Skocz do zawartości

Ładowanie bazy dancyh towarów z plików

Polecane posty

Wielce możliwe, że temat już jest gdzieś poruszony zatem przepraszam jeśli tak ale nie wiedziałem jak wpisać w wyszukiwarkę żeby skutecznie wyszukać...

 

Mam taki temacik:

Producent udostępnia mi pliki z całą bazą towarów, opisami, zdjęciami, stanami magazynowymi itp. Dane te oczywiście zasysane są z sieci, a pliki aktualizowane co 24h.

Czy coś takiego mogę załadować w Sello ? Pliki w fomatach *.CSV *.XLSX *.XLS

 

Prędzej pewnie załaduje to do Subiekta ? Tylko tego też znam tyle co podstawowe funkcje i nie wiem jak to by wyglądało ? Ponieważ nie bede miał tych wszystkich produktów na stanie to pewnie musiałbym oddzielny magazyn pod to zrobić ?

 

Widze po fakturach że producent korzysta też z oprogramowania INSERT więc chyba powinno być to do zrobienia...

 

Ktoś? coś ? :)

Link to postu

Sello nie ma możliwości importu towarów - tutaj pozostaje jedynie ingerencja zewnętrznym programem w bazę danych.

Natomiast do Subiekta zapewne są już takie programy napisane. Dodatkowo Subiekt posiada api (Sferę), które umożliwia pisanie własnych dodatkowych rozwiązań. Jeśli stany mają być pilnowane to towary powinny znaleźć się w Subiekcie i pobrane do Sello. W przeciwnym wypadku nie będzie możliwości ich kontrolowania i wystawiania dokumentów.

Link to postu

No właśnie stany magazynowe potrzebuje tylko w zasadzie po to aby wiedzieć czy producent coś ma czy nie. A ja chce towar ściągać od producenta dopiero po zamówieniu od klienta, dopiero jak przyjdzie mi od producenta wrzuce go sobie na stan po wklepaniu faktury - dlatego też chyba wygodniej było by jednak nie wrzucać tego do subiekta tylko stworzyć baze dla Sello - dobrze myślę ?

 

Czy taka baza jest możliwa do utworzenia za pomocą SQL 2008 expres ? I czy jest to bardzo skomplikowane ?  - chciałbym spróbować zrobić sobie to samemu jeśli jest to do zrobienia po przejrzeniu paru godzin filmików na YT :)

Jeśli nie to fajnie było by wiedzieć ile czasu potrzebował by na to informatyk, żeby wiedzieć czy postawić mu butelke wódki czy przyjąć od niego fakturę :)

Link to postu

Import na podstawie xml pewnie, trudno powiedzieć ile to zajmie jeżeli xml nie jest zbyt skomplikowany i zajmuje tylko zdjęcia, opisy, nazwy towarów i stany magazynowe to teoretycznie niedużo roboty... pozostaje jeszcze dodać to do bazy sello/subiekta ;)

 

Podstawy masz tu: http://www.sqlpedia.pl/zapytania-do-danych-xml-w-sql/

 

Powiem tak: Ja bym się za to nie brał za butelkę wódki ;) Ale samo napisanie czegoś takiego w TSQL nie powinno być wielce skomplikowane, co nie znaczy że będzie tanie :)

Link to postu

Ta baza już jest, bo chodzi o bazę Sello. Program musiałby potrafić odnajdywać w bazie Sello towary z listy podanej z zewnątrz, aktualizować ich stan i dodawać brakujące. Prócz podstawowych umiejętności programowania a jakimś języku potrzebne będzie jeszcze znajomość korzystania z bazy danych SQL oraz znajomość struktury bazy Sello (która jest publikowana wraz z każdą wersją na forum Sello).

Napisanie od zera takiego programu może już podpadać pod fakturę ;), chociaż nie jest to znów aż tak skomplikowane zadanie.

 

Jeśli programiście się wydaje, że coś jest proste i można to zrobić w godzinkę, to będzie nad tym siedział 2 dni :). Sprawdzone i potwierdzone w praktyce niejednokrotnie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...