Skocz do zawartości

Zmiana opisu, zakończenie aukcji.

Polecane posty

Witam.

Proponuję dodanie skrótu klawiszowego dla opcji "Zmiana opisu, zakończenie aukcji" w aukcjach trwających. Dodanie możliwość zaznaczenia wielu tytułów aukcji i wywołanie tym skrótem otworzenia w przeglądarce wszystkich zaznaczonych aukcji na stronie "Zmiana danych przedmiotu". Co w moim przypadku pozwoliło by na zakańczanie aukcji bez ciągłego zmieniania okien.

 

Pozdrawiam.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dobra znalazłem, ale to mi nic nie daje ponieważ aukcja i taqk jest zakańczana zpoziomu allegro, a nie z pozaiomu sello... natomiast przejąłem serwids allegro po pracowniku który już tu nie pracuje i nie mam hasła do serwisu allegro, mam jedynie do sello... numer telefonu na który wysyłają smsa z kodem również jest inny a nazwiska panieńskiego jego matki nie znam i jestem w kropce... nie mogę zakończyć aukcji

Link to postu

... natomiast przejąłem serwids allegro po pracowniku który już tu nie pracuje i nie mam hasła do serwisu allegro, mam jedynie do sello... numer telefonu na który wysyłają smsa z kodem również jest inny a nazwiska panieńskiego jego matki nie znam i jestem w kropce...

http://faq.allegro.pl/artykul/27385/niedozwolone-udostepnianie-konta

Link to postu

Jeżeli jest to konto firmowe to możecie napisać do Allegro z podaniem wszystkich danych rejestrowych, to może Wam zmienią hasło.

Lub podpowiedzą jak odzyskać konto.

 

Jeżeli natomiast to się nie uda to może w dokumentach kadrowych są dane tego pracownika (kopia dowodu osobistego) i znajdziecie nazwisko panieńskie.

Link to postu

Jak był sprytny to wykasował. Lub nie zapisywał wcale.

 

Wydaje mi się, że taka sytuacja może mieć miejsce tylko wtedy, gdy nieźle się wkurzy pracownika i ten odchodzi, ale zabiera ze sobą wszystko co miał.

 

Kiedyś była głośna sprawa jakiegoś informatyka, chyba w Comarchu, który po zabraniu mu premii za palenie papierosów w pracy (a pensja to była głównie premia) rozwalił dysk ze swojego komputera.

Potem firma go ciągała po sądach o jakieś wielkie odszkodowania za utracony kod, który sam wytworzył. Nie wiem jak się to skończyło, ale to pokazuje, że z pracownikami trzeba delikatnie i ze sprytem.

Link to postu

Pierwsza sprawa, że kod stworzony przez pracownika nie jest jego własnością ;), bo w umowie zazwyczaj zrzeka się praw do kodu na rzecz pracodawcy. Druga, że to co deweloper ma na dysku to nie istnieje dla pracodawcy - kod trzyma się w systemie kontroli wersji na serwerze. Nie wiem jakie tam układy były ale dysk pracownika nie powinien stanowić żadnej wartości, a jeśli stanowi to ktoś robi coś źle ;).

Link to postu

Wystarczy jak pracownik odpowiedzialny za jakiś fragment (obsługi klienta, kodu) jest jeden i robi coś po swojemu. Do tego nie ma podstawowej dokumentacji (np. zapisanych haseł, głupich numerów telefonów do kurierów, itp.) i jak nagle zniknie (np. choroba) to firma leży.

 

To samo jest w przypadku gdy właściciel próbuje sam się wszystkim zajmować - jak zachoruje lub chce wyjechać na urlop to nagle się okazuje, że nie może bo bez niego firma nie działa.

 

Trzeba wypracować sobie jakieś rozwiązanie "na wszelki wypadek" - taki backup szefa i pracowników ;)

Link to postu

Trzeba wypracować sobie jakieś rozwiązanie "na wszelki wypadek" - taki backup szefa i pracowników ;)

 

Backup trzeba robić codziennie i najlepiej automatycznie.

 

Swoją drogą to Allegro jest nieprzygotowane na taką sytuację.

Każdy kto ma dostęp do konta (bo musi) może sobie dowolnie zmienić hasło, dane....

 

Powinno być osobne hasło administracyjne i do zarządzania aukcjami.

 

Lub to wszystko powinno być w Sello i wtedy pracownik nie będzie znał hasła do Allegro.

Link to postu

Backup trzeba robić codziennie i najlepiej automatycznie.

 

Swoją drogą to Allegro jest nieprzygotowane na taką sytuację.

Każdy kto ma dostęp do konta (bo musi) może sobie dowolnie zmienić hasło, dane....

 

Powinno być osobne hasło administracyjne i do zarządzania aukcjami.

Pamiętam jak kilka lat temu na forum Allegro była dyskusja na ten temat i nawet to pytanie było w ankietach do sprzedawców - czy chcesz dodatkowe poziomy dostępu dla pracowników, czy jakoś tak. Była to jedna z najwyżej ocenianych sugestii.

 

EN chyba ma obsługę czegoś takiego ale nie korzystam z tego ;)

 

Lub to wszystko powinno być w Sello i wtedy pracownik nie będzie znał hasła do Allegro.

Kontrola ilości w Sello to już pierwszy krok w tym kierunku. Jeszcze tylko zmiany opisów, cen, zwroty prowizji, możliwość sprawdzenia karty płatności (statusu), itd. ;)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...