ma - przelewy SEPA za darmo (nie tak jak w mBank 5zł)

- brak opłaty miesięcznej za kartę debetową (4zł na miesiąc w mBank jeśli się nie wyda 100zł płatnością kartą)

 

 

Pamiętaj , że w tym banku nie możesz używać konta do działalności gospodarczej.

(§13 regulaminu)

i bank często rozwiązuje umowy z tego powodu.

 

 

Teraz coś o czym chciałem napisać dotyczy właśnie zwrotów pieniędzy. Zwroty przez PayU są ok ale właśnie nie da się zwrócić kasy jak już ją wypłacisz.

 

Myślę więc jak sobie usprawnić takie zwroty. Kojarzycie jak PayU robi przekierowania do banku z wypełnionym już formularzem przelewu jak kupujecie coś na Allegro? Nie wiecie jak takie coś uzyskać? Mógłbym wtedy sobie napisać formularz dla klientów. Oni by mi ten formularz wypełniali a ja miałbym gotowy jakiś link który przekierowałby mnie do swojego banku i miałbym już wpisane imię i nazwisko, adres, nr banku, tytuł dla przelewu aby zwrócić kasę klientowi.

Ktoś coś wie?

 

Jak nie masz umowy bezpośrednio z bankiem (np. mTransfer) lub z pośrednikiem jak PayU, dotPay to nie da rady z czegoś takiego korzystać.

Link to postu

Pamiętaj , że w tym banku nie możesz używać konta do działalności gospodarczej.

(§13 regulaminu)

i bank często rozwiązuje umowy z tego powodu.

czy znasz kogoś komu się takie coś przydarzyło? tak w ogóle to ty jesteś jakimś prawnikiem?  :o

 

 

Jak nie masz umowy bezpośrednio z bankiem (np. mTransfer) lub z pośrednikiem jak PayU, dotPay to nie da rady z czegoś takiego korzystać.

 

a chociaz jakies przekazanie informacji do formularza przez link? coś w stylu:

http://mojbank.pl/przelew?nr=[nr-konta-klienta]?imie=[imie-klienta]?kwota=[kwota-zwrotu]...

Słyszał ktoś coś?

Link to postu

Pamiętaj , że w tym banku nie możesz używać konta do działalności gospodarczej.

(§13 regulaminu)

i bank często rozwiązuje umowy z tego powodu.

czy znasz kogoś komu się takie coś przydarzyło? tak w ogóle to ty jesteś jakimś prawnikiem?  :o

 

 

http://www.kontowaliorsync.pl/

 

Jestem informatykiem hobbystą, prawnikiem z zamiłowania, filmowcem amatorem i dyrektorem z wykształcenia  ;D

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...