Skocz do zawartości

Dariusz Nowak

InsERT
  • Liczba zawartości

    1 780
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    5

Zawartość dodana przez Dariusz Nowak

  1. Tak, można to zrobić z pomocą Automatyzacji. Poniżej przykład działającego w ten sposób automatu:
  2. Proszę sprawdzić poprawność schematów dekretacji w module Dekretacja dokumentów, na zakładce Schematy dekretacji, przez górne menu Operacje -> Weryfikuj poprawność schematów. Warto też spróbować usunąć wiersz z kolumną 13 i dodać go ponownie.
  3. Problem zdiagnozowany: dzieje się tak z takiego powodu, że te starsze ZK są zrealizowane (do dokumentów z odłożonym skutkiem) i kompletacja pomija pozycje zrealizowane. Nie jest to problem związany z automatyzacją, tylko samym mechanizmem kompletacji. Zapisujemy to do poprawy, najprawdopodobniej w formie parametru, który będzie mówił, czy w kompletacji uwzględniać pozycje zrealizowane, ale bez skutku, czy też nie, ponieważ jest to pierwsze tego typu zgłoszenie. Wstępnie planujemy to na wersję jesienną, ale nie możemy obiecać realizacji z powodu innych prowadzonych prac.
  4. Dziękuję za doprecyzowanie. Zgadza się, w takim przypadku należy złożyć dwie deklaracje CIT, potrzebny do tego jest również załącznik CIT/WW, którego nie obsługuje nasz program. Sugestię zapisujemy umożliwienia składania dwóch deklaracji CIT w jednym okresie do wdrożenia w przyszłości, jednak nie jestem w stanie określić terminu realizacji.
  5. W takim razie proszę o przesłanie do nas bazy danych do sprawdzenia zgodnie z tematem e-Pomocy technicznej: W jaki sposób wysłać bazę danych do firmy InsERT?
  6. W tego typu zagadnieniach zachęcam do kontaktu z lokalnym serwisantem.
  7. Na początek proszę upewnić się, że dla danego pracownika nie została omyłkowo dodana umowa o pracę, poprzez wybranie go w kontekście, przejście do modułu Umowy o pracę i ustawienie wszystkich filtrów na Dowolne/Wszystkie.
  8. Proszę kliknąć prawym przyciskiem myszy na jednej z zakładek Raport, i zaznaczyć Code.
  9. Proszę o informacje, czy za każdym razem tak się dzieje? Jeśli tak, to proszę szczegółowo opisać, w jaki sposób tworzy Pan schemat oraz co konkretnie w nim zmienia (w przypadku np. powielenia istniejącego).
  10. Nie planujemy wprowadzać tego typu rozwiązań. Wg naszej wiedzy jeden podatnik nie może korzystać w jednym okresie jednocześnie z dwóch form opodatkowania. Proszę o szczegółowe opisanie Pani sytuacji, może chodzi tu o to, że w trakcie roku przechodzi Pani na CIT estoński, albo z niego rezygnuje lub traci prawo i powraca do CIT „klasycznego”. W takim przypadku nie składa się deklaracji CIT-8 i CIT-8E za ten sam okres, tylko trzeba zamknąć jeden okres, sporządzić za niego deklarację i otworzyć nowy i na nowym będzie składana druga deklaracja.
  11. Dziękujemy za zgłoszenie, błąd został poprawiony. Proszę o aktualizację programu. Do tego czasu można korzystać z opcji Popraw.
  12. Z naszej analizy wynika, że albo uruchamia Pan nie z tego miejsca, co trzeba, albo po aktualizacji programu nie podniósł Pan bazy danych do wersji 50. Proszę przesłać zrzut ekranu menu w prawym, górnym rogu, na zakładce Ustawienia.
  13. Aktualnie nie ma takiej możliwości, temat zapisujemy do realizacji w przyszłości.
  14. Proszę zweryfikować, czy na tych podmiotach, na których operacja zbiorcza się nie udała, ma Pani aktywną blokadę okresu.
  15. Dziękuję za informację, problem udało nam się namierzyć, zostanie rozwiązany w jednej z przyszłych wersji.
  16. Chciałbym sprostować swoją poprzednią wypowiedź, konserwacja bazy danych w tym przypadku nie pomoże. Nazwa centrali nie wyświetla się w filtrach, ponieważ centrala jest zawsze jedna, zawsze tworzona wraz z kartoteką firmy przy przechodzeniu kreatora wdrożeniowego i ma tylko symbol, z założenia centrala ma nazwę taką jak firma. Oddział natomiast ma symbol oraz nazwę, ponieważ jest to oddział inny niż centrala, więc zapewne powinien mieć inną nazwę.
  17. Na początek proszę przeprowadzić konserwacje bazy danych zgodnie z tematem e-Pomocy technicznej: Czym jest i gdzie się wykonuje konserwację bazy danych w programach InsERT nexo?
  18. Proszę o informacje, jaki okres zawieszenia działalności mają te podmioty, które pojawiają się na liście?
  19. Nie ma takiej możliwości. Z programu Subiekt nexo można eksportować dokumenty do biura poprzez plik EDI++ lub XML. Subiekt nexo – Jak wygenerować plik EPP (EDI++) z danymi dla biura rachunkowego? Jak wygenerować plik XML z danymi dla biura rachunkowego w Subiekt nexo?
  20. W międzyczasie udało nam się namierzyć problem, który u Pani występuje. Dzieje się tak, kiedy zostanie wybrana opcja Drukuj bez pokazywania parametrów. Odpowiednia poprawka pojawi się w jednej z kolejnych wersji.
  21. Proszę zapoznać się z tematem e-Pomocy technicznej InsERT nexo – Czym jest Jednorazowa amortyzacja środka trwałego, jakie są limity, kiedy można stosować i jak je zaewidencjonować?
  22. Proszę zerknąć na opcję Popraw wzorzec, na zakładkę Code.
  23. Na jakiej wersji programu wykonuje Pani operacje? Ponadto proszę o przesłanie zrzutów ekranu kroków, które Pani wykonuje.
  24. Proszę sprawdzić, jaki Profil ma Pani włączony. Jeśli jest inny, niż Profil pełny, proszę kliknąć Konfiguruj profil i wczytać ustawienia pełne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...