Skocz do zawartości

Ebay - sugestie i błędy - wątek zbiorczy

Polecane posty

  • 2 tygodnie później...

Wierz mi, chcielibyśmy, ale zawsze coś wyjdzie to tu, to tam i jednak wtedy górę biorą funkcje związane z Allegro, bo na to czekają praktycznie wszyscy użytkownicy.

Oczywiście Allegro jest ważniejsze, zresztą również dla mnie.  Jednak czym innym jest brak nowej funkcjonalności a czym innym sytuacja gdy Sello (a przynajmniej kluczowa funkcjonalność, wystawianie aukcji) przestanie działać - co, jak rozumiem, nastąpi po wprowadzeniu obowiązkowych parametrów na polskim eBayu.  W związku z tym mam pytanie, czy przewidujecie jakąś rekompensatę za niewykorzystany abonament w sytuacji, gdy Sello okaże się w tej sytuacji nieużyteczne?

Link to postu

Trudne tematy poruszacie, na które w tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć w żaden sposób. Są do podjęcia pewne decyzje, od których będzie zależeć miedzy innymi przyszłość obsługi eBaya. Rozumiem, że z Waszej perspektywy może się wydawać sprawa prosta, ale niestety sprawa jest mocno skomplikowana i ma przynajmniej 3 duże niewiadome.

Link to postu

Bartku - z wypowiedzi (nie wiem czy nie Twoich) może 2-3 miesiące wstecz wynikało, że jest szansa na znaczną poprawę obsługi ebay'a w najbliższych wersjach (czy też uruchomienie podstawowej funkcjonalności), co jeśli na tej podstawie ktoś poświęcił czas aby uruchomić handel na ebay a teraz dowiaduje się, że jednak nic z tego..?

Link to postu

Ja też myślałem o Ebay'u ale nawet nie próbowałem bo już od dawna widziałem, że wszystko komplikuje się coraz bardziej. Nadążenie za Allegro stanowi nie lada wyzwanie, a gdzie tam Ebay :(

 

 

Bartek - a może obsługę Ebaya zlecić komuś (np. innym działom Insertu, stażystom, studentom) i może byście spróbowali z tymi mikro płatnościami tutaj. Czyli obecnie brak obsługi Ebaya to zwrot kasy (rekompensaty) tym kilku użytkownikom, którzy z niego korzystają albo dać możliwość wykupienia dodatkowego abonamentu (pewnie droższego) ale za to z PEŁNĄ obsługą każdego Ebaya. Na pewno każdy by tak wolał niż obecne działa... ale jednak nie działa :( A dla zagranicznych wersji Ebaya to możecie wprowadzić nawet dodatkową angielskojęzyczną wersję Sello i je eksportować na cały świat, a tam użytkownicy będą Wam płacić w EUR lub $ ;) Baza Sello i edytor wydruków już jest po angielsku ;)

 

Ważne tylko żeby zaciągnąć kogoś innego do aktualizacji np. tego Ebaya, a nie ST bo Wy i tak macie opóźnienia z Allegro. Może jednak jakieś osoby w Insercie lub nawet całe działy - nudzą się lub robią mało ważne rzeczy i chętnie by pomogli lub dorobili sobie po godzinach z Sello?

 

Innymi słowy - jeśli nie da się zmienić tego: złota kura, doinwestowanie, niedowartościowanie przez kierownictwo, i inne wspaniałe hasła ;) to iść w outsourcing. Ktoś zrobi pod Wasze założenia i będzie zrobione. Zapłaci się mu raz, a potem Wy (ST) już sobie będziecie pilnować aktualizacji tego na bieżąco i brać za to dodatkowy mikro-abonament żeby inwestycja zwróciła się i zaczęła zarabiać na siebie. Jakieś decyzje i tak musicie podjąć w najbliższej przyszłości... Ja tylko podpowiadam możliwe rozwiązania ;)

 

Link to postu
Bartku - z wypowiedzi (nie wiem czy nie Twoich) może 2-3 miesiące wstecz wynikało, że jest szansa na znaczną poprawę obsługi ebay'a w najbliższych wersjach

Zgadza się. Plan taki był, ale podczas realizacji pojawiło się kilka nowych okoliczności, o których wtedy nie wiedzieliśmy.

 

a teraz dowiaduje się, że jednak nic z tego..?

Nie napisałem, że nic z tego nie będzie - tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że plan aby po 1.20 wypuścić wersję eBayową się nie powiódł.

