Skocz do zawartości

Nowy format wystawiania aukcji bez limitu czasu.

Polecane posty

To jest ogromna przewaga dla konkurencji!! jak ktoś rozkręci aukcje i będzie ona trwała do wyczerpania zapasów czyli do tysiąca sztuk, to nie będzie szans takiej aukcji dogonić..

 

Stąd moje pytanie, czy jest możliwość wystawienia aukcji w menadżerze sprzedaży allegro, a żeby zamówienia spływały do Sello?

 

Sello może mieć obsługę tego dopiero za dwa miesiące w tym czasie konkurencja może nas wykosić..

Link to postu

To jest ogromna przewaga dla konkurencji!! jak ktoś rozkręci aukcje i będzie ona trwała do wyczerpania zapasów czyli do tysiąca sztuk, to nie będzie szans takiej aukcji dogonić..

 

Stąd moje pytanie, czy jest możliwość wystawienia aukcji w menadżerze sprzedaży allegro, a żeby zamówienia spływały do Sello?

 

Można będzie pewnie wystawić wprost z Allegro, nie trzeba kupować do tego MS.

 

Sello może mieć obsługę tego dopiero za dwa miesiące w tym czasie konkurencja może nas wykosić..

 

 

Nie będzie tak źle. Przecież sprzedajesz dzisiaj w najlepsze, a to rozwiązanie działa od kilku lat w autoryzowanych dystrybutorach.

 

 

Link to postu

Zobacz na link.

http://ms.allegro.pl/aktualno%C5%9Bci/wdro%C5%BCylismy-nowy-format-wystawiania-w-ms-ID1872/

 

Opisane ewidentnie, że jest to dostępne w MS.

 

Przecież sprzedajesz dzisiaj w najlepsze, a to rozwiązanie działa od kilku lat w autoryzowanych dystrybutorach.

Ilu jest autoryzowanych dystrybutorów a ilu sprzedawców na Allegro... Teraz każdy będzie miał do tego dostęp a my za 2miesiące może.

Link to postu

No fajnie, ale po pierwsze jest to test.

Czyli błędy jakich mało.

I Ty będziesz to testował na swoich klientach w okresie świąt.

 

A jak coś nie będzie działać, to nie będzie, że znajdzie się poprawka w 2 chwile jak w Sello. No...oczywiście mówimy o poprawkach dla krzykaczy.

 

Druga sprawa  - ile to kosztuje ?

 

Bo nie widzę. Trzecia sprawa - czy można tam zwiększać ilość produktów w trakcie trwania aukcji. Czwarta sprawa - czy można zmieniać cenę i cenniki dostaw po dokonaniu jakiejkolwiek sprzedaży. Piąta sprawa - czy można edytować opis po dokonaniu jakiejkolwiek sprzedaży.

 

Nie znam odpowiedzi na te pytania. A mam się decydować na zmianę wszystkich moich ofert na takie coś ?

W ciemno ?

 

Niech buciarze przetestują te wszystkie nowości :)

Tylko, żeby nie zapominali dobijać przesyłki na paragony, żeby znowu sąd najwyższy nie musiał im tego przypominać :P

 

 

Link to postu
Nie znam odpowiedzi na te pytania. A mam się decydować na zmianę wszystkich moich ofert na takie coś ?

W ciemno ?

Nie chciałbyś wystawić jednej oferty promowanej i samemu sprawdzić co i jak?

 

Ja to widzę z perspektywy sprzedaży na Ebay, tam są właśnie aukcje trwające w nieskończoność i jeżeli ktoś sobie wcześnie nabił ilość sprzedanych to już tak zostało. Przez to właśnie nie byłem w stanie sprzedawać na Ebay bo moje 100 ofert sprzedanych do innego Sprzedającego co miał 10000 było niczym, tak też wyglądała moja sprzedaż.

 

Ale po co ta dyskusja, póki co wdrożenie w webAPI jest przewidziane na 2 grudnia więc niby jak ta funkcjonalność miałaby być w Sello ?

Zgadza się, jednak w MS jest już od 20.11.2014 dlatego też rozmawiamy czy można to jakoś wystawić w MS a obrabiać w Sello.

Link to postu

Zgadza się, jednak w MS jest już od 20.11.2014 dlatego też rozmawiamy czy można to jakoś wystawić w MS a obrabiać w Sello.

 

Ale Sello nie ma nic wspólnego z MS przecież to dwa różne produkty do obsługi transakcji, Sello nie pozwala na import z ww. "programu" lecz ciągnie wszystkie dane poprzez Allegro webAPI, więc napiszę kolokwialnie albo rybki albo pipki

 

 

Edit:

 

Do pytań Ks.Robaka dołożyłbym jeszcze.

 

- Jak aukcje będą prezentowane na listingach w danych kategoriach (na końcu ?) ?

- czy aukcja będzie filtrowana po popularności ? (co z wyeliminowaniem "owczego pędu").

Link to postu

Nadal mnie nie rozumiesz, chodzi o przygotowanie i wystawienie aukcji w taki sposób w MS aby  ona spływała do Sello i miała powiązania z towarami, w dokładnie taki sposób jakby była wystawiona przez Sello. Wiem, że Sello dokleja część kodu HTML aby powiązać aukcje z towarami, zastanawiam się czy nie da się wstawić takiego kodu  ręcznie i wystawić aukcję w MS.

Link to postu

co miał 10000 było niczym, tak też wyglądała moja sprzedaż.

 

 

No nie wiem.

Być może przyczyna była inna.

 

Jeszcze raz przytoczę autoryzowanych dystrybutorów.

