Skocz do zawartości

Błąd: Nie udało się zapisać kontrahenta.

Polecane posty

Coraz częściej (już się kilka - kilkanaście razy zdarzył) pojawia się problem przy zapisywaniu kontrahenta.

gghaejdj.png.c83a5ee74d123e2f87e98a1b0881f17e.png

 

Problem występuje także w subiekcie i nie można zapisać kontrahenta np z określonym nazwiskiem albo określoną ulicą.

Gdy w subiekcie taki błąd wyskoczy to potem nie da się nic zrobić i wyskakuje "nieokreślony błąd".

Czy ktoś miał podobny problem ?

Czy udało się go rozwiązać w normalny sposób, bez dodawania znaków do nazwiska itp.

 

Kontaktowałem się z pomocą insertu, doradzili Kontrolę danych i Odbudowę indeksów w programie serwisowym, ale to nie pomogło.

 

 

Link to postu

Proszę sprawdzić czy w polu z imieniem, nazwiskiem, adresem nie ma niepożądanych znaków. Zdarza się, że dane te są skopiowane i na końcu wyrazu pojawia się jakiś niepoprawny znak, który może uniemożliwiać zapis w bazie Subiekta. Znaki te niekoniecznie są widzialne, mogą wyglądać jak zwykła spacja, mogą również być zupełnie niewidoczne w oknie edycji. W ostateczności można skasować całą zawartość pola i wpisać je ponownie ręcznie.

Link to postu

Tego typu znaki już wyeliminowałem.

Ostatnio np nie chciał przejść kod pocztowy wpisywany ręcznie i zamiast 54-850 dałem 54_850 i wtedy poszło.  Z tym, że problematyczne jest dojście które pole powoduje błąd.

Trzeba wklepywać po jednym polu, a jeśli błąd wyskakuje trzeba zamknąć subiekt i uruchomić ponownie (bo jeśli tego nie zrobię, to nie da się pracować, już przy każdej operacji wyskakuje błąd).

 

Tak jakby program blokował wpisanie konkretnej, danej wartości

Link to postu

Gdyby udało się namierzyć pole stanowiące problem i to co się w nim znajduje, proszę opisać. Moglibyśmy spróbować go wyeliminować na przyszłość.

 

Z mojego doświadczenia najczęściej jest to kod pocztowy. Ludzie tam wstawiają spacje, albo nie piszą myślnika, albo dopisują miejscowość, albo...

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Na ten problem nie ma łatwego rozwiązania niestety. Sello wypełnia pola kontrahenta zgodnie z tym co widnieje w Sello, dalej przy zapisie kontrahenta w Subiekcie coś się nie powodzi ale nie ma tutaj informacji co konkretnie powoduje problem. Możemy spróbować, tak jak pisałem, jakieś rozwiązanie ułatwiające znaleźć, ale trzeba określić problemy występujące najczęściej i je spróbować jakoś rozwiązać.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...