Skocz do zawartości

Klient chce mi zwrócić prowizję Allegro

Polecane posty

 

Znalazł się klient, który chce iść ze mną na układ i zapłacić mi utraconą przeze mnie prowizję Allegro w zamian za anulowanie ostrzeżenia.

 

Niby wszystko fajnie, bo w teorii wychodzę na 0, a on nie ma ostrzeżenia.

 

No ale pytanie co z podatkiem ?

 

Czy takie coś nabijam na kasę ?

 

Z jednej strony pomyślałem, że jest to odszkodowanie, a odszkodowania są wolne od podatku.

Znalazłem taką stronę

http://www.rzu.gov.pl/porady-sezonowe/Opodatkowanie_odszkodowan_i_odsetek_od_odszkodowan_w_polskim_prawie_podatkowym__20754

 

i na niej wyczytałem, że odszkodowania z prowadzonej działalności gospodarczej nie są wolne od podatku i należy je wykazać w rocznym PIT w pozycji "inne źródła".

 

Oczywiście wszystko co "inne" zaraz budzi czujność urzędników, inaczej mówiąc kontrola.

 

Druga sprawa - co z VATem ?

Czy wprowadzam to do rejestru VAT ?

 

W końcu na tą moją prowizję otrzymam fakturę z Allegro....

 

Już sam nie wiem.

 

Jak Wy robicie ?

Link to postu

 

Znalazł się klient, który chce iść ze mną na układ i zapłacić mi utraconą przeze mnie prowizję Allegro w zamian za anulowanie ostrzeżenia.

 

Niby wszystko fajnie, bo w teorii wychodzę na 0, a on nie ma ostrzeżenia.

 

No ale pytanie co z podatkiem ?

 

Czy takie coś nabijam na kasę ?

 

Z jednej strony pomyślałem, że jest to odszkodowanie, a odszkodowania są wolne od podatku.

Znalazłem taką stronę

http://www.rzu.gov.pl/porady-sezonowe/Opodatkowanie_odszkodowan_i_odsetek_od_odszkodowan_w_polskim_prawie_podatkowym__20754

 

i na niej wyczytałem, że odszkodowania z prowadzonej działalności gospodarczej nie są wolne od podatku i należy je wykazać w rocznym PIT w pozycji "inne źródła".

 

Oczywiście wszystko co "inne" zaraz budzi czujność urzędników, inaczej mówiąc kontrola.

 

Druga sprawa - co z VATem ?

Czy wprowadzam to do rejestru VAT ?

 

W końcu na tą moją prowizję otrzymam fakturę z Allegro....

 

Już sam nie wiem.

 

Jak Wy robicie ?

 

Ja zawsze mówię, że ostrzeżenie to decyzja allegro, a nie moja. Allegro się ze mną rozliczyło i nikt nie musi mi nic zwracać. Jak mam cofnąć zwrot prowizji, to owszem, ale proszę sfinalizować transkację...

Link to postu

2. Rozwiązanie kolegi e-kupowanie - super sprawa :)

 

Dziękuję za miłe słówka...

 

Dodam jedynie, że rzadko mi się zdarza, ale zdarza, że nie występuję o zwrot prowizji. Zazwyczaj kiedy ktoś dzwoni i naprawdę szczerze tłumaczy co się stało i boi się ostrzeżeń... Ale to na prawdę wyjątki... W pozostałych wypadkach uznałem, że jest regulamin, którego obie strony na allegro mają się trzymać. Jak będzie zwrot to nikt mnie nie pożałuje, że muszę zwrócić koszty wysyłki towaru...

 

Poza tym Ci co dostają ostrzeżenie zazwyczaj są ofiarą jednego z najczęstszych kłamstw świata, czyli "zapoznałem się i akceptuję regulamin"...

computer-13.gif

Link to postu

Od dawna postępuję tak jak e-kupowanie ale ostatnio zauważyłem zjawisko, że gdy ktoś chce odstąpić od transakcji to ......... za nią płaci przez payu. Następnie pisze emaila takiej treści: niestety z uwagi na bla bla bla muszę zrezygnować z zakupu i proszę o nie wysyłanie przedmiotu bo i tak będę zmuszony go odesłać do czego mam prawo a obie strony narazi jedynie na koszty (wysyłki i zwrotu).

 

No więc wtedy nie wysyłam oczywiście, pieniądze zwracam i występuję o zwrot prowizji ale bez konsekwencji dla kupującego (zwrot, reklamacja, uszkodzenie )

 

Takie postępowanie poradziło mi zresztą allegro.

Link to postu

Ja zwykle wybieram, że z przyczyn niezależnych od klienta.

 

Jeśli ktoś kupił kilka rzeczy a płaci za część, to taki powód nie powinien dać ostrzeżenia (choć to decyzja allegro, więc nie wiem na 100%), podobnie jak pkt. 3 i 4:

http://pomoc.allegro.pl/artykul/25437/komu-przysluguje-zwrot-prowizji-od-sprzedazy

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...