Skocz do zawartości

Problem zamykania się Sello

Polecane posty

Witam ..

Używam Sello od wielu lat i po długim czasie nagromadziło się sporo błędów które trudno było odkręcić, że przy okazji nowej wersji (1.19) postanowiłem po aktualizacji załozyć po prostu nową bazę i zacząć wszystko "na czysto". Program zainstalował się bez problemu, dodałem istniejące konta które prowadzimy od dawna w firmie (7 kont), wszystko skonfigurowałem, pościągałem trochę zakończonych aukcji, aukcje bieżące, powiązałem z towarami i mozna by powiedzieć wszystko zaczęło pracować idealnie. Poza jednym ! Program po kilkunastu minutach, nieraz po trochę dłuższym czasie, ale nigdy nie dociągnął godziny po prostu przestaje działać. Jest informacja systemowa , że program nie odpowiada i czy go zamknąć ... Zamykam, startuję i po pewnym czasie to samo. W międzyczasie wszystko wykonuje prawidłowo, w raporcie nic nie widać co by go zatrzymywało no i ..... po prostu brakuje mi punktu zaczepienia.

Działa na serwerze Windows 2008, MS SQL w wersji 2008 pełnej , program Sello v. 1.19.

Na serwerze jest oczywiście też Subiekt w wersji ostatniej.

Gdzie szukać rozwiązania problemu ?

Link to postu

Witam ..

Używam Sello od wielu lat i po długim czasie nagromadziło się sporo błędów które trudno było odkręcić, że przy okazji nowej wersji (1.19) postanowiłem po aktualizacji załozyć po prostu nową bazę i zacząć wszystko "na czysto". Program zainstalował się bez problemu, dodałem istniejące konta które prowadzimy od dawna w firmie (7 kont), wszystko skonfigurowałem, pościągałem trochę zakończonych aukcji, aukcje bieżące, powiązałem z towarami i mozna by powiedzieć wszystko zaczęło pracować idealnie. Poza jednym ! Program po kilkunastu minutach, nieraz po trochę dłuższym czasie, ale nigdy nie dociągnął godziny po prostu przestaje działać. Jest informacja systemowa , że program nie odpowiada i czy go zamknąć ... Zamykam, startuję i po pewnym czasie to samo. W międzyczasie wszystko wykonuje prawidłowo, w raporcie nic nie widać co by go zatrzymywało no i ..... po prostu brakuje mi punktu zaczepienia.

Działa na serwerze Windows 2008, MS SQL w wersji 2008 pełnej , program Sello v. 1.19.

Na serwerze jest oczywiście też Subiekt w wersji ostatniej.

Gdzie szukać rozwiązania problemu ?

 

Masz Windows 10? U mnie na 10-ce czasem się wyłączy. Czasem pomaga uruchomienie z uprawnieniami administratora (dodatkowo wyłączyłem automat z 'windows update' (na 10 pro można), bo czasem coś innego też szwankowało jak w tle się instalowały aktualizacje).

Link to postu

Windows Serwer różni się nieco od desktopowych wersji typu win7,8,10. Mamy kila sygnałów wcześniejszych, że na tym systemie program przestaje działać. Wynikać to może z plików systemowych DLL, które bywają w tym systemie zainstalowane w innej wersji niż w desktopowych wersjach.

 

Zazwyczaj w plikach dmp a czasami w oknie raportowania błędu widać nazwę biblioteki powodującej problem. Można się zatem upewnić czy ta biblioteka jest zaktualizowana - ustalając wcześniej z jakiego pakietu ona pochodzi.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...