Skocz do zawartości

Rafał Kiliman

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Rafał Kiliman

  1. Dzień dobry, a dlaczego dla ryczałtu podstawa składki zdrowotnej nie jest zaktualizowana do kwoty 4660,71 (dotyczy też stycznia)?
  2. Problem już nieaktualny - po ponownej czystej instalacji nie występuje.
  3. Dzień dobry, po reinstalacji systemu (Win10) Rachmistrz zapomina ustawienia użytkownika wielkości i pozycji okna programu na pulpicie. Po zmianie podmiotu wraca do "defaultowej" wielkości i pozycji na środku ekranu. Jak to mogę permanentnie ustawić?
  4. Konfiguracja/księgowość uproszczona/okres obrachunkowy
  5. Ja dopiero zacznę wyliczać podstawę do małego zusu za styczeń, a co dopiero plusa... Proszę pamiętać o zmianie daty aplikacyjnej na 2020.
  6. Jeśli to PIT4R to mikrorachunek musi być wprowadzony w ustawieniach firmy, a nie wspólnika (lub też w obu), no i data przelewu tegoroczna.
  7. Dzień dobry, wynika to z interpretacji Dyrektora KIS z dnia 26.07.2019 nr 0115-KDIT3.4011.233.2019.2.PSZ. Fragment: Z przytoczonych przepisów prawa wynika, że ustawodawca w szczególny sposób odniósł się do rozliczania wydatków związanych z używaniem prywatnego samochodu osobowego przedsiębiorcy (wspólnika spółki cywilnej) będącego składnikiem majątku prywatnego. Wydatków tych nie będzie się rozliczać w ramach „kilometrówki”. Wydatki te w wysokości 20% będą stanowiły koszt uzyskania przychodów. Zatem w przypadku wspólników spółki cywilnej wykorzystujących swoje prywatne samochody osobowe powinno znaleźć zastosowanie ograniczenie wynikające z art. 23 ust.1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podkreślić przy tym należy, że skoro wspólnik nie oddał do władania samochodu spółce i tylko on używa samochód do prowadzenia spraw spółki cywilnej, to każdy ze wspólników zalicza do kosztów uzyskania przychodów tylko wydatki związane z używaniem własnego samochodu. Nieprawidłowy jest zatem opisany we wniosku sposób rozliczenia kosztów eksploatacji samochodów, polegający na tym że - mieszcząca się w ustawowym limicie 20% - część poniesionych wydatków zaliczana jest do kosztów spółki, a następnie dzielona proporcjonalnie do udziałów poszczególnych wspólników.
  8. Witam, jak zrobić, żeby koszty związane z eksploatacją pojazdów prywatnych wspólników (20%) dotyczyły tylko tych wspólników, a nie były kosztem całej spółki (podobnie jak to jest w przypadku składki na Fundusz Pracy)?
  9. Witam, W ewidencji zakupów vat także data otrzymania powinna zmieniać miesiąc odliczenia vat, np. data dostawy 31.03, data otrzymania 01.04 -> miesiąc odliczenia kwiecień. Bo rozumiem, że jest to data otrzymania faktury?
  10. Dzień dobry, zauważyłem, że od aktualizacji 24.1 przy każdorazowym uruchomieniu bazy klienta pojawia się błąd uwierzytelnienia konta insert, co powoduje, że muszę ponownie podłączać/wprowadzać dane mojego konta. Sytuacja powtarza się po ponownym uruchomieniu programu, we wszystkich bazach , w których już zrobiłem ponowne podłączenie konta.
  11. Anulować zatwierdzenie planu, usunąć plan, usunąć ot.
  12. Ten problem rozwiązałem tworząc nowy typ transakcji VAT (w konfiguracja/deklaracje vat/transakcje): powieliłem transakcję OO-DT, nazwałem ją OO-DT-ST i zmieniłem w niej rodzaj zakupu na inwestycyjny oraz metadane na "nabycie... zaliczanych do śt - netto" i "nabycie... śt - podatek naliczony"
  13. U mnie działa, ale dodałem warunek w pozostałych schematach zakupowych/kosztowych "eksploatacja pojazdu = nie dotyczy" i żeby był spełniany zawsze.
  14. Ja skasowałem stary schemat, po czym załadowałem go ponownie z wzorcowych i jest już zaktualizowany.
  15. A jak zadekretować zestawienie rozliczenia (koszt 20%) danego pojazdu prywatnego wspólnika s.c.? Robię analogicznie jak w przypadku dawnej kilometrówki, jednak przy próbie dekretacji zestawienia rozliczenia pojazdu wyskakuje błąd - tak, jakby dekretacja była nieobsługiwana.
  16. Dla DPTK odpowiedni jest wiersz "nieopodatkowane". Zresztą powinno być ostrzeżenie programu.
  17. U mnie dla spółki cywilnej jest ustawione w MF - "forma prawna - inna niż własność prywatna", i tyle. To powoduje, że do deklaracji VAT są pobierane dane spółki, a nie wspólników.
  18. W uzupełnieniu dodam, że w nexo nie mam wcześniejszych wypłat np. z 2016 roku - zacząłem z nim pracę w 2017 i jest 12 list płac, nic więcej. Wypłaty też na koniec danego miesiąca.
  19. Witam, zauważyłem, że w niektórych podmiotach błędnie był sumowany PIT11 za 2017 rok - wygląda to tak, jakby oprócz faktycznych kwot dodawał jeszcze kwoty (brutto, kup, netto, zaliczka, społeczne, zdrowotne) za jeden lub dwa miesiące więcej. Przykładowo, jeśli wypłaty dla pracownika były 1000 miesięcznie od stycznia cały rok to w PIT11 powinno być 12000, a jest 14000 - a jeśli wypłaty były od lutego to zamiast 11000 w PIT11 jest 12000, itd.. Natomiast jeśli pracownik zaczynał od marca to PIT11 jest dobrze wyliczany. Dodam, że na nexo przeszedłem z gt w styczniu 2017 i wtedy większość danych był przenoszona. Teraz chciałem przetestować ten błąd na próbnym podmiocie, zrobiłem listy płac za 2017 i wygląda, że PIT11 wyliczył dobrze.
  20. Faktycznie po odebraniu upo dla jpk pokazuje graficznie "bramka testowa" - (jpk na pewno wysłany na bramkę produkcyjną mf), ale po sprawdzeniu w linku podanym w poście 5 wszystko jest ok - upo normalne, bez nadruku "bramka testowa".
  21. Wielkim ułatwieniem byłaby możliwość ustawienie automatycznego zakresu wydruku ewidencji vat - tak jak to jest w przypadku wydruku KPIR - podsumowanie drukuje cały rok, a miesiąc można ustawić na poprzedni - taką samą możliwość widziałbym w przypadku ewidencji vat: podsumowanie drukuje cały rok, a miesięczne drukuje miesiąc poprzedni. Chociaż niech będzie możliwość konfiguracji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...