Skocz do zawartości

Rachmistrz - praca zdalna?

Polecane posty

Witam,

 

Posiadam Rachmistrza Nexo PRO, jestem biurem rachunkowym. W chwili obecnej mam już tak dużo dokumentów że się nie wyrabiam i do wprowadzania ich chciałbym posłużyć się studentami. Problem jest wt tym że chciałbym żeby pracowali na swoich komputerach zdalnie. Obecnie baza SQL jest zainstalowana lokalnie na moim komputerze, ale mam też prosty serwer f-m Zyxel do przechowywania danych, mogę go wykorzystać do przeniesienia tam bazy i otworzenie portów publicznych na zewnątrz, chociaż wolałbym tak nie robić.

Czy jest jakaś możliwość pracy on-line, z bazami umieszczonymi na serwerach Insert-u?? A może jakieś inne rozwiązanie które umożliwiłoby pracę przez Internet??

Link to postu

Ponieważ my pracujemy zdalnie na kilkunastu stanowiskach, mogę już odrobinę podpowiedzieć kierunek. Rozwiązań jest kilka:

 

- wypuszczenie bazy SQL, czy to na Pana serwerze, czy serwerze hostingowym obsługującym bazy MSSQL, na zewnątrz. Ważne tylko, aby dobrze zabezpieczyć to hasłami oraz zmienionymi odpowiednio portami, co utrudni ewentualne próby włamania. Mimo powyższych zabiegów, większość mojego działu, uznała to rozwiązanie za mniej bezpieczne i ostatecznie je odpuściliśmy. Przysłowiowym gwoździem do trumny, okazała się wydajność - NEXO pozwala na dostęp do sporej ilości danych, co znacznie spowalnia pracę w tym modelu.

 

- VPN, np. na routerze w miejscu gdzie jest serwer. Rozwiązanie odrobinę bezpieczniejsze, bo pierw trzeba by się włamać do sieci VPN i wiedzieć czego się szuka, plus obejść potem drugie zabezpieczenia serwera. Niestety, w kwestii wydajności, jest zdecydowanie gorzej niż w pierwszym przypadku, bo poza danymi SQL, Windows lubi przerzucić cały ruch, czyli w kliencie odpalę Sobie radio internetowe, to pobiera je sieć serwera i przerzuca je do sieci klienta.

 

- RDP, popularnie zwane pulpitem zdalnym. To rozwiązanie wydaje się najrozsądniejsze. W naszym przypadku, akurat posiadamy serwer do tego rozwiązania, z dokupionymi licencjami - oryginalnie, np. Windows PRO ma jedno takie stanowisko, więc lepiej mieć Windows Server. Jest ono najlepsze pod względem wydajności, bezpieczeństwa jak i konfiguracji. Trzeba tylko pamiętać, że całość jest generowana na serwerze RDP i musi mieć on odpowiednie parametry. RDP można też odpowiednio skonfigurować, aby np. odpalało tylko i wyłącznie Subiekta itp.

 

Podsumowując, tak jak wspomniał Pan Roman, prostym serwerem nie da się tego załatwić, ale myślę, że sprawny wdrożeniowiec, nie raz już takie rozwiązania wprowadzał i doradzi wam i pomoże bardzo szybko :)

Link to postu

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Mam serwer hostingowy na którym obecnie wisi moja strona i ma możliwości postawienia bazy MSSQL, spróbuję wdrożyć tę opcję.

Jak wygląda w takiej sytuacji licencja?? Czy oprogramowanie Rachmistrz mogę zainstalować na kilku komputerach na tych samych licencjach?? Domyślam się odpowiedzi: "zależy od tego czy mam licencję jednostanowiskową czy wielostanowiskową", więc gdzie mogę to sprawdzić, bo w portalu internetowym na pierwszym planie nie widzę?

Link to postu

Licencja dla biura rachunkowego nie ogranicza liczby stanowisk ani komputerów na których jest zainstalowane nexo. Ograniczenie dotyczy liczby obsługiwanych (zarejestrowanych) podmiotów klientów.

W Pana przypadku nie ma więc problemu w tym, że Rachmistrz będzie zainstalowany na wielu komputerach.

Na stronie o której mówimy jest informacja ile podmiotów zostało zarejestrowanych.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...