Skocz do zawartości

Sello 1.18.1 problem z wyświetlaniem wiadomości od allegro

Polecane posty

Od chwili zainstalowania wersji 1.18.1 pojawił się u mnie problem z poprawnym wyświetlaniem emaili od allegro oraz klientów korzystających z opcji zadaj pytanie sprzedającemu. Wszystkie inne wiadomości wyświetlają się bez problemu. Przykład (urywek wiadomości):

 

Received: by allegro.pl (Postfix, from userid 33) id 975D1381232;
Thu, 21 May 2015 19:47:09 +0200 (CEST)
To: allegro@ledtronic.pl
Subject: =?windows-1250?Q?PayU_-_Kupuj=B9cy_xxx=5Fb52_wybra=B3?=
=?windows-1250?Q?_spos=F3b_zap=B3aty_i_dostawy_w_ofercie?=
=?windows-1250?Q?_(5174991829)_?=
Mime-Version: 1.0
From: Allegro <powiadomienia@allegro.pl>
Reply-To: xxx@wp.pl
Message-Id: <20150521174709.975D1381232@allegro.pl>
Date: Thu, 21 May 2015 19:47:09 +0200 (CEST)

 

cała wiadomość jest w formie kodu, na telefonie wyświetla się poprawnie, a w sello właśnie jak wyżej. Czy ktoś miał taki problem i wie jak go naprawić?

 

Do allegro również napisałem w tej sprawie, ale odpowiedź najwcześniej będzie jutro.

Link to postu

Każda wiadomość od klienta jeśli pisał przez "zadaj pytanie sprzedającemu" oraz wszystkie wiadomości od allegro. Stare wiadomości wyświetlają się poprawnie. Poprzednio miałem zainstalowaną 1.18. Pisałem również w tej sprawie do allegro, nie dostałem sensownej odpowiedzi, ale wszystkie wiadomości z dzisiejszego dnia wyświetlają się poprawnie również w sello, więc problem był najprawdopodobniej po ich stronie. Gdyby były jeszcze jakieś problemy będę informował, a na razie dziękuję za zainteresowanie.

Link to postu

U mnie nie zauważyłem takiego zachowania, więc to raczej nie była generalna wada po stronie Allegro.

Być może problem ten był ograniczony do niektórych użytkowników.

 

A być może problem leżał po stronie Waszego serwera emailowego, np. program antywirusowy mógł psuć wiadomości, co zostało wykryte, naprawione i stąd problem przestał występować.

 

To moje przypuszczenia.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

W przeszłości już zdarzało się, że ni z tego ni z owego wiadomości od Allegro zawierały dosyć dziwne kodowanie, które było błędnie przetwarzane przez bibliotekę mailową w Sello. Musieliśmy z tego powodu przerabiać nieco sposób pobierania i przetwarzania wiadomości.

Link to postu
  • 7 lat później...

Hej. podpinam się.  Dzisiaj spotkał mnie taki sam problem. Sello odbiera i wyświetla wiadomości ze świata ale od Allegro po otwarciu nic nie widać. Jest biała strona.  Co ciekawe część pobranych wiadomości z dzisiaj 25-04-2023 i wcześniejsze są  wyświetlane poprawnie. Żeby zobaczyć niewidzialną wiadomość trzeba kliknąć prześlij dalej lub odpowiedz.  Co nie jest normalne!  Ratunku pomocy ....

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...