Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Krystian Koryciak

Użytkownik
 • Ilość treści

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Wszystko napisane przez Krystian Koryciak

 1. W sello jest włączone automatyczne grupowanie transakcji. poniżej zrzuty
 2. Nakładka ingeruje , gdy jest różnica kwot między zawartością a wpłaconą kwotą. Jeśli Sello zdąży dołożyć swoje produkty (co się zdarza bo nakładka pracuje raz na godzinę ) - to już nie ingerujemy w transakcję .
 3. Dzień dobry U jednego z naszych klientów po aktualizacji sello zaczęły dziać się dziwne rzeczy.Klient używa usług dodatkowych (montaż szkieł na sprzedawane telefony). Usługę montażu ogarniała (i ogarnia ) mu nasza nakładka. Sello zaś zaczęło dodawać swoją usługę, ale nie jako towar jednorazowy (jak znajdujemy w dokumentacji ) , lecz jako drugi produkt z tej aukcji, ale w cenie usługi. Np. Klient sprzedaje telefon za 1500zł + usługa za 19zł . W sello wpada telefon za 1500 i.. ten sam telefon za 19zł (!). Tym samym niewiele zabrakło by klienci dostawali całkiem fajne 'gratisy' do transakcji. Spowodowało to niemałe zamieszanie w firmie, pojawia się pytanie czy można obsługę usług przez Sello wyłączyć ?
 4. Wychodzi na to , że my nadajemy numer listu do sello. I sello próbuje go tak jakby zaktualizować i dostajemy w końcu info , że przekroczyliśmy liczbę modyfikacji. Numer w allegro już dawno jest i wszystko jest w porządku tylko w sello nie zmienia się status tej przesyłki i ciągle próbuje ją nadać. po kilku dniach to się robi raport na 800 numerów "niewysłanych". co można z tym zrobić jakie jeszcze testy wykonać żeby nakierować na rozwiązanie ?
 5. Od przedostatniej zmiany daty sello miało różnicę daty między allegro o godzinę. Teraz po kolejnej zmianie czasu już ma rozbieżność o 2 godziny i to już jest nie do zaakceptowania. Transakcja np. opłacona po stronie allegro o godzinie 01:00 wpada do sello z data dnia poprzedniego o 23:00. Proszę o podpowiedź jak możemy sobie z tym poradzić? Skąd sello bierze datę z każdej funkcji data wychodzi poprawna . Czy to data systemowa, czy serwera, nawet z biosu. Na poniższym zrzucie taki przykład. Transakcja po stronie allegro o 11:12 W sello o 9:12
 6. ok może to jakiś problem poaktualizacyjny. Oznaczyłem te paczki na razie jako wysłane . Zobaczymy jutro po całym dniu wysyłki jaki będzie efekt.
 7. Po aktualizacji do wersji 1.34 Sello jest problem z odczytaniem danych z allego. Przy wysyłaniu numerów dostajemy różne błędy. Numer jest już w allegro a sello nie potrafi zmienić statusu dla paczki. Te błędy występują u wszystkich klientów. Co możemy z tym zrobić ?
 8. ok dziękuję za szybką odpowiedź, no nic czekamy z niecierpliwością na aktualizację.
 9. Witam Dzisiaj natknąłem się w kilku firmach na taki problem czy będzie on naprawiony przy jutrzejszej aktualizacji ? Nie można ani sprawdzić konta ani autoryzować. tzn Autoryzacja przechodzi ok ale już zapisać nie można.
 10. Wg informacji klienta Grupowali wg klienta (i to chyba jest odpowiedz na moje pytanie )
 11. Witam serdecznie Mamy problem z ustawieniem statusu zamówienia. Kilka przykładów od klienta. Są 2 transakcje które zostały opłacone jedną płatnością. Transakcje zostały zgrupowane i Grupa otrzymała status '0' Co może być problemem ? Dodam jeszcze , że klient pracuje na rezerwacji towarów czyli dla danych transakcji zostały utworzone ZK. Świeża transakcja z 8.02 , klient pracuje na nowym sello już od tygodnia. Jak widać na zrzucie pojedyncze transakcje mają status 5 (chyba oznacza to transakcje do zgrupowania - w dokumentacji nie ma info o tym) (0 - kupujący dokonał zakupu 1 - kupujący wypełnił formularz 2 - transakcja gotowa do dalszego przetwarzania) a grupa dostała 0.
 12. Aktualnie może tak być , żeby mieć jakąkolwiek informację o usłudze dodatkowej.
 13. Witam Kolejna rzecz zauważona w nowym sello. Chodzi o odświeżanie numeru dokumentów końcowych. Jak mamy zaznaczoną inna zakładkę np paczki , szczegóły transakcji jest wszystko ok. Przy dokumentach jest taki problem jak widać. Numer zmienia się losowo raz na jakiś czas.
