Skocz do zawartości

Istnieje już kontrahent o podanym numerze NIP.

Polecane posty

Mam taką sytuację, że ktoś kiedyś kupił przedmiot ode mnie biorąc fakturę na firmę X. Teraz zaś, zupełnie inna osoba, z innego konta allegro również kupiła towar na fakturę, na tą samą firmę X. Sello uparcie wyrzuca błąd, że nie może utworzyć dokumentu początkowego, bo "Istnieje już kontrahent o podanym numerze NIP."

 

Grzebałem w ustawieniach, szukając jakiejś weryfikacji numeru NIP lub czegoś podobnie brzmiącego, ale zupełnie nic takiego nie widzę :-[ Póki co po prostu usunąłem temu "staremu" kontrahentowi NIP, ale to trochę, hmm, nieeleganckie ;D

 

 

I przy okazji pozwolę sobie o jeszcze jedną rzecz podpytać - czy w jakikolwiek sposób da się ustawić regułę wiadomości, która po prostu wszystkie przychodzące wiadomości będzie forwardować?

Na potrzeby powiadomień z sello zrobiłem sobie osobnego maila powiadomienia@domena, z którego są wysyłane wszelkie informacje o wysyłce, a mail allegrowy gdzie przychodzą wszystkie pytania zostaje w outlooku, (bo tam jest IMAP a w sello nie ma :D). Czasem się jednak zdarza, że na maila o wysłanej przesyłce ktoś odpowiada ("hurr durr gdzie moja paczka, co prawda mam numer do śledzenia i link do trackingu ale co z tego, dopytam i tak, niech mi pan przekopiuje status do maila!") i wygodnie by było, gdyby się to samo forwardowało na "głównego" maila.

Link to postu

Mam taką sytuację, że ktoś kiedyś kupił przedmiot ode mnie biorąc fakturę na firmę X. Teraz zaś, zupełnie inna osoba, z innego konta allegro również kupiła towar na fakturę, na tą samą firmę X. Sello uparcie wyrzuca błąd, że nie może utworzyć dokumentu początkowego, bo "Istnieje już kontrahent o podanym numerze NIP."

 

Grzebałem w ustawieniach, szukając jakiejś weryfikacji numeru NIP lub czegoś podobnie brzmiącego, ale zupełnie nic takiego nie widzę :-[

 

 

Tą opcję wyłącza się w Subiekcie.

Administracja ->Parametry -> Kontrahenci ->Dodatkowe ->Kontrola NIP

 

 

Póki co po prostu usunąłem temu "staremu" kontrahentowi NIP, ale to trochę, hmm, nieeleganckie ;D

 

 

I przy okazji pozwolę sobie o jeszcze jedną rzecz podpytać - czy w jakikolwiek sposób da się ustawić regułę wiadomości, która po prostu wszystkie przychodzące wiadomości będzie forwardować?

 

 

 

Sello nie oferuje takiej funkcjonalności

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...