 

Ważne tylko żeby zaciągnąć kogoś innego do aktualizacji np. tego Ebaya

Nikogo innego raczej nie będzie. Na rynku programistów C++ jest deficyt, firma ma też swoje priorytety, do których pamiętajmy, Sello nie należy. Może gdyby było 10x więcej użytkowników to sytuacja wyglądała by inaczej. Nie piszcie też, że gdyby eBay... nie, takie rzeczy są już przerobione nieraz. Zainwestowanie dużych nakładów w eBay (lub cokolwiek innego) nie wpłynie na liczbę użytkowników w takim stopni aby to było opłacalne. O zwrocie inwestycji zapewne nie ma nawet co myśleć. Druga sprawa, tu nawet nie chodzi o ręce do pracy, są też inne przeciwności.

Outsourcing niestety nie zadziała, bo moduły synchronizacji nie są na tyle oddzielone od reszty programu aby można je było tworzyć niezależnie. Poza tym weź pod uwagę, że koszt takich modułów to są dziesiątki tysięcy złotych - z abonamentów za Sello na to nie uzbierasz ;).

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Moi drodzy kończy się mój kolejny roczny abonament Sello na Ebay... i nie ukrywam, że chciałbym się dowiedzieć czy coś w tej sprawie zamierzacie zrobić !!! Jeśli kolejny raz mam wykupić coś czego nie używam... a nie używam ponieważ nie działa... to chyba nie ma sensu, prawda? PROSZĘ O PODANIE JAKIEGOŚ ZOBOWIĄZUJĄCEGO DLA WAS TERMINU URUCHOMIENIA SEELO DLA EBAY (SHOP)...

Link to postu

Moi drodzy kończy się mój kolejny roczny abonament Sello na Ebay... i nie ukrywam, że chciałbym się dowiedzieć czy coś w tej sprawie zamierzacie zrobić !!! Jeśli kolejny raz mam wykupić coś czego nie używam... a nie używam ponieważ nie działa... to chyba nie ma sensu, prawda? PROSZĘ O PODANIE JAKIEGOŚ ZOBOWIĄZUJĄCEGO DLA WAS TERMINU URUCHOMIENIA SEELO DLA EBAY (SHOP)...

Raczej z Ebaya nic nie będzie. Zanosi się na to już od dłuższego czasu, a ciągłe poważne zmiany na Allegro nie ułatwiają ST życia :(

 

Raptem 3 tygodnie temu sytuacja z nowymi zasadami odnośnie miniaturek Allegro dawała jakąś nadzieję na Ebay Reaktywacja, to jednak po wstępnym zamieszaniu i oburzeniu, teraz wszyscy szykują się do dostosowania do tych nowych zasad Allegro, co wymusza na Sello Team kolejne zmiany względem właśnie Allegro. I jest ich trochę potrzebne, a czas biegnie nieubłaganie i deadline jest przez Allegro wyznaczony. Insert nie może sobie pozwolić na jakąkolwiek obsuwę tutaj bo 1 lutego 2017r wszystko ma już być po nowemu.

 

Dodatkowo z tego co Bartek już od dłuższego czasu pisał zrozumiałem, że chyba sami nie wiedzą co z tym jajkiem zrobić. Dlatego sam nie zdecydowałem się na Ebaya. Ale zaraz ma być nowa wersja Sello więc może coś się przy tej okazji wyjaśni i Bartek podrzuci jakieś nowe informacje...

Link to postu

No niestety jest mniej więcej tak jak piszesz. Z różnych względów nie zapowiada się, aby eBay w bliskiej przyszłości (powiedzmy 2 najbliższych wersji) doczekał się mocniejszego rozwoju, chociaż drobne poprawki, czy funkcje typu zmiany na aukcjach trwających są dodawanie do eBaya i również w 1.21 będą.

Myśleliśmy również nad możliwością obejścia problemów z eBayem w sposób bardziej uniwersalny i mniej "ładny" - pozwoliłby on np wysyłać na aukcje własne pola, nawet takie, których Sello w danej chwili nie obsługuje. Ale również i taki mechanizm nie pojawi się w najbliższej wersji niestety.

Link to postu

Generalnie obsługa ebaya jest mi potrzebna do odbierania i obsługi transakcji (ebay brytyjski i niemiecki), obsługa samych aukcji (wystawianie, etc. - aczkolwiek czy będzie możliwe wtedy powiązanie aukcji z towarami?) nie jest konieczna - czy chociaż to w miarę bezproblemowo działa?

Nie chciałbym kupować abonamentu, ustawiać a potem się denerwować, że strata czasu i pieniędzy...

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...