Skocz do zawartości

Dariusz Szałucki

InsERT
 • Liczba zawartości

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Dariusz Szałucki

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Agregujemy płatności ZUS na pulpicie jeżeli zachodzą następujące warunki: jest tylko jeden wspólnik (właściciel), składki ZUS za właściciela i za pracowników wypadają w tym samym dniu oraz numer rachunku bankowego do przelewów jest ten sam. Szczegóły takiej płatności wyglądają wtedy w ten sposób:
 2. W programach nexo w laboratorium znajduje się opcja automatycznej dekretacji dokumentów. Szczegóły znajdują się w poniższym artykule: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/7912,rachmistrz-i-rewizor-nexo-–-jak-wlaczyc-automatyczna-dekretacje-dokumentow-ktore-zostaly-przeslane-z-poziomu-portalu-biura.html
 3. Jeżeli dobrze rozumiem to korzysta Pani z Portalu Biura w GT. Na tę chwilę w tym programie automatyczne rozpoznawanie kwot z faktur działa tylko do ewidencji VAT. Mamy zaplanowane na przyszłe wersje wprowadzenie wykorzystania schematów importu, co pozwoli na wprowadzanie dokumentów bezpośrednio do ksiąg.
 4. Dzień dobry, proszę sprawdzić czy nie jest Pani w trybie podglądu biura - sygnalizuje to pomarańczowy pasek na samej górze: Oznacza to, że jest Pani zalogowana jako biuro, nie jako klient, a w tym trybie wysyłka dokumentów jest zablokowana. Należy się wtedy zalogować na odpowiednie Konto Insert. Jeżeli to nie jest ten problem to proszę o wysłanie na prywatną wiadomość zrzutów ekranów, które pokazują problem oraz NIP klienta.
 5. Dzień dobry. Biuro rachunkowe może udostępnić swojemu klientowi kafel na pulpicie pokazujący termin rozliczenia z biurem: Czy chciałby Pan widzieć jeszcze jakieś dodatkowe informacje?
 6. Dzień dobry, proszę wejść na Konto Insert, wybrać odpowiednią firmę i kliknąć w przycisk 'Zarządzaj firmą'. W zakładce 'Dane firmy' będzie pole nazwy. Czy tam też są ucięte znaki? Patrząc na zrzut ekranu nazwa nie powinna się ucinać, jest jeszcze dużo miejsca. Stąd też przypuszczenie, że już na tym etapie nazwa jest niekompletna. Jeżeli jednak tam wszystko wygląda dobrze to może Pan zmienić nazwę firmy w tym miejscu na krótszą.
 7. Dzień dobry, czy chodzi Panu o otwieranie dokumentu w nowej zakładce, czy o powiększanie dokumentu w ramach aktualnej zakładki? Jeżeli chodzi o ten pierwszy przypadek to możemy to osiągnąć klikając na nazwę dokumentu w sekcji aktywności:
 8. Dzień dobry, proszę wysłać na prywatną wiadomość NIP klienta oraz adres e-mail, na który został udostępniony Portal Biura. Przyjrzymy się temu problemowi.
 9. Dzień dobry, opisywane przez Pana symptomy wskazują najpewniej na odłączone Konto InsERT w Rachmistrzu. Proszę spróbować podłączyć je ponownie korzystając z opcji pokazanej na poniższym zrzucie:
 10. Dokumenty jak najbardziej będą dostępne na portalu po 30 dniach. Sytuacja opisana powyżej dotyczy działania dokumentów w programach księgowych. Pliki, które nie były otwierane przez ok. 30 dni zostaną usunięte z lokalnej bazy nexo, ale nadal będą one dostępne na portalu i w razie potrzeby zostaną ponownie pobrane. Jest to mechanizm zapobiegający nadmiernemu powiększaniu się bazy.
 11. Jest opcja przypięcia strony do ekranu głównego, co pozwoli na łatwiejszy dostęp do serwisu. Przykładowo, w przeglądarce Chrome opcja ta pokazuje się po naciśnięciu menu w prawym górnym rogu: Dedykowaną aplikację mamy w planach.
 12. Dzień dobry. Po wejściu do serwisu Dokumenty na smartfonie wystarczy kliknąć na ikonkę plusa, która pojawi się w prawym dolnym rogu: Z tego poziomu są dwie opcje działania. Albo możemy wybrać i wysłać wcześniej przygotowane i zapisane pliki (np. zrobione skany za pomocą aplikacji do tego przeznaczonych) albo skorzystać z funkcji aparatu i zrobić zdjęcia dokumentom które mają się znaleźć w serwisie. Oczywiście dokładne nazwy i lista opcji dostępna po naciśnięciu ikony plusa może się różnić w zależności od użytkowanego telefonu. Różne tryby doda
 13. W tej chwili nie wyświetlamy kwoty PIT-28 na Portalu Biura. Zapisuję taką sugestię.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...