Skocz do zawartości

KONTA MAILOWE W SELLO PROBLEM

Polecane posty

Witam.

Proszę o pomoc.

 

Czy da się ustawić Sello w ten sposób, by przypisane konta mailowe dla danych kont w SELLO - wysyłały powiadomienia dla Klientów, lecz Sello nie pobierało wiadomości z kont pocztowych do bazy danych ? Nikt wiadomości z poziomu Sello nie przegląda, maile pobieramy Outlookiem. Przy kilku-kilkunastu kontach pocztowych dodanych do Sello i ogromie ilości wiadomości nikomu nie potrzebne, by Sello je przechowywało i pobierało...

Potrzebujemy tylko i wyłącznie wysłać dla Klienta automatyczne powiadomienie.

 

Proszę o pomoc, czy jest takie ustawienie wykonalne (by Sello nigdy nie pobierał żadnych wiadomości mailowych, by je tylko i wyłącznie wysyłał) . . .

 

Pozdrawiam

Link to postu

Jest ustawione :

Wiadomości : "nie synchronizuj automatycznie"

Mimo tego, codziennie jest pobieranych po kilkanaście maili.

 

Więc albo jest źle ustawione (nie wiem jak inaczej) - albo to nie działa.

Nie jestem w stanie zablokować możliwości Wyślij/Odbierz pracownikom, którzy co chwile wysyłają chociażby statusy paczkomatów. A wiadomości kompletnie żadne nie powinny lądować do skrzynki odbiorczej a tak teraz nie jest...

Link to postu

Jest ustawione :

Wiadomości : "nie synchronizuj automatycznie"

Mimo tego, codziennie jest pobieranych po kilkanaście maili.

 

Więc albo jest źle ustawione (nie wiem jak inaczej) - albo to nie działa.

Nie jestem w stanie zablokować możliwości Wyślij/Odbierz pracownikom, którzy co chwile wysyłają chociażby statusy paczkomatów. A wiadomości kompletnie żadne nie powinny lądować do skrzynki odbiorczej a tak teraz nie jest...

 

Oczywiście masz najnowsze Sello? Dla takiej wersji udzieliłem odpowiedzi. Do wcześniejszych nie mam dostępu. / Moja wersja sello jest w stopce.

 

Ale masz rację, że ręcznie można pobierać pocztę i trzeba na to uważać. W administracji ustawiasz tylko działania automatyczne.

Link to postu

Wersja najnowsza.

 

Zauważyłem właśnie, bo automat nie pobiera, w skrzynce odbiorczej leży tylko odsetek wiadomości, aczkolwiek wszystkie konta ustawiliśmy na 1 pocztę (tę, na którą przychodzą tylko odpowiedzi na powiadomienia) . . . docelowo nieciekawe rozwiązanie, bo jedna osoba odbiera te maile i potem forwarduje do odpowiednich osób.

 

Przypisanie kont dla każdego - sprawdzało się świetnie, aczkolwiek lipa bo przez wiadomości baza danych zajmowała *naście GB, program dość mulił...

 

Jeśliby globalnie wyłączyć w programie "ściąganie maili" - dla Klientów używających outlooka bądź korzystających z poczt przeglądarkowych - byłoby idealnie.

 

Proszę o info czy jest coś takiego możliwe.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...