Skocz do zawartości

Wiadomości dla sprzedawcy

Polecane posty

Co ludzie do Was piszą w wiadomościach do sprzedawcy ?

 

Bo do mnie:

"Proszę o szybką wysyłkę"

"Szybko wpłaciłem, więc oczekuje szybkiej wysyłki"

"Bardzo mi się spieszy"

"Towar na prezent, jak nie dojdzie do soboty to nie odbieram"

"Proszę o wysyłkę na adres ....." (to samo co w FODzie)

"Jak szybko dojdzie to będzie pozytyw"

"Proszę o sprawdzenie towaru przed wysyłką"

"Proszę o porządne zabezpieczenie przesyłki"

 

Tego typu wiadomości się powtarzają.

Chyba każdy myśli, że jest oryginalny  :P

Link to postu

Ja muszę przyznać, że prawie nigdy nie piszę wiadomości do sprzedawcy.

Chyba, że aukcja tego wymaga (kolor, ilość karatów diamentów....).

 

A jak chcę coś kupić pilnie to czytam aukcje i jeśli jest napisane że wysyłka tego samego dnia przy wpłacie do ..., to wierzę  ;D

 

Ale powiem Wam, że bardzo mało sprzedawców informuje o wysyłce.

A już numery nadawcze podaje jeszcze mniej.

A ja, dzięki Sello, tak :)

 

I teraz zastanawiam się....czy inni sprzedawcy nie wiedzą nic o Sello i dlatego go nie używają, czy też żal im 100 zł rocznie na abonament :P

 

No ale ja też nie wiedziałem nic o Sello.

Dowiedziałem się....ze strefy Sello.

Sprzedawcy dawali linki do Strefy Sello i to była bardzo dobra reklama.

Która została wyłączona :P

Link to postu
Ale powiem Wam, że bardzo mało sprzedawców informuje o wysyłce.

Potwierdzam. Ale zazwyczaj dotyczy to sprzedawców, którzy nie korzystają z żadnego narzędzia wspomagającego sprzedaż. Często nawet etykiety.. wróć, paczki i koperty są opisywane ręcznie. Czy to wynika z pozornej oszczędności czy z niewiedzy, czy może dla 5 sztuk miesięcznie się nie opłaca inaczej to trudno powiedzieć.

Link to postu

Ale powiem Wam, że bardzo mało sprzedawców informuje o wysyłce.

Potwierdzam. Ale zazwyczaj dotyczy to sprzedawców, którzy nie korzystają z żadnego narzędzia wspomagającego sprzedaż. Często nawet etykiety.. wróć, paczki i koperty są opisywane ręcznie. Czy to wynika z pozornej oszczędności czy z niewiedzy, czy może dla 5 sztuk miesięcznie się nie opłaca inaczej to trudno powiedzieć.

 

Dokładnie, też odnoszę wrażenie, że wielu sprzedawców nie korzysta z żadnego narzędzia.

Może po prostu nie wiedzą o Sello :P

 

Pewnie wielu sprzedawców nie ma nawet żadnego programu do magazynu.

 

Zresztą często czytam otrzymane paragony i tam są nazwy takie jak się stosuje na kasie fiskalnej, a nie drukarce, np. "Płyta CD", "Maszynka ssąco-ciupciająca", "Przyprawy krajowe".

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

ALbo wychodzą z założenia że tak jest szybciej ;) Teraz robię na sporym magazynie rewolucje czyt. wprowadzam czytniki i zautomatyzowane drukowanie PA/FS - w skrócie Magazynier dostaje info na czytnik co jest do spakowania, pakuje, skanuje (potwierdza ilość) i wyskakuje mu list przewozowy z paragonem lub FS i oczywiście wielkie oburzenie.. bo wolniej będzie - bo musi czekać na list aż się wydrukuje :P , bo taka ta automatyzacja panie że nie wiadomo czy nas nie pozabija i inne takie... :)

Link to postu

Trzeba pamiętać, że w magazynach często pracują ludzie z tzw. wykluczenia cyfrowego.

I to wcale nie są starzy ludzie.

Znam jedną panią co na kasie siedzi w Auchan, ma z 40 lat góra, i ani be ani me w komputerze.

 

Po prostu nigdy jej nie było na to stać, więc nigdy nie poznała obsługi.

 

I tak w tym tkwi.

 

Podobnie jest pewnie z tymi magazynierami. Boją się nowości, bo się kliknie na kolektorze danych nie wiadomo co i potem nie ma jak tego naprawić :)

 

Ale najwięksi jak Amazon już to przetestowali i bez pomocy elektroniki nie ma szans na optymalizację.

Link to postu

Dołączając się do tematu :

" Proszę o dołączenie paragonu" - jak bym przynajmniej ryzykował i słał bez ;)

a tekst który mnie już rozbraja bo powtórzył się chyba ze 100 razy

"wyjeżdżam za granice... bardzo proszę aby paczka doszła do mojego wyjazdu" - lub coś w ten deseń ;)

 

A teraz z innej półki , ale wątek z tego tematu :

 

Sello - rewelacja - czasem napsuje trochę krwi - ale nie wyobrażam sobie bez niego życia ( jeszcze jak będzie obsługa tego cholernego inposta poleconego ) to juz w ogóle będzie super ;)

 

A w jaki sposób z automatu dołączacie numery nadań ? Ja wszystko eksportuje do xml-ów ( wiadomo) - poczta - elektroniczny nadawca - inpost obsługowany przez allegro - kurier siódemka przez aplikację sello to web mobile

 

i na koniec dzisiejsza wiadomość od klienta :

" Na Boga błagam Pana niech pan umieści numer telefonu dla kuriera - jestem ze wsi , ale szlak mnie trafi jak ten pacan znów będzie szukał mojego domu przez tydzień " :)

Link to postu

Tak, u mnie też chcą aby dodatkowo pisać numer kontaktowy na przesyłce, jakby mało było na liście przewozowym.

 

Co do importu numerów nadawczych to ja to robię ręcznie, kopiuję z ENa i Managera Paczek, Sendit.

 

Ale co poniektórzy mają rozwiązany przynajmniej EN - mają od swojego przedstawiciela zakresy numerów nadawczych z PP dla poszczególnych typów przesyłek.

Wtedy Sello eksportuje numer nadawczy, a EN to przyjmuje.

Link to postu
Ale co poniektórzy mają rozwiązany przynajmniej EN - mają od swojego przedstawiciela zakresy numerów nadawczych z PP dla poszczególnych typów przesyłek.

Wtedy Sello eksportuje numer nadawczy, a EN to przyjmuje.

Nie ma z tym problemu, handlowiec musi tylko Wam dać kontakt do kogoś kto się tym zajmuje i bez problemu taką pule otrzymacie. Ja biorę od razu po 2tys numerów i tym samym nie nękam ich co chwila i sam nie muszę o tym tak często pamiętać.

 

Bardzo wygodne rozwiązanie, numery mogą przyznać do każdego rodzaju przesyłki.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...