Skocz do zawartości

Sello nie pobiera wiadomości automatycznych

Polecane posty

Witam,

Od wczoraj Sello nie pobiera nam wiadomości automatycznych - tzn. tych informujących o wpłacie i wypełnionym formularzu przez klienta. Wiadomości bezpośrednio napisane na skrzynkę lub napisane poprzez "zadaj pytanie do sprzedającego" wchodzą bez problemu.

 

Wymuszałam synchronizację parametrów z serwisu, wyłączyłam program antywirusowy itp. i problem pozostaje. Bezpośrednio na serwer (oraz Outlock czy Gmail) wiadomości przychodzą. Transakcje pobierają się bez problemu.

 

W czym może być problem?

Link to postu

Po pierwsze restart kompów z Sello.

 

Czy nie masz czasem w module wiadomości ustawionych jakiś filtrów przez co nie widzisz pozostałych wiadomości? - Kliknij strzałkę z przodu filtrów i przywróć domyślne. Bo to jedyne sensowne wytłumaczenie dlaczego tylko część wiadomości nie jest widoczna. Ewentualnie kontekst konta - w prawym górnym rogu Sello.

 

Pozostałe luźne pomysły do sprawdzenia to:

Czy było coś zmieniane w regułach wiadomości?

Czy dotyczy to tylko wiadomości o wpłacie i fodzie?

Czy da się normalnie wysłać wiadomość z Sello?

Czy było coś zmieniane w ustawieniach kont pocztowych? - W parametrach konta kliknij sprawdź dla poczty przychodzącej i wychodzącej.

Czy synchronizacja automatyczna dla wiadomości jest włączona?

Jak nie pomoże to sprawdź wielkość swojej bazy.

Link to postu

Wszystkie komputery z Sello były restartowane, nie pomogło. Filtry domyślne przywrócone.

- w regułach wiadomości nic nie było zmieniane

- dotyczy to tylko wiadomości o nowej transakcji i wpłacie

- podczas wysyłania wiadomości z sello wyskakuje czasami "błąd składniowy w poleceniu", po wyłączeniu i włączeniu jest ok

- ALE zauważyłam, że wiadomości automatycznie także nie dochodzą do klientów ... (mamy ustawione automatyczne wiadomości po wpłynięciu transakcji i te informujące o wysyłce)

- sprawdziłam ustawiania poczty i tu niespodzianka - przy przychodzącej wyskoczyły za pierwszym i drugim i trzecim razem błędy -ZAŁĄCZNIK, za czwartym razem Ok

- przy poczcie wychodzącej wyskoczyło ok

- jest włączona synchronizacja automatyczna tylko na jednym koncie

- wielkość bazy ok

pop3_2.jpg.6d2468d1e7b5d7ab053e237e0132d400.jpg

pop3_1.thumb.jpg.185fb56a360bf6130882dc781eeb50d5.jpg

pop3_3.jpg.5df7ea2b4871dc913d1707d2ba6bddd8.jpg

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...