 

Jakoś inni sprzedawcy też sprzedają taki towar i ludzie u nich kupują.

A zgodnie z Twoją teorią cała sprzedaż powinna się skupiać u jednego dinozaura.

 

Myślę, że kupujący jednak patrzą na inne cechy transakcji także, nie tylko na ilość sprzedanych towarów w jednej aukcji.

 

Poza tym Allegro domyślnie filtruje aukcje po czasie do zakończenia. ;D

Link to postu
Jakoś inni sprzedawcy też sprzedają taki towar i ludzie u nich kupują.

A zgodnie z Twoją teorią cała sprzedaż powinna się skupiać u jednego dinozaura.

Nie wiem jak u Was, ja tu przytaczam swoje doświadczenia, jak nie wypromuję aukcji to nie sprzedaję. Jak jestem na pierwszym miejscu na filtrze popularności to sprzedam 500% więcej niż ten co jest pozycję niżej.

 

Poza tym Allegro domyślnie filtruje aukcje po czasie do zakończenia.

Zgadza się jednak nie zmienia to faktu, że ludzie przełączają na filtr wg popularności. Sam tak robię szukając czegoś na Allegro.

 

Prawda jest taka, że nie wiele wiemy o tej nowej formie sprzedaży jednak jeżeli filtr wg popularności będzie ją obejmował to na pewno warto się tym zainteresować.

 

Polecam lekturę:

http://cafe.allegro.pl/showthread.php?1729871-Aukcje-do-wyczerpania-zapas%C3%B3w

Link to postu

Nadal mnie nie rozumiesz

 

Rozumiem, tylko nie wyobrażam sobie jak w Sello będzie wyglądała taka aukcja (data wystawienia, data zakończenia) obawiam się po prostu, że Sello takiej aukcji nie ściągnie/ nie zapisze, a to oznacza, że nie będziesz miał powiązania towaru, lub co gorsza transakcji.

 

Link to postu

Mnie interesuje tutaj cena takiego wystawienia i prowizja od sprzedaży. Ale nawet gdyby Allegro liczyło po 100zł za wystawienie takiej aukcji i po 50% prowizji to nie zmienia to faktu, że takie aukcje będą mieć największą popularność i tutaj zgadzam się z gawciem w 100%. Tylko wybrańcy będą sprzedawać :(

 

Ja nie wyróżniam ofert bo w moich kategoriach to jest bez sensu - promuje się za dużo osób więc po co dołączać do stada i płacić więcej. Lepiej sprzedać mniej, a dzięki zaoszczędzonym pieniądzom za wyróżnienie - zarobić więcej ;) Ale czasami nawet mimo braku wyróżnienia uda mi się wbić z popularnością do pierwszej piątki i potem to już samo się sprzedaje - oczywiście do tych maksymalnie 30-u dni. A teraz jak to się zmieni na "nieskończoność" to nie wiem co będzie :(

 

Allegro dobrze wie co robi - dogaduje się z największymi i robi dobrze tym firmom z którymi ma układy ;) Nas ma daleko gdzieś...

 

 

Link to postu
Rozumiem, tylko nie wyobrażam sobie jak w Sello będzie wyglądała taka aukcja (data wystawienia, data zakończenia) obawiam się po prostu, że Sello takiej aukcji nie ściągnie/ nie zapisze, a to oznacza, że nie będziesz miał powiązania towaru, lub co gorsza transakcji.

 

Aukcja wygląda normalnie jak na 30 dni (sklepowa) i tak samo wygląda w allegro z tym, że po 30 dniach aukcja się nie kończy tylko czas leci od nowa. Opłata jest pobierana co 30 wg cennika.

Wystawiłem jedną próbną aukcje, sello ją pobrało, powiązałem z towarem bez problemu.

Link to postu

 

Allegro dobrze wie co robi - dogaduje się z największymi i robi dobrze tym firmom z którymi ma układy ;) Nas ma daleko gdzieś...

 

 

Tego właśnie nie rozumuję.

 

Przecież siła Allegro jest w ilości sprzedawców, zwłaszcza, że 99% jak nie 100% największych sprzedawców na Allegro ma swoje osobne sklepy i to dobrze wypromowane.

 

Jaki sens jest w niszczeniu pozostałych sprzedawców ?

 

Bo chyba nikt w Allegro nie ma wątpliwości, że sama obecność na Allegro nie zwiększa sprzedaży u dużych sprzedawców, a jedynie przekierowuje ją ze sklepu odrębnego do Allegro.

Dla Allegro jest to krótkotrwały zysk, bo faktycznie mają większą prowizję w związku z ilością sprzedaży przez te molochy.

Ale będzie tak tylko do czasu wyginięcia mniejszych sprzedawców.

Bo wówczas Allegro wyjdzie co najwyżej na to samo co miało dotychczas, jeśli nie straci.

 

Na Allegro kupuje się bez zastanowienia tanie produkty.

Np. do 100 zł.

 

Jak ktoś ma kupić coś droższego to zawsze zagląda na ceneo czy skąpca i sprawdza, czy gdzieś nie jest taniej.

 

A i tak wielu dużych ma drożej na Allegro niż w swoim sklepie.

Link to postu

Aukcja wygląda normalnie jak na 30 dni (sklepowa) i tak samo wygląda w allegro z tym, że po 30 dniach aukcja się nie kończy tylko czas leci od nowa. Opłata jest pobierana co 30 wg cennika.

Wystawiłem jedną próbną aukcje, sello ją pobrało, powiązałem z towarem bez problemu.

 

A jak z edycją po sprzedaży ?

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...