Skocz do zawartości

wiele rozmiarów butów jedna aukcja

Polecane posty

Aktualna wersja Sello nie posiada obsługi aukcji wariantowych bo funkcja ta jest na razie w fazie testów na Allegro. Brakuje przykładowo obsługi wariantów w formularzach pozakupowych. Wydaje mi się jednak, że jest to błąd po stronie Allegro, bo dzisiaj były jakieś zmiany związane ze zmianą rozmiaru z listy pojedynczej na listę z możliwości wyboru wielu rozmiarów i część tych zmian została przeniesiona na jutro (13.11.2014).

Link to postu

Wygląda na to, że chwilowo w tych kategoriach nie będzie się dało wystawić towaru za pomocą Sello.

 

Rozpatrujemy zmiany jakie należy dokonać w Sello aby obsłużyć aukcje wariantowe. Zmiany te będą dosyć spore, ponieważ umożliwienie wpisania liczby sztuk to tylko wierzchołek góry lodowej. Aby można było proces zautomatyzować należy wprowadzić szereg zmian w module aukcji, obsłudze szablonów aukcji, towarach, synchronizacji z Subiektem. Nie są to zmiany do zrobienia w kilka dni. Do tego sama implementacja i niekompletność obsługi wariantów po stronie Allegro nie ułatwia tego zadania, bo nie wiemy do końca jak zostanie ta nowość zrealizowana. Podejmowanie decyzji o tym jak to ma działać po Stronie Sello w takiej sytuacji jest skomplikowane.

 

Dołożymy wszelkich starań aby przywrócić możliwość wystawiania aukcji w tych kategoriach, ale samo dodanie okienek do wpisywania liczby sztuk nie wystarczy.

Link to postu

Aby można było proces zautomatyzować należy wprowadzić szereg zmian w module aukcji, obsłudze szablonów aukcji, towarach, synchronizacji z Subiektem. Nie są to zmiany do zrobienia w kilka dni.

 

Tak czy inaczej, wraz z wprowadzeniem zmian w WebAPI, w Sello powinien pojawić się HotFix, który by chociaż pozwalał na wystawienie jednego rozmiaru w wybranej kategorii.

 

A "wielowarianty" na spokojnie przemyśleć i wprowadzić w późniejszym terminie, chociaż jak mnie pamięć nie myli to wielu użytkownikom marzyło się wystawianie w ramach jednej aukcji kilku kolorów, więc czas na przemyślenia już dawno był ;)

Link to postu

Dobrze wiemy, że Sello jest niedoinwestowane.

 

Traktowane w Insercie w taki sposób, jak to powiedział pewien Pan kiedyś, że muszą siedzieć przy osobnych stolikach w stołówce  ;D

 

Jeżeli rozwścieczeni klienci zaczną bombardować Insert skargami  to wyjścia są dwa:

- albo dołożą z 2 programistów

- albo zamkną projekt Sello.

 

Osobiście obstawiałbym to drugie rozwiązanie, bo chyba obecnie Sello jest postrzegane przez szefostwo Insertu jako utrapienie, a nie szansa, nieunikniony kierunek rozwoju.

 

I co wtedy ? Przejdziemy wszyscy na menedżera sprzedaży ?

 

 

Link to postu

Osobiscie nigdy bym nie kupil subiekta oraz innych programow insert, gdyby nie sello...

Jezeli do konca tygodnia nie bedzie mozliwe wystawianie aukcji we wszystkich kategoriach to ja podziekuje firmie insert za sello oraz pozostale ich programy...

szkoda tylko, iz przedstawiciel insertu zadzwonil dzis rano zanim pracownik poinformowal mnie o problemie... Jutro ja sobie do niego zadzwonie

 

 

Link to postu

Czy to sa jakies jaja? Co to znaczy, ze nie bedzie mozliwosci wystawiania butow? Wy jestescie powazna firma, czy banda gowniarzy ktora napisala sobie jeden program? Cala nasza sprzedaz (okolo 4 tys. paczek miesiecznie) oparta jest na sello i jesli mozliwosc wystawiania butow nie bedzie naprawiona w ciagu 24h, to mozecie byc pewni ze nasz prawnik bedzie sie z Wami kontaktowal w ramach odszkodowania powstalego w skutek waszego zaniechania. Tak nie moze byc, ze sobie jaja robicie, ogarnijcie sie ludzie.