 14. Jednak rozwiązanie z mapowaniem na wszystko co jest w subiekcie było by najrozsądniejsze.
 15. Witam Jak możemy poradzić sobie z problemem usług dodatkowych ? np. montażu . Sello jedyne co widzi to różnicę wpłaty i wtedy może to komuś dać do myślenia , że może akurat jest jakaś dodatkowa usługa. W przypadku pobrania transakcja wygląda tak jak na zrzutach.
 16. Witam Dążąc do automatyzowania każdego aspektu handlu internetowego mamy do zaoferowania oprogramowanie do automatyzacji zamówień od dostawców. Jeżeli używamy Sello/Subiekta GT oraz nasz dostawca także używa Subiekta GT, możemy wdrożyć oprogramowanie, które: - odzwierciedli nam w naszym Subiekcie ofertę dostawcy -> w każdej chwili mamy pod ręką aktualny stan i cenę u dostawcy co w połączeniu z Sello bądź innym naszym oprogramowaniem pozwala na wystawienie aktualnej oferty naszego dostawcy na Allegro przy posiadaniu minimalnego stanu towaru na miejscu. Aukcje będą pilnowane i ewentualnie wstrzymywane jeśli u nas i u dostawcy towaru zabraknie. Jeżeli na to zezwolimy - w naszym Subiekcie powielą się nowo dodawane kartoteki produktów u dostawcy. - Program o zaplanowanym czasie przeanalizuje sprzedaż w Sello i wygeneruje u nas zamówienie do dostawcy (ZD), po stronie hurtownika wygeneruje ZK. - Kiedy dostawca zrealizuje zamówienie możemy opcjonalnie od razu przyjąć towar w naszym systemie jako PZ (z ilościami potwierdzonymi przez dostawcę) - Możliwe jest estymowanie minimalnych stanów magazynowych i zamawianie towaru na X dni handlu. Program uczy się bieżącego zapotrzebowania na towar. Generalnie, oprogramowanie eliminuje udział człowieka w analizie i zamawianiu towaru u konkretnego dostawcy, redukując go praktycznie do zatwierdzania faktur zakupu. Zawsze zamawia tyle ile jest potrzebne, nie przegapia, nie robi nadmiernych zapasów. W przypadku posiadania przez jednego klienta wielu podmiotów (firm-córek) możliwe jest poszukiwanie towarów pomiędzy nimi i jego ściągnięcie do odpowiedniej firmy dokładnie w momencie wystawiania dokumentu końcowego (wydłużając proces o około sekundę). W przypadku zainteresowania rozwiązaniem zapraszamy na PW.
 17. Witam po aktualizacji wersji z 1.30.3 do wersji 1.30.5 pojawił się nowy problem. W wersji 30.3 jeśli zgrupowaliśmy transakcję, w której było więcej produktów - > każdy (cząstkowy) w nowo powstałej grupie dostawał cenę całej transakcji. Miało to zostać poprawione w nowej wersji 1.30.5 niestety teraz objaw jest inny. Obecnie w 1.30.5 zgrupowanie transakcji w której jest kilka przedmiotów powoduje, że pierwszy dostaje kwotę całej transakcji, drugi i kolejny = 0 w ogóle nie są brane pod uwagę kwoty, jakie te towary mają w transakcji przed zgrupowaniem.
 18. Witam , mamy następujący problem po aktualizacji Sello do wersji 1.30.3 Proszę wyjaśnienie , ewentualnie wskazać sposób rozwiązania takich sytuacji. cyt. "Dodaliśmy funkcję przenoszenia wartości towarów z formularzy do transakcji – w związku z czym, jeśli w transakcji domyślne koszty towarów różnią się od tych zwróconych w formularzu Allegro, zostaną one skopiowane automatycznie a cały formularz będzie oznaczony jako zgodny." Czy zdanie powyżej jest odpowiedzią na sytuację poniżej ? Czy jeśli transakcja wpadnie do Sello , a my dokonamy następujących modyfikacji. W moim przykładzie występuje taka sytuacja. Mamy 2 produkty w transakcji. każdy po 20 zł czyli razem 40. Zmieniam cenę na jednym przykładowo na 15 zł i dodaje trzeci za 5. Kwotowo wszystko powinno być ok. Ale po (prawdopodobnie pobieraniu transakcji dzieje się jakaś zmiana cen) i cała transakcja dostaje kwotę 60 zł, a każdy produkt po 20zł. Proszę o informacje czy jest może jakaś opcja , żeby zaznaczyć taką transakcję która została przez nas zmodyfikowana , żeby Sello już jej nie ruszyło ? W historii transakcji zostaje mi tylko wpis typu:
×