Skocz do zawartości

SELLO NIE POBIERA WSZYSTKICH DANYCH

Polecane posty

od początku roku są z tym problemy.

wersja 1.72

 

gubi pojedyncze transakcje, po kilka dziennie...

 

z 1 konta Allegrowego -> praktycznie ZAWSZE pobiera tylko część;

 

codziennie pracownicy wprowadzając po kilka transakcji ręcznie, które nie weszły do SELLO.

 

Nie da się poprostu, nie działa..

Nie od dziś, od początku roku są problemy;

 

Ktoś też tak miał że gubiło i coś zrobił/poustawiał/pozmieniał .. że teraz niby 100% transakcji pobiera prawidłowo ?

Link to postu

Witam.

Ustawione mamy tak, transakcje pobiera automatycznie co 15minut.

 

zakładka -> TRANSAKCJE

Pobieraj transakcje - co 15min

Pobieraj pełne dane - co 9 pobrań

 

Automatycznie aktualizuj dane w transakcji po pobraniu formularza - TAK

Aktualizuj dane w transakcji gdy dane nie są jednoznaczne - TAK

 

 

tam za bardzo nie ma już co więcej ustawić ;>>

po prostu nie pobiera wszystkiego.

Link to postu

Spróbuj wybrać w parametrach przycisku "Wyślij/Odbierz" opcję "Pobierz pełne dane" na karcie "Podstawowe" oraz "Transakcje".

 

na pełnym ręcznie też nie zaciągło...

najdziwniejsza sprawa, że 75%+ niepobranych dotyczy jednego konta (a na nim zaledwie kilka transakcji dziennie)...

niektóre konta z transakcjami 50+ pobierze w pełni, to jedno stwarza problemy cały czas największe:)

Link to postu

Proszę napisać na sello@insert.com.pl po instrukcję logowania komunikacji z Allegro (podając również link do tego wątku). Po włączeniu logowania proszę pobrać tylko transakcje (pełne dane) i odesłać log wraz z kilkoma numerami aukcji/loginami kupujących których brakuje. Po przeanalizowaniu logu będziemy mogli powiedzieć coś więcej.

Link to postu

To jest prawda że nie pobiera wszystkich transakcji. U mnie jest ustawione pobieraj co 60min i pełne co 6 pobranie.

 

Do tego mega wolno. Dzisiaj od 9.00 sello się włączyło jest 11.13 i jeszcze nic nie pobrało. Cały czas aktualizacja danych klientów.

 

 

Jak to jest  że konkurencja pobiera dane w kilka chwil ?

Link to postu

Obserwujemy ostatnio spowolnienie działania webapi, co przekłada się między innymi na problemy opisane w tym wątku: https://forum.sello.pl/index.php?topic=7882

 

Poza tym, Sello pobiera inny zakres danych i w inny sposób. Nie wiem czy programy konkurencyjne np aktualizują dane aukcji przy pobieraniu transakcji - Sello to robi aby dane we wszystkich zakładkach były aktualne. Porównując zatem czas pobierania trzeba wziąć pod uwagę jaki zakres danych jest synchronizowany.

 

Link to postu

To jest prawda że nie pobiera wszystkich transakcji. U mnie jest ustawione pobieraj co 60min i pełne co 6 pobranie.

 

Do tego mega wolno. Dzisiaj od 9.00 sello się włączyło jest 11.13 i jeszcze nic nie pobrało. Cały czas aktualizacja danych klientów.

A mi się nasunęła jeszcze jedna myśl - czy w ogóle pobierasz pełne dane?

 

Nie wiem jak w tym przypadku działa Sello bo jeśli pobierasz dane na podstawie dziennika co 60 min i co jeśli odbieranie tych danych jest spowolnione i trwa dłużej niż 60 minut? Kiedy uruchomi się drugie pobieranie danych na podstawie dziennika i czy w ogóle Sello odliczy te 6 pobrań i co szóste pobranie to będzie faktycznie pobranie pełnych danych?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...