Link to postu
Przeciez allegro juz od kilku miesiecy zapowiadalo powyzsze zmiany i nikt z insertu nie pomyslal by zaczac prace nad tym mega projektem??

Oczywiście, że pomyślał. Z tym, że ta funkcja była wprowadzona testowo i nie była i nadal nie jest kompletna po stronie Allegro. Allegro samo do końca nie wiedziało jak to będzie wyglądać a w takich warunkach trudno dopasować gotowe rozwiązanie po naszej stronie.

 

Tak czy inaczej, wraz z wprowadzeniem zmian w WebAPI, w Sello powinien pojawić się HotFix, który by chociaż pozwalał na wystawienie jednego rozmiaru w wybranej kategorii.

To jest wersja minimum, nad którą trwają prace.

 

Bardzo proszę powstrzymać się od obelg pod adresem naszym i naszej firmy, doskonale problem rozumiemy i pracujemy nad jego usunięciem. Pragnę również przeprosić za zaistniałą sytuację. Nie jesteśmy tutaj aby się przekrzykiwać, tylko rozwiązać problem, więc proszę dać nam jeszcze trochę czasu na przygotowanie poprawki.

Link to postu

Bartek

Czas to pieniadz i trace je przez nie wystawianie aukcji w najlepszym okresie roku.

Prosze okreslic ramy czasowe. Nastepne kroki podejme adekwatnie do waszych poczynan.

 

 

 

Sytuacja jest trudna, ale tylko dla sprzedawców butów.

Wszyscy inni korzystają z Sello normalnie. 8)

I Wy też przez lata byliście zadowoleni z Sello i sami wiecie ile pomocy, czyli pieniędzy od Sello otrzymaliście.

 

Aukcje zawsze można wystawić ręcznie, jeśli naprawdę chcecie. :D

Najłatwiej jest siedzieć z założonymi rękami, czekać aż pod nos podsuną łatwe rozwiązanie, zamiast zakasać rękawy i wziąć się do roboty. :-X

 

Pozew zbiorowy ?

Można. Ale do wygrania jest 100 zł zwrotu abonamentu.

 

Przecież to, że w Sello nie działa wystawianie w jednej kategorii, nie blokuje Waszych możliwości sprzedaży, nie blokuje Waszych możliwości wystawiania aukcji.

Po prostu nie możecie tego zrobić tak łatwo, jak byście chcieli. ;D

Link to postu

Robak, nie po to placimy abonament za sello, subiekt etc. Zeby teraz sie bawic w reczne wystawianie. Insert to chyba powazna firma, prawda? Skoro tutaj, w kategorii obuwie sa takie zaniechania, to pewnie i w innych kategoriach pojawia sie w przyszlosci, a klienci sello, to takze klienci innych programow tej marki. Mozesz sobie pisac jakies glupoty, ale to sa nasze pieniadze, z tego zyjemy, za to utrzymujemy nasze rodziny, wiec emocje sa tutaj jak najbardziej zrozumiale. Jak chcesz potrollowac to zmien forum, bo jestes zalosny chloptasiu. Jestes pracownikiem inserta?

 

Panie Bartku, prosze o okreslenie ram czasowych, kiedy bedziemy mogli w koncu zaczac zarabiac? Bo Zus i US nie poczeka na wplaty, ze wzgledu na to, ze ktos nie potrafi sie dostosowac.

 

Pozdrawiam.

Link to postu

Witajcie,

 

Drodzy sprzedawcy butów i Bartku, problem z rozmiarami i aukcjami wieloprzedmiotowymi jest do ogarnięcia.

 

Otóż dwa dni temu czyli w srode tak jak Bartek już wczesniej pisał allegro wdrażało swoje nowości przez co my nie moglismy wystawić aukcji w kategori obuwie. Pojawiawiał sie komunikat w sello z problemem atrybutu jak screen  na poczatku posta przez co nie można było ponowić lub wystawić aukcji. Bawiłam sie z tym przez kilka godzin (bo w firmie korzystamy z kilku komputerów i serwera) aby pobrac recznie - wymusic auktualizacje kategorii.( Bo wpadłam na pomysł że coś pewnie sie zmienilo i mimo ze mamy z automatu ustawianie wymiszanie kategori to sello nie zatrybiło ze zmiana weszła w ciagu dnia). Za każdym razem kiedy recznie wymuszłam to na jednej jednostce pobierało sie ale wyskakiwał na koniec bład w raporcie ze mimo wszystko sie nie zaimportowało i przez co nic nie działało wystawienie aukcji. Wyłaczyłam wszytskie komputery zrestartowałam serwer i na nim od razu po uruchomieniu sello wyłaczyłam jego automatyczne zadania ( pobieranie aukcji kontrahentów itp - aby miał wolna reke i spokojnie wymusił zmiany) i recznie wymusiłam pobieranie kategori z ręki. Trwało to chyba z godzine jak w końcu sello zaimportowało i zainstalowało wszystko bez błędu w raporcie., Po sprawdzeniu okazało się ze moge wystawiać już ponownie aukcje w kategori obuwia, a aukcje które się konczyły sello zczytuje mi poprawie ich atrybut rozmiaru -  co jest nowościa bo przez top muszę od kilku miesiecy uzupełniac to recznie i poprawiać.

 

Wobec powyższego użytkownicy proponuje recznie wymusic pobranie kategorii po restarcie komputerów z sello na jednej tylko jednostce i jak juz sello to zrobi proszę sprawdzcie to w raporcie czy wam coś nie wyrzuciło z błedem, jesli bedzie bład to trzeba zrobic powtórkę z rozrywki po raz kolejny łacxznie z restartem kompa czy serwera. Ja od przed wczoraj moge bez problemów przez to wystawiac aukcje - owszem nie wieloprzedmiotowe ale standardowe  jak dotychczas z jednym rozmiarem na jednej aukcji.

 

Poza tym nie wiem czy ktoś z was sie zastanawiał nad widocznością w allegro. Otóz po to allegro chce aby było wiecej aukcji wieloprzedmiotowych aby zmniejszyc ilosc ofert tak naprawde powielanuych różnoących się jedynie rozmiarem lub kolorem. Ale przez to bedziemy mniej widocznii w aukcjach wieloprzedmiotowych   wystawiajac takowe dopóki bedzie można wystawiac aukcje z równymi rozmiarami tego samego modelu - przez co klientowi będzie gorzej trafic na nasza ofertę. Bo zginiemy w tłumie. Nie mówie juz tutaj o wyróznianu ofert  bo każdy z nas to robi ale im wiecej aukcji tym wiecej klientów do nas trafia - chyba przyznacie sami.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Robak, nie po to placimy abonament za sello, subiekt etc. Zeby teraz sie bawic w reczne wystawianie. Insert to chyba powazna firma, prawda? Skoro tutaj, w kategorii obuwie sa takie zaniechania, to pewnie i w innych kategoriach pojawia sie w przyszlosci, a klienci sello, to takze klienci innych programow tej marki. Mozesz sobie pisac jakies glupoty, ale to sa nasze pieniadze, z tego zyjemy, za to utrzymujemy nasze rodziny, wiec emocje sa tutaj jak najbardziej zrozumiale. Jak chcesz potrollowac to zmien forum, bo jestes zalosny chloptasiu. Jestes pracownikiem inserta?

 

Panie Bartku, prosze o okreslenie ram czasowych, kiedy bedziemy mogli w koncu zaczac zarabiac? Bo Zus i US nie poczeka na wplaty, ze wzgledu na to, ze ktos nie potrafi sie dostosowac.

 

Pozdrawiam.

Ale Panowie nie obrażajmy się nawzajem. Ks Robak wyraził swoją opinię i nikogo nie obraził. Nie musiałeś go atakować. Rozumiem, że emocje emocjami ale personalne wycieczki nie pomogą w rozwiązaniu problemu ;)

 

 

Ja ten problem rozumiem tak, że Allegro udostępniło taką nowość poprzez swój interfejs zanim udostępniło go przez WebAPI Allegro. Jakby dział Allegro od interfejsu zapomniał poinformować dział WebApi Allegro, że będą takie coś wprowadzać ;) Lub co pewniejsze dział zajmujący się interfejsem wprowadził funkcjonalność szybciej niż dział WebAPI Allegro. Wystarczy wejść na stronę WebAPI Allegro i poczytać komunikaty i forum WebAPI i widać jak tam wyglądają prace. Stąd TS nie było w stanie dorobić prawidłowego rozwiązania obsługującego tą funkcjonalność, a nie wiedząc jak ostatecznie ta funkcja będzie wyglądać ciężko im było tworzyć coś żeby potem przerabiać.

 

Sytuacja jest trudna ale spokojnie, tymczasowe rozwiązanie podała Pani Kokietki :)

Link to postu

Hmm, obawiam się, że bez magicznej ingerencji ze strony Allegro (o którą również poprosiliśmy - bez odpowiedzi na razie) samo z siebie to nie mogło się naprawić. Być może aukcje były wystawiane w innej kategorii, w której nie ma jeszcze zmian.

 

Aktualnie poprawka jest testowana i niebawem dostarczymy plik dll do podmiany, w późniejszym terminie pojawi się hotfix, gdyż wymaga on dodatkowych testów.

 

Link to postu

Bartku ale samo z siebie sie nie poprawiło tylko zaciagneło poprawnie kategorie z allegro. OOni co chwile cos zmieniają - wystawiam wiekszosc aukcji w kategoiri obuwie- damskie - czólenka . A dzieki poprawnie zaiportowanej bez błednie kategori u mnie ruszyło. Tak jak pisałam bujałam sie z tym kilka godzin - bo nie dosc ze nie wystawialo mi aukcji ale nie chcialo zaiportowac formularzu dostaw i wpłat od klientów, a pobieralo bez problemu klientów i inne aukcje-  własnie w srode oni cos mocno namieszali. Sprawdzcie sami u mnie działa a nie wystawiam jednej czy dwóch aukcji tylko oklo 1000 i od 2 dni bez problemu wystawiłam ich z 400 w kategori obuwia. NIE TWIERDZE  że uzytkownicy forum nie sprawdzaja ale sprawdzcie koniecznie czy nie ma w raporcie po pobraniu aktualizacji bledu z jego strony bo mi kilka razy wyskakiwał az w koncu bezblednie pobrał dane. Moze taka błahostka ale zadziałała u mnie.

 

Wiesz Bartku wy sie meczycie wprowadzacie nowe zmiany łatki a może to bedzie pomocne z rozwiazaniu tego problemu.

Link to postu

 

Panie Bartku, prosze o okreslenie ram czasowych, kiedy bedziemy mogli w koncu zaczac zarabiac?

 

 

Ciężko będzie odpowiedzieć osobie postronnej dla Waszej firmy dlaczego obecnie nie umiecie zarabiać :D

 

 

Bo Zus i US nie poczeka na wplaty, ze wzgledu na to, ze ktos nie potrafi sie dostosowac.

 

 

Bardzo słuszne spostrzeżenie. Tym bardziej, na Waszym miejscu wziąłbym się za wystawianie.

Nie odrzucajcie wyciągniętej do Was ręki  ;D

Nie udajcie, że wina leży gdzie indziej.

Pierwszym krokiem do zmiany jest dostrzeżenie problemu  ;D

 

Link to postu

Bardzo słuszne spostrzeżenie. Tym bardziej, na Waszym miejscu wziąłbym się za wystawianie.

Nie odrzucajcie wyciągniętej do Was ręki  ;D

Nie udajcie, że wina leży gdzie indziej.

Pierwszym krokiem do zmiany jest dostrzeżenie problemu  ;D

 

 

Jasne, my sobie poradzimy z tym, ale to nie po to płacimy na program, żeby on nie działał w pełni nie sądzisz?

 

 

Jesli chodzi o kategorie i atrybuty- to mi też pobrało bez problemu, a i tak nie działa

Link to postu

Robak, naprawde musisz sie kompromitowac? Od 2 miesiecy dzien w dzien musimy poprawiac rozmiary w kazdej jednej aukcji, a teraz w ogole nie moge wystawiac. Mam teraz kazdego pracownika z osobna uczyc jak sie wystawia z poziomu allegro? To moze zaplac mi za szkolenia i za zmarnowany czas, to o tym pomysle. Naprawde, golym okiem widac, ze o biznesie to masz pojecie zerowe. Zawsze najbardziej smiesza mnie takie madrale, co nic w zyciu nie osiagnely, a na forum udaja wielkich fachowcow. Zalosny jestes.

Link to postu

Witam

1.kiedy ci pobrało?

2.pobierałes recznie czy przy codzienny właczeniu automatycznie?

3. sprawdz raport czy nie wyskoczył jakis bład po zaimportowaniu?

4. co w której kategorii Ci nie działa?

5.czy masz juz zaprogramowane wczesniej aukcje i one nie wychodza , czy recznie je powielasz np z wczorajszych zakonczonych?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...