Skocz do zawartości

Czarna lista kupujących

Polecane posty

 

Z tym jest problem prawny.

Z regulaminu Allegro:

 

"

Jeżeli masz uzasadnioną przyczynę, możesz wpisać kupującego na „czarną listę”. Jest to spis użytkowników, którzy nie mogą kupować wystawionych przez Ciebie na Allegro przedmiotów. Możesz na niej umieścić użytkowników, z którymi miałeś nieprzyjemne doświadczenia jako sprzedający i spodziewasz się, że mogą się one powtórzyć.

 

Pamiętaj jednak, że nieuzasadniona odmowa sprzedaży oferowanego towaru może być niezgodna z prawem (art.135. Kodeksu wykroczeń).

"

 

Każdy powinien sam prowadzić swoją listę, gdyż tylko wtedy ma uzasadnioną przyczynę odmowy sprzedaży.

 

Inaczej mówiąc dopóki ktoś nie narobi przekrętów u Ciebie, to nie możesz prewencyjnie go dodać na czarną listę.

Link to postu

Tego nie wiedziałem, dzięki za informację. Nie ukrywam, że jest to troszkę dziwne bo ja dodając klienta na czarną listę nie zabraniam mu kupować u mnie tylko ukrywam przed nim oferty. Chodzi o to, żeby znowu nie wlepił negatywa i tyle. Skąd też klient może wiedzieć, że go dodałem do czarnej listy.

Link to postu

Tego nie wiedziałem, dzięki za informację. Nie ukrywam, że jest to troszkę dziwne bo ja dodając klienta na czarną listę nie zabraniam mu kupować u mnie tylko ukrywam przed nim oferty. Chodzi o to, żeby znowu nie wlepił negatywa i tyle. Skąd też klient może wiedzieć, że go dodałem do czarnej listy.

 

 

Czarna lista działa tak, że przy próbie zakupu klient dostaje stosowną informację.

Link to postu

No to allegro wg mnie robi to źle. Przecież taki kupujący bardzo się zdenerwuje dowiadując się, że sprzedawca dodał go do czarnej listy (ojej jak to groźnie brzmi!!) i będzie się mścić wystawiając negatywa na jakimś lewym koncie. Powinno to być tak zrobione jak na ebay czyli delikwent na czarnej liście po prostu nie znajduje moich ofert.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...