Skocz do zawartości

Sprawozdanie finansowe - brak analityki

Polecane posty

Od 2016 roku w rachunku zysków i strat (wariant porównawczy) poprawiono między innymi pozycję B VI - ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: emerytalne. Chodzi właśnie o dodatkowe osobne wykazanie składek emerytalnych co jest nowością. Dopiero na koniec roku zorientowałem się, że nie założyłem odpowiedniej analityki i teraz w rachunku zysków i strat mam tu 0. Mam oczywiście łączną kwotę ubezpieczeń pochodzącą z salda jednego konta - 445 (ubezpieczenia społeczne i inne narzuty) niestety analityki do tego konta już nie założę bo na koncie są zapisy. Do rachunku zysków i strat bezpośrednio nie da się nic wpisać, przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo. Chciałem założyć techniczne konto pozabilansowe i podpiąć je do tej pozycji rachunku zysków i strat ale kont pozabilansowych nie da się tak podpiąć. Ma ktoś może jakieś proste rozwiązanie ?       

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
5 godzin temu, Małgorzata Machalica napisał:

Proszę o informacje czy można w trakcie roku zmienić sprawozdawczość podmiotu  - zmienić mu bilans i rachunek zysków i strat z mikroprzedsiębiorcy (uproszczony) na zwykły bądź dodanie w sprawozdaniach sprawozdań pełnych (potrzeba wysyłania pełnych sprawozdań do banku).

Wariant sprawozdań można zmienić w dowolnym momencie - pamiętane są również definicje umiejscowień kont w sprawozdaniach mimo przełączenia na inny wariant.

Link to postu
15 godzin temu, Małgorzata Machalica napisał:

Bardzo dziękuję, proszę jeszcze o informację jak zrobić bilans w trakcie roku - bo niestety w bilansie nie uwzględnia się wynik i w związku z tym nie bilansują się strony. Chodzi mi o to czy w parametrach sprawozdania można to jakoś łatwo ustawić (nie przepisując wszystkich kont z wyniku).

Na początek polecam topik:

RZiS - brak danych z okresu poprzedniego

Jest tam wytłumaczone pojęcie "saldo bez korespondencji z wynikiem finansowym" - posługiwanie się tą definicją kwoty pozwala wyliczyć bilans mimo dokonanych przeksięgowań na wynik finansowy.

Link to postu

Proponuję wytłumaczyć bankowcom, że sporządzenie sprawozdania finansowego to złożony proces i robi się to na dzień bilansowy, a nie wtedy kiedy oni tego zapragną. Jak nie zrozumieją, co w przypadku tej branży nie jest wykluczone, to proponuję zmienić bank. Wydaje się iż dopóki nie ustali Pani wyniku finansowego poprzez dokonanie odpowiednich przeksięgowań na konto tego wyniku to aktywa i pasywa bilansu muszą różnić się o wartość tegoż właśnie wyniku finansowego. Jeżeli jednak koniecznie chce Pani piękny wydruk to trzeba pokombinować z założeniem dodatkowych kont technicznych np. sztuczne konto rozrachunkowe, w korespondencji z którym księgować będziemy samodzielnie ustalony wynik finansowy. Nie testowałem i nie będę testował konkretnych rozwiązań bo uważam, że to banki są dla klienta a nie klient dla banków